Skocz do zawartości

Ochrona wyświetlacza. Szkło/Folia


Adam Błażejewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja zamówiłem Nillkin Amazing 3D DS+ Max tempered glass screen protector for Xiaomi Mi11 (Mi 11) koszt jakieś 110 zł dam znać jak się sprawuje, ale po zdjęciach itp wygląda na szkło dopasowane do całości frontu, z użytkowania w poprzednich tel. szkieł nillkin nastawiam się ponownie na solidny produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zajec napisał:

Ja zamówiłem Nillkin Amazing 3D DS+ Max tempered glass screen protector for Xiaomi Mi11 (Mi 11) koszt jakieś 110 zł dam znać jak się sprawuje, ale po zdjęciach itp wygląda na szkło dopasowane do całości frontu, z użytkowania w poprzednich tel. szkieł nillkin nastawiam się ponownie na solidny produkt. 

Klei na całym ekranie. Rozmawiałem z nillkin polska. Zastanawia mnie skąd ta cena jak to szkło 79 zł kosztuje na alledrogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AfgFire napisał:

Klei na całym ekranie. Rozmawiałem z nillkin polska. Zastanawia mnie skąd ta cena jak to szkło 79 zł kosztuje na alledrogo ?

w poważaniu mam te z allegro 2 razy trafiłem na szkło "nillkin" ale od chinola który wzorował się na nillkin a nie miał z nim wspólnego, ludzie ściągą z ali masowo i sprzedają, czasem trafisz na pewniaka czasem na podróbkę, ja zamawiam w sklepie nillkina http://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-mi11-accessories/nillkin-xiaomi-mi11-mi-11-3d-ds-max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam założone szło nillkin, bardzo fajne lecz wrażenie że nie łapie dotyku po bokach czasem, fajnie się z niego korzysta, nie jest kompatybilne z etui pancernym od spigena jakby ktoś chciał wiedzieć, ogólnie polecam bo fajnie się użytkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem ochrona nałożone przez producenta nie sprawdzi sie? Mam obawy przed szkłem do telefonu który ma zaokrąglone krawędzie. Żona ma Mi 10 lite i szkło nie trzymało na rogach. Obudowę do swojego mi 11 mam nilika tylko pytanie czy ich obudowa z ich szkłem idealnie pasują- czyli czy się nie będzie odklejać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo różnie zródła podają, czy fabrycznie oprócz szkła gorilla glass victus jest założona folia bo przyglądam się mojemu Mi11 i faktycznie tak się wydaję ale wolałbym się upewnić bo jak nie to na pewno wolałbym coś dodatkowego założyć, z góry bardzo dziękuje za rozwianie wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Redzi napisał:

Witam, mam pytanie bo różnie zródła podają, czy fabrycznie oprócz szkła gorilla glass victus jest założona folia bo przyglądam się mojemu Mi11 i faktycznie tak się wydaję ale wolałbym się upewnić bo jak nie to na pewno wolałbym coś dodatkowego założyć, z góry bardzo dziękuje za rozwianie wątpliwości :)

Jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem szkło na klej UV Moloco i na razie wszystko jest ok. Nie koliduje z etui a czytnik linii papilarnych śmiga super. 
Czy nie masz efektu tęczy na środku pod tym szkłem, gdy się patrzy na ekran pod kątem? W pomieszczeniu i na zewnątrz? Kiedyś kupiłem ich szkło do Mi6, który ma delikatnie zaokrąglone brzegi ekranu no i niestety była tęcza. Nie mam nic do tęczy jako takiej, ale jednak na ekranie telefonu przeszkadza.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GramNaJoysticku napisał:

Czy nie masz efektu tęczy na środku

Tęcza, a w zasadzie pierścienie Newtona powstają jak szkło jest przyklejone tylko na krawędziach. Wtedy zostaje cienka warstwa powietrza pomiędzy szkłem i ekranem i może być taki efekt. Szkła z klejem UV są klejone na całej powierzchni i tu tego nie powinno być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, GramNaJoysticku napisał:

