Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Vacuum Robot Mop (Mijia 1C) - w trybie silny / turbo wyłącza się.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum.

 

Mój Mijia 1C od jakiegoś czasu nie chce działać prawidłowo w trybie silny / turbo. Bateria naładowana na 100% odkurzacz wyjedzie popracuje kilka lub kilkanaście sekund i wyłącza się całkowiecie. Brak połączenia z WIFI i jest jest martwy. Przytrzymanie przycisku HOME uaktywnia go, bateria nie jest rozładowana. W trybie Cichy / Normalny mogę wykonać odkurzania nawet kilka razy na jednym naładowaniu. Jakieś rady ? Może to kwestia softu ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Czy udało wam się rozwiązać problem? Mam dokładnie to samo, przekopując internet okazało się że wiele osób boryka się z tym problemem.

Edit:

Zagłębiłem się w temat i znalazłem rozwiązanie u naszego rosyjskiego kolegi. Mianowicie jeden z kondensatorów się zużywa, rozwiązaniem jest dolutowanie do niego kondensatora polimerowego. Ja dolutowalem 5v 30A i od tej pory wszystko działa bez problemów zarówno tryb silny i turbo. Odkurzacz nie wyłącza się. Dodatkowo wyrzuciłem też filtry wewnętrzne dzięki czemu odkurzacz dostał troszkę więcej mocy i jeździ jak szalony :) kosztem filtrów odkurzacz stał się troszkę głośniejszy. Koszt naprawy wyniósł 17,99 zł.

Edytowane przez Gruchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.11.2021 o 09:59, Gruchi napisał:

Czy udało wam się rozwiązać problem? Mam dokładnie to samo, przekopując internet okazało się że wiele osób boryka się z tym problemem.

Edit:

Zagłębiłem się w temat i znalazłem rozwiązanie u naszego rosyjskiego kolegi. Mianowicie jeden z kondensatorów się zużywa, rozwiązaniem jest dolutowanie do niego kondensatora polimerowego. Ja dolutowalem 5v 30A i od tej pory wszystko działa bez problemów zarówno tryb silny i turbo. Odkurzacz nie wyłącza się. Dodatkowo wyrzuciłem też filtry wewnętrzne dzięki czemu odkurzacz dostał troszkę więcej mocy i jeździ jak szalony :) kosztem filtrów odkurzacz stał się troszkę głośniejszy. Koszt naprawy wyniósł 17,99 zł.

@Gruchi, mógł byś się podzielić linkiem gdzie znalazłeś o tym informacje i rozwiązanie, niestety ale mam ten sam problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Metoda z filmów poniżej zadziałała.
Nie mam doświadczenia w elektronice i nawet w lutowaniu jestem słaby :)... ale jakoś się udało ...

 

bezpiecznik kupiłem 

https://allegro.pl/oferta/bezpiecznik-polimerowy-wielorazowy-5a-30v-2043-12428143503?snapshot=MjAyMi0wOS0xM1QxOTozMzowMC45NjBaO2J1eWVyOzczNDczMDQ0YzRjZDc2ZDYwZDliNDJlOWQ0YTc0MjMyZDJhMjhlZmY3MWMzMTY3OTkxYWMyMDY4MDA5OTVmMTM%3D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...