Skocz do zawartości

Ochrona wyświetlacza. Szkło/Folia


Adam Błażejewski

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Koledzy moi (spece od telefonów) "polegli" na szkle 3MK. W tej chwili mam folię hydrożelową z Allegro. Zakładanie było ciężką sprawą. Mam też folię na tyle Mi 11. Tu było łatwiej.

 

Szkła 3MK zdaniem Kolegów nie są dobre na zakrzywiony ekran Mi 11.

Edytowane przez Darth Artorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Darth Artorius napisał:

Niestety Koledzy moi (spece od telefonów) "polegli" na szkle 3MK. W tej chwili mam folię hydrożelową z Allegro. Zakładanie było ciężką sprawą. Mam też folię na tyle Mi 11. Tu było łatwiej.

 

Szkła 3MK zdaniem Kolegów nie są dobre na zakrzywiony ekran Mi 11.

Przerobiłem parę szkieł na zakrzywione ekrany z tych popularniejszych, nie testowałem jeszcze właśnie od 3mk, planuje kupić niedługo mocolo full glue i zobaczyć jak to się sprawdza heh ciężko z tym tematem że chyba wybór trafi na szkło UV 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A możecie się podzielić jakiej konkretnej kombinacji szkła/etui używacie ? Na allegro kupiłem zestaw spigen i to szkło z klejem UV mocolo i niestety gryzą się ze sobą :( Szkło samo w sobie jest mega fajne: wystarczająco grube, ma fajny poślizg a jedno włożenie w kieszeń wystarczy żeby ekran nie był upalcowany. Ogólnie bomba. Etui spigena już trochę gorzej. Słabo siedzi w łapie wg mnie. Miałem poprzednio nillkina na Mi9T PRO i lepiej się to trzymało ale bez rewelacji. 

Zależy mi na tym żeby jednak etui chociaż trochę zasłaniało zagięcia ekranu po bokach bo czuje że to będzie słaby punkt w przypadku upadku, ale jednocześnie nie gryzło się ze szkłami na ekran a najlepiej żeby nie gryzło się konkretnie ze szkłem UV mocolo. Mogło by też chronić wyspę aparatów, ale to nie jest konieczne

Macie jakieś sprawdzone kombinacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam szkło mocolo i etui przezroczyste silikonowe. Szkło bardzo fajne w użytkowaniu, czy to krawędzie czy dotyk czy palcowanie, ale niestety po 3 tygodniach zaczyna odchodzić w lewym górnym rogu. Idzie do mnie 3MK hardglass max i nillkin ds+ max, jutro pewnie któreś założę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Olsen napisał:

Obecnie mam szkło mocolo i etui przezroczyste silikonowe. Szkło bardzo fajne w użytkowaniu, czy to krawędzie czy dotyk czy palcowanie, ale niestety po 3 tygodniach zaczyna odchodzić w lewym górnym rogu. Idzie do mnie 3MK hardglass max i nillkin ds+ max, jutro pewnie któreś założę to dam znać.

Etui oryginał to co było w pudełku? Czy jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olsenten nilkin to czytałem, że byłby dobry gdyby dotyk w nim chciał działać jak powinien. Daj znać. Ja od początku marca zajeżdżam oryginalna folie. Potem najwyżej nic nie będę miał chyba, że znajdę podobna folie ;p szkła to widzę od czasów żony s7 edge niewypał na te krzywe ekrany. A szkoda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ekrany w MI 11/PRO/ULTRA są identyczne? Chcę kupić szkło Nillkina ale jest tylko do MI11 i nie wiem czy pasuje do MI 11 PRO. Napisałem do Nillkina (allegro) ale nie potwierdza tego, napisano mi tylko, że szkło jest dedykowane do MI11 i nie mają wiedzy czy pasuje do PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo3679 napisał:

Etui oryginał to co było w pudełku? Czy jakieś inne?

Kupowałem szkło banan i miał na innej aukcji silikon podobny do oryginału tylko wyspa z tyłu bardziej zakryta. Ogólnie założyłem teraz szkło banan i pierwsze wrażenia lepsze od mocolo. Zobaczymy ile wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, stereo0 napisał:

Ktoś spotkał identyczna folie jak jest oryginalnie na ekranie? Nie interesują mnie żadne hydrofolie nie lubię tego typu powoki. Szukam coś jak oryginał

Jeśli znajdziesz, daj znać. Też szukam. Przeczytałem już chyba cały Internet i nic... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem co widzicie w oryginalnej folii. Wyjąłem telefon z pudełka założyłem oryginalne etui I już folia zaczęła się odklejać na rogach. Jest fajna w użytkowaniu ale delikatna. 

Nie jestem pewien, czy 3MK Arc nie jest bardzo podobna do oryginału. 

 

Edytowane przez Bar.Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2021 o 21:05, Bar.Tek napisał:

Nie wiem co widzicie w oryginalnej folii. Wyjąłem telefon z pudełka założyłem oryginalne etui I już folia zaczęła się odklejać na rogach. Jest fajna w użytkowaniu ale delikatna. 