Czy nie masz efektu tęczy na środku pod tym szkłem, gdy się patrzy na ekran pod kątem? W pomieszczeniu i na zewnątrz? Kiedyś kupiłem ich szkło do Mi6, który ma delikatnie zaokrąglone brzegi ekranu no i niestety była tęcza. Nie mam nic do tęczy jako takiej, ale jednak na ekranie telefonu przeszkadza.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma takiego efektu. Na YouTube jest dużo filmów z instrukcją nakładania. Polecam kanał Łukasza Łuckowskiego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem szkła na klej UV. Czy takie szkło po roku da się ściągnąć czy odchodzi z wyświetlaczem albo zostaje na ekranie? Ostatnia moja styczność z zakrzywionym ekranem to S7 edge żony gdzie po wydaniu kilku stów na różne szkła w ruch poszła folia wycinana w media expert i wolałbym uniknąć ponownych i westycji. Póki co jeszcze bardzo oryginalnej folii nie porysowalem xd ale zawsze miałem szkła na telefonie i ratowały nie raz tyłek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się odkleić bez problemów. Adhezja tego kleju UV jest niewielka, ale ponieważ jest na całej powierzchni to się jakoś trzyma. Plusem jest to że nie zmienia objętości bo nie wysycha tylko utwardza się w UV i niweluje różnice kształtów na krzywiznach. Trzeba tylko uważać żeby przy nakładaniu nie pozaklejać mikrofonów, przycisków, tacki itd.

47 minut temu, stereo0 napisał:

Czy takie szkło po roku da się ściągnąć

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2021 o 11:35, all999 napisał:
Dnia 16.03.2021 o 11:17, Redzi napisał:
Wcześniej napisałem do sprzedawcy (właśnie dostałem odp.) i twierdzi, że nie ma...

Którego sprzedawcy? Ja mam folię na ekranie.

RTV euro AGD, telefon był z "plombą" więc nie otwierany, czyli jak z PL dystrybucja to ma folie i koniec (też czytałem że samo Xiaomi pisało, że oprócz szkła ma dodatkową folie), dzięki za potwierdzenie, czyli chyba nie ma sensu naklejać dodatkowej folii/szkła...

Edytowane przez Redzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stereo0 napisał:

@Misiuu21 mógłbyś podrzucić zdjęcie jak leży to mocolo? Bo coraz bardziej mnie ono interesuje :D

Może zdjęcie nie jest znakomitej jakości ale zawsze coś widać. Szkło Moloco miałem ponad 1, 5 roku na OnePlus 7pro i tym czasie zaczęło puszczać 1 mm na brzegu. 

 

20210318_153519.jpg

Edytowane przez Misiuu21
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 16.03.2021 o 21:43, Misiuu21 napisał:

Wczoraj założyłem szkło na klej UV Moloco i na razie wszystko jest ok. Nie koliduje z etui a czytnik linii papilarnych śmiga super. 

A zdejmowałeś tą fabryczną folie czy na to szkło (mam tą Moloco na 9T i jak na razie sprawdza się bardzo dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2021 o 21:43, Misiuu21 napisał:

Wczoraj założyłem szkło na klej UV Moloco i na razie wszystko jest ok. Nie koliduje z etui a czytnik linii papilarnych śmiga super. 

