Jump to content

Box łączy się z wifi ale brak internetu

Recommended Posts

Witam

Od kilku dni mam problem taki że box łączy się z routerem przez wifi ale nie z internetem. Resetowałem boxa, router, łączyłem z wifi sąsiadów a nawet robiłem hotspota na telefonie. Ciągle to samo. Zdecydowałem na factory reset i nawet było ok. Ale po pierwszym wyłączeniu i ponownym włączeniu znów to samo.

Niestety nie mogę podpiąć kablem gdyż router w innym pokoju bez możliwości przeniesienia w inne miejsce.

Podpowie ktoś jak sobie z tym poradzić?

Mam do sprzedania router Xiaomi 3G, który bardzo dobrze współpracuje z Mi boxem. Jak jesteś zainteresowany pisz na PW.
Widocznie twój nie zgrywa się z urządzeniem.
Miałem tak samo z routerem tp-link i dlatego wymieniłem na router Xiaomi działało to bardzo dobrze, w tej chwili mam Orange światłowód i Fanboxa także tamten jest do sprzedania.

6 hours ago, pionier123 said:

Mam do sprzedania router Xiaomi 3G, który bardzo dobrze współpracuje z Mi boxem. Jak jesteś zainteresowany pisz na PW.
Miałem tak samo z routerem tp-link i dlatego wymieniłem na router Xiaomi działało to bardzo dobrze, w tej chwili mam Orange światłowód i Fanboxa także tamten jest do sprzedania.

Przez ponad 2 lata się wszystko zgrywało i nagle przestało? No nie wydaje mi się

Nie jestem zainteresowany kupnem ale dzięki za ofertę

5 hours ago, @[email protected] said:

Box otrzymuje poprawny adres IP z routera?

Próbowałeś na sztywno wpisać adres IP, Bramę i DNS ?

Próbowałem ale nic to nie daje

Jedyne co na tą chwilę działa to włączanie i wyłączanie do momentu aż się "uda"

1 hour ago, @[email protected] said:

A jak puścisz pinga z komputera na miboxa to ten odpowiada ?

Odpowiada

39 minutes ago, pionier123 said:

Spróbuj jeszcze zmianę kanału na stały.
Jeżeli wcześniej wszystko było ok to czy była aktualizacja jakiegoś urządzenia
Nie podałeś wersji boxa

Było na stałym jak wszystkie urządzenia w sieci. Teraz zmieniam raz tak raz nie.

Był update tv ale to nijak się ma do problemu.

Box 3s 

Dodam ze od ok 2h działa bez problemu. Wyłączałem i włączałem ponad 10x i gada...

Dnia 15.02.2021 o 13:20, pionier123 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. Przecież Bielooo napisał wyżej: "Resetowałem boxa, router, łączyłem z wifi sąsiadów a nawet robiłem hotspota na telefonie. Ciągle to samo." Jak widzisz, problem nie leży po stronie routera.

A dziś od rana nie działa
Miałem ten sam problem.. Zadzwoniłem do netii i zmienili mi kanał i od tego momentu wszystko działa poprawnie. Prawdopodobnie za dużo osób w najbliższym otoczeniu (sasiedzi) korzystają z tego samego kanału przez co mogą występować zakłócenia

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka