Skocz do zawartości

Box łączy się z wifi ale brak internetu


Bielooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni mam problem taki że box łączy się z routerem przez wifi ale nie z internetem. Resetowałem boxa, router, łączyłem z wifi sąsiadów a nawet robiłem hotspota na telefonie. Ciągle to samo. Zdecydowałem na factory reset i nawet było ok. Ale po pierwszym wyłączeniu i ponownym włączeniu znów to samo.

Niestety nie mogę podpiąć kablem gdyż router w innym pokoju bez możliwości przeniesienia w inne miejsce.

Podpowie ktoś jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania router Xiaomi 3G, który bardzo dobrze współpracuje z Mi boxem. Jak jesteś zainteresowany pisz na PW.
Widocznie twój nie zgrywa się z urządzeniem.
Miałem tak samo z routerem tp-link i dlatego wymieniłem na router Xiaomi działało to bardzo dobrze, w tej chwili mam Orange światłowód i Fanboxa także tamten jest do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, pionier123 said:

Mam do sprzedania router Xiaomi 3G, który bardzo dobrze współpracuje z Mi boxem. Jak jesteś zainteresowany pisz na PW.
Widocznie twój nie zgrywa się z urządzeniem.
Miałem tak samo z routerem tp-link i dlatego wymieniłem na router Xiaomi działało to bardzo dobrze, w tej chwili mam Orange światłowód i Fanboxa także tamten jest do sprzedania.

Przez ponad 2 lata się wszystko zgrywało i nagle przestało? No nie wydaje mi się

Nie jestem zainteresowany kupnem ale dzięki za ofertę

5 hours ago, @GUTEK@ said:

Box otrzymuje poprawny adres IP z routera?

Próbowałeś na sztywno wpisać adres IP, Bramę i DNS ?

 

Próbowałem ale nic to nie daje

 

 

Jedyne co na tą chwilę działa to włączanie i wyłączanie do momentu aż się "uda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, @GUTEK@ said:

A jak puścisz pinga z komputera na miboxa to ten odpowiada ?

 

Odpowiada

39 minutes ago, pionier123 said:

Spróbuj jeszcze zmianę kanału na stały.
Jeżeli wcześniej wszystko było ok to czy była aktualizacja jakiegoś urządzenia
Nie podałeś wersji boxa

Było na stałym jak wszystkie urządzenia w sieci. Teraz zmieniam raz tak raz nie.

Był update tv ale to nijak się ma do problemu.

Box 3s 

 

Dodam ze od ok 2h działa bez problemu. Wyłączałem i włączałem ponad 10x i gada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2021 o 13:20, pionier123 napisał:

Mam do sprzedania router Xiaomi 3G, który bardzo dobrze współpracuje z Mi boxem. Jak jesteś zainteresowany pisz na PW.
Widocznie twój nie zgrywa się z urządzeniem.
Miałem tak samo z routerem tp-link i dlatego wymieniłem na router Xiaomi działało to bardzo dobrze, w tej chwili mam Orange światłowód i Fanboxa także tamten jest do sprzedania.

Czytaj ze zrozumieniem. Przecież Bielooo napisał wyżej: "Resetowałem boxa, router, łączyłem z wifi sąsiadów a nawet robiłem hotspota na telefonie. Ciągle to samo." Jak widzisz, problem nie leży po stronie routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś od rana nie działa
Miałem ten sam problem.. Zadzwoniłem do netii i zmienili mi kanał i od tego momentu wszystko działa poprawnie. Prawdopodobnie za dużo osób w najbliższym otoczeniu (sasiedzi) korzystają z tego samego kanału przez co mogą występować zakłócenia

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...