Nie jestem pewien, czy 3MK Arc nie jest bardzo podobna do oryginału. 

 

Dowód anegdotyczny.  Już kilka razy ściągałem / zakładałem to oryginalne etui + kilka razy przy używaniu gestów zahaczyłem o krawędź tej folii i od 2 tygodni siedzi na miejscu. Co prawda nie wiem jak długo jeszcze, ale jednak Twoje doświadczenie nie jest jakoś wybitnie miarodajne ;P

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używałem szkło Bizon w mi10 i byłem mega zadowolony. Za pierwszym razem tragicznie przykleiłem, ale za drugim już poprawnie i było mega. Świetny dotyk, zero rys. Nic nie odłaziło. 

Ja to szło kleiłem tak jak folię, Zacząłem od góry i ciągnąłem raklą w dół. Wtedy się przykleja idealnie. Zamiast kleju jest na nim coś w formie hydrożelu, dlatego nie klei się przez przyciśnięcie. Przynajmniej wg. mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bar.Tek napisał:

Używałem szkło Bizon w mi10 i byłem mega zadowolony. Za pierwszym razem tragicznie przykleiłem, ale za drugim już poprawnie i było mega. Świetny dotyk, zero rys. Nic nie odłaziło. 

Ja to szło kleiłem tak jak folię, Zacząłem od góry i ciągnąłem raklą w dół. Wtedy się przykleja idealnie. Zamiast kleju jest na nim coś w formie hydrożelu, dlatego nie klei się przez przyciśnięcie. Przynajmniej wg. mnie. 

Miałem bizon na mi 11, pierwszym razem jak zakładałem myślałem że coś źle zrobiłem bo wszędzie bąble itd, wyprowadziłem je ale dotyk nadal był kiepski szczególnie na bokach, oddałem więc do serwisu który specjalizuje się w nakładaniu szkieł by mi założyli kolejne tej firmy i nawet on stwierdził, że to szkło jest do... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xLukasz napisał:

Kupiłem 2 szkla za 50zl od Bizon i jest tragedia. Jedyny plus, że przylega po bokach, ale bąble są i szkło jest tak grube, że dotyk działa bardzo słabo. 

Szuka czegoś tylko do ochrony przed rysami, aby dotyk był sprawny. 

Zmieniłem 1,5 miesiąca temu szkło z Moloco UV ponieważ rozbiłem na szkło Nillkin 3D CP. Bardzo dobrze przylega i nie ma pęcherzy powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Misiuu21 napisał:

Zmieniłem 1,5 miesiąca temu szkło z Moloco UV ponieważ rozbiłem na szkło Nillkin 3D CP. Bardzo dobrze przylega i nie ma pęcherzy powietrza. 

Ten nillkin to jest szkło full glue bez uv? Ma czarny rant, czy jest w pełni transparentne?

W trakcie odklejania mocolo były jakieś problemy? Klej nie został na wyświetlaczu? Wyświetlacz ok po zdjęciu?

Edytowane przez Matheo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Matheo napisał:

Ten nillkin to jest szkło full glue bez uv? Ma czarny rant, czy jest w pełni transparentne?

W trakcie odklejania mocolo były jakieś problemy? Klej nie został na wyświetlaczu? Wyświetlacz ok po zdjęciu?

Nillkin full glue bez kleju uv na obrzeżu mały rant. Szkło Moloco zeszło bez problemu i nic nie zostawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem już mocno obitą fabryczną folię więc postanowiłem ją wymienić i dałem szansę firmie Polski Banan.

Na pierwszy rzut poleciało to szkiełko Szkło hartowane 3D BananGuard czarne do Xiaomi Mi 11 Polski Banan - Szkła hartowane - Oficjalny sklep producenta to "hartowane" to chyba dla beki dali.

Ramka nachodzi na część piksele na bokach ekranu bo chyba producent nie miał tego urządzenia nigdy w ręce. Szajs straszny, źle się naklejało, zostały pęcherze powietrza, które próbowałem wypchnąć paznokciem i uwaga - pod paznokciem to super szkło pękło. Po 2 dniach wyrzuciłem to do kosza bo zamówiłem inną szybkę tejże firmy.

 

Na drugi rzut poszło szkiełko na UV Szkło hartowane UV BananUltra do Xiaomi Mi 11 Polski Banan - Szkła hartowane - Oficjalny sklep producenta

Aplikacja trochę trudna i trzeba pamiętać żeby klej rozprowadzić kiedy urządzenie leży na płasko (trzeba coś podłożyć żeby wyspa aparatów nie przechylała ekranu). Po położeniu szkła klej ładnie się rozprowadził i pierwszą dobę było super, niemalże idealnie bo w jednym miejscu wpadła drobinka kurzu. Po 2 dniach na brzegu ekranu na dole i na górze zaczęło minimalnie odchodzić ale na tym koniec. Może źle utwardziłem, nie wiem. W dotyku całkiem przyjemne i nie czuć takiej tandety jak z szybką powyżej.