Poszedłem za rekomendacja i dziś też założyłem. Jestem zadowolony, czytnik śmiga super, łatwy montaż mimo stresu, cena też super - więc też polecam :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak. Mam etui Xiaomi oryginalne, a ono zakrywa dość spora powierzchnię boków. Szkło kosztuje ok 40zl, więc też nie jest problem sprawdzić a powiem Ci ze naprawdę warto. Jestem zachwycony. Miałem kilka dni telefon bez szkła i folii - lepiej mi się teraz z tym szkłem używa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2021 o 19:16, Mareczkovate napisał:

Poszedłem za rekomendacja i dziś też założyłem. Jestem zadowolony, czytnik śmiga super, łatwy montaż mimo stresu, cena też super - więc też polecam :)

 

Dnia 18.03.2021 o 16:09, Misiuu21 napisał:

Może zdjęcie nie jest znakomitej jakości ale zawsze coś widać. Szkło Moloco miałem ponad 1, 5 roku na OnePlus 7pro i tym czasie zaczęło puszczać 1 mm na brzegu. 

Sami montowaliście to szkło, nie ma problemów podczas jego montażu?

Dnia 10.03.2021 o 13:27, zajec napisał:

Ja zamówiłem Nillkin Amazing 3D DS+ Max tempered glass screen protector for Xiaomi Mi11 (Mi 11) koszt jakieś 110 zł dam znać jak się sprawuje, ale po zdjęciach itp wygląda na szkło dopasowane do całości frontu, z użytkowania w poprzednich tel. szkieł nillkin nastawiam się ponownie na solidny produkt. 

Czy ta wersja posiada na otwór na aparat?. Pytam, gdyż znalazłem różne opinie i szczerze powiem, zmieszany już jestem. Udało Ci się założyć bez problemów używając dołączonej ramki do montażu? Nie odkleja się po okresie użytkowania?. Od zawsze używałem szkieł Nillkina i ESR, nie ukrywam, iż bliżej mi do nich niż do innych firm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cunpollino napisał:

U mnie chcą 150zł za szkło mocolo razem z założeniem nie za dużo? 

Szkło mocolo na allegro około 50 zł max widziałem, kup sobie samemu i idź do serwisu żeby ci założyli, ostatnio mojej mamie tak poleciłem to za samo założenie w serwisie zapłaciła bodajże 15 zł żeby cię nie skłamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cunpollino napisał:

U mnie chcą 150zł za szkło mocolo razem z założeniem nie za dużo? 

Strasznie dużo. Swoje szkło Moloco kupowałem na Ali z kuponem za niecałe 23zł. A złożenie jest bardzo łatwe. Polecam instrukcje na kanale YouTube - Łukasza Łukowskiego. 

Screenshot_2021-04-15-21-00-53-822_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja montażu szkła uv mocolo nie wspominam najlepiej (mimo iż oglądałem na YT kilka filmów). Owszem, może montaż nie jest trudny, ale jest bardzo problematyczny. Plusy są takie, że szkło dzięki płynnemu klejowi można łatwo dopasować na ekranie, minusem z kolei jest wylewający się klej z każdej strony telefonu. Ciężko jest osłonić telefon przed tym klejem, bo jak próbuje się wycierać przy nieutwardzonym kleju, to szkło się przesuwa i klej dalej ucieka, przez co może go być za mało pod szkłem. Z drugiej strony po pierwszym utwardzeniu klej już na tyle wiąże, że próba usunięcia nacieków powoduje, iż klej wykrusza się też w jakimś fragmencie spod szkła. Do tego mi 11 przez wyspę aparatów nie da się położyć płasko na plecach, trzeba telefon trochę "podbudować", bo klej przed nałożeniem szkła ucieka w dół. Reasumują, tak jak powiedziałem montaż trudny może nie jest, ale mi się nie udało wykonać go idealnie (mam kilka nacieków/ zgrubień z wyciekającego kleju). Ogromnym plusem szkła jest za to brak czarnej ramki dookoła (szkło jest na całej powierzchni transparentne) oraz to, że bardzo fajnie się na nim operuje palcami (o niebo lepiej niż 3mk hard glass). Tego ostatniego szkła nie polecam. Nie jest klejone na całej powierzchni tylko na czarnej ramce, przez co szkło nie przylega idealnie do ekranu. Co więcej czarna ramka powoduje, iż korzystanie z gestów jest utrudnione. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...