Jump to content

Wyblakłe kolory Mi4 (?)


arczix007
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

tak jak w temacie, otóż czy w MIUI są jeszcze jakieś dodatkowe (prócz standardowych) opcje odnośnie kontrastu jak i samej jaskrawości ekranu?
Od 2 dni mam mętlik w głowie i w oczach.. otóż pewnego dnia wyjmuję telefon i tak jakby sama tapeta ekranu blokady (a mam tą z Mi Note czyli ładną i kolorową) zdawała się nagle jakoś wyblaknąć. Kolory nie są jakoś specjalnie żywe i tak nagle w całym telefonie jest. Nie wiem czy to w kieszeni mogło się coś przestawić czy coś.. Wydaje się jakby była ustawiona zbyt duża jaskrawość nad kontrastem stąd taki efekt.. Zmiana w opcjach standardowych na max. kontrast praktycznie nie daje większych efektów..
Zrobiłem restart, wył/wł telefonu. zainstalowałem aktualizację do najnowszego MIUI i dalej nic.. Czy mogą to być objawy 'padającego' wyświetlacza? 

Swoją drogą szukałem po necie takiego bądź podobnego tematu i nigdzie nie znalazłem stąd może wy coś słyszeliście?

Dla przykładu mogę dodać jeszcze, że w standardowym motywie MIUI w SMSach okienka w momencie kiedy my odpowiadamy są takie intensywnie zielone wręcz takie jaskrawe, a u mnie teraz to taka delikatna zieleń..

Edited by arczix007
Link to comment
Share on other sites

Ja mam kontrast na zwiększony i kolory na naturalne, zobacz.

Widzisz ZduneX, sam też tak właśnie miałem i nic tam nie ruszałem :) Zastanawiam się właśnie czy to mnie coś się wydaje czy faktycznie te kolory takie nijakie się zrobiły nagle.. Zawsze mi się zdawały bardziej żywe i wyraziste.. nawet nie wiem jakbym miał wam to pokazać żebyście porównali ze swoimi :P 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zauważyłem o co może Ci chodzić. Czasami też mam jakby wyblakłe kolory, szczególnie to widać po widżecie czyszczenia pamięci RAM. Ten efekt powstaje, gdy ma się automatyczną jasność ekranu i np. słońce świeci bezpośrednio na czujnik, który rozjaśnia ekran w dużym stopniu, co ma wpływ na kolory. Nawet sprawdzałem zasłaniając i odsłaniając czujnik.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...