 

image.thumb.png.46aa04f0cecc00c87433362fa4afde63.png

Edytowane przez AndrewSpec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moimi wrażeniami od wczoraj.

Wczoraj stwierdziłem, że oryginalna folia (przepraszam folio, że Ci to zrobiłem) jest zużytą bo była już troszkę porysowana i prawdopodobnie zrobiła mi się mikrodziurka bo zrobił się mini pęcherzyk powietrza na środku. Kupiłem kiedyś profilaktycznie jakieś ochrony ekranu więc założyłem pierwszą opcję:

US $2.65  32%OFF | Full Glue Screen Protector For Mi 11 Glass For Xiaomi Mi 11 10 Note 10 lite Pro Tempered Glass Protective Phone Film For Mi 11
https://a.aliexpress.com/_vteaN3

Jak się okazuje nie jest film glue a jedynie ramki glue. Gęsty ekranowe działały mało kiedy, odcisk palca jako tako po dodaniu nowego i dociśnięciu palca. Szkło słabo łapało na bokach telefonu nie mogłem go wycentrować bo chyba ogólnie krzywe było (albo lewy bok albo prawy odklejal sie). Po 30 minutach szkło zaczęło klikac bo na rogach się odklejalo przy dotyku xD zeszlo jakby w ogóle się nie trzymało. Palcowalo się. Nie polecam. 

Na drugi strzał poszło szkło 

https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-mocolo-fg-do-xiaomi-mi-11-9h-10570447110

I to faktycznie jest full glue. Super pasujące. Po aplikacji zostało kilka pęcherzyków powietrza ale z dołączona szpachelką fajnie wyszly. Niestety założyłem etui spigena i je podważyło na dole ekranu. Z braku innego etui dopiero za kilka godzin zmieniłem i próbowałem je przykleić od nowa ale nalecialo paprochów i chyba klei wysechł i jedna krawędź mi się odklejala. Pasowało tylko etui tu polecane z aliexpress bez rantów chroniących ekran. Tak czy siak czuje, że po tygodniu i tak by to szkło zaczęło się odklejać bo zdaje się z tego modelu na mi8 korzystałem. Odcisk palca i gesty na dobrym poziomie.

Na trzeci strzał poszedł hydrożel z Ali.

US $3.28  17%OFF | CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Mi 11 Ultra Screen Protector 11X pro Lite 5G Full Cover nano Film With Tools Not Glass No bubbles
https://a.aliexpress.com/_ugYi4p

Pierwszy raz takie coś zakładałem. Wyszło spoko. Chroni większą powierzchnię niż fabryczna folia. Niestety po dniu nie trzyma mi się na zagietych bokach ekranu w jednym miejscu. Poślizg palca to tragedia w porównaniu do folii fabrycznej i szkła. Śmierdzi ziemią jakbym to tak mógł nazwać. Może każde tak ma. Na wyłączonym ekranie widoczne wgłębienia itd. nie jest to powierzchnia równa odkształca się przy dotyku. Odcisk palca i gesty bez zastrzeżeń.

 

Wnioski:

1. To mój ostatni telefon z zakrzywionym ekranem nawet jakbym musiał kupić jako następny iPhona by mnie zadowolił w kwestii zdjęć i filmów. Niemożność znalezienia ochrony ekranu mnie denerwuje. Zaburza to mój komfort psychiczny.

2. Mam jeszcze w zapasie oprócz dodatkowych sztuk tego co już testowałem folie hydrożelowa firmy imak, ale podejrzewam, że podobne odczucia będą 

3. Jak się wkurzę to zacznę używać telefon bez ochrony ekranu tak jak stworzył go Xiaomi. Ciekawe czy szybko się porysuje ekran. 

Lubię mieć ładny i czysty telefon. Myślałem o szkle UV ale jak ma mi się za tydzień róg ekranu lekko odkleić to takie szkło u mnie jest na wylocie. Są ludzie, że ich szkła ochronne wyglądają jakby zamiast obgryzać paznokcie to gryzą telefon, ale ja nie mógłbym z takiego czegoś korzystać i u mnie musi to być po prostu ładne i nie męczyć oczu. Telefon to rzecz, ale to tak jakbym na basen czy randkę poszedł z dziura w majtkach xD wstyd by mi było coś komuś pokazać na takim ekranie jakbym dopiero co telefon ze śmietnika wyciągnął.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2021 o 08:01, Bar.Tek napisał:

To zależy czy twoje etui zachodzi z każdej strony na ekran. A moje haczy o folię. 

Jak pisałem, mam to oryginalne.

Dnia 22.07.2021 o 12:10, R11 napisał:

Ta folia założona od nowości jest coś warta?

Idealna jest. Nigdzie nie uświadczysz takiego spasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...