Skocz do zawartości

Root/TWRP/magisk/safetynet/ RMN9Pro


KakarottoMui

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, że na forum już jest poradnik jak zrotowac ten telefon itd lecz jeden zły ruch i telefon łapie bottlenecka, a w 2 złych ruchach kasują się partycje i jedynie co pozostaje to EDL mode... tak więc zamieszczam mój poradnik wraz z linkiem do potrzebnych plików i instrukcją aby nie złapać własnie tego drugiego ruchu i przymusu wejscia w EDL

ten Tutorial powinien zadziałać w 100% sprawdzone 4 razy na moim telefonie. aczkolwiek nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za brick telefonu lub hardbrick wszystko robisz na własną odpowiedzialność. nie udzielam pomocy na PW po to forum.  
W Paczce jest PLIK TWRP Tylko Dla RMN9Pro EU - JOYEUSE

1. musimy mieć odblokowany BL jak to zrobić jest na forum. 
2. Pobieramy tą paczuszkę w niej jest wszystko co będzie potrzebne w tej instrukcji za wyjątkiem softu Paczka rmn9p joyeuse google drive
3. teraz w zależności co chcemy instalować jaki Rom.
4. Dla custom Room z XDA pobieramy interesujący nas ROM i przechodzimy do punktu 22.
5. Dla romu Xiaomi.EU pobieramy ostatnie oprogramowanie stabilne ze strony xiaomi.eu (najnowszy rom flashable ZIP. (oraz awaryjnie FastBoot) >> w razie nie powodzenia. telefon odratujemy tylko plikiem fastboot oraz miflash. 
6. Przechodzimy w ustawienia,  odblokowujemy opcje developera włączamy debugowanie oraz instalacje usb. 
7. Restartujemy telefon i uruchamiamy go w trybie FASTBOOT.
8. Uruchamiamy plik joyeuse_TWRP3.4.1B_autoinstall.exe
9. Restartujemy telefon i od razu przechodzimy do recovery
10. Po wejściu w recovery w pierwszej kolejności ustawiamy język i strefe czasową,  jeżeli jest prośba o KOD decryption wpisujemy nasze hasło do odblokowania telefonu. 
11. Przechodzimy do wipe>klikamy format data. klikamy YES. restartujemy recovery, jeżeli tego nie zrobimy nie bedzie widoczna partycja i nie będzie tez możliwości wrzucenia jakiego kol-wiek pliku na telefon. 
12. Po restarcie wrzucamy nasz rom  oraz pliki magisk i SystemlessTZda oraz busybox
13. Fllasujemy rom i restart telefonu 
14. Uruchamiamy system, konfigurujemy. i powtarzamy PUNKT 6.
15. Wchodzimy w pliki, instalujemy Magisk menager 
16. Restart do recovery, i instalujemy magisk 21.4.zip, MagiskHide_Props_Config,
Mały Edit, do paczki zapomniałem dorzucić, CTS Profile check fix 1.1.1 magisk >>to trzeba zainstalować z magisk hide..
****Systemless_TZData-2020A&F(16) Oraz Busybox_for_Android_NDK-1.31.1(13122)****  nie jest konieczna instalacja, ale trzeba pamiętać, że większość modułów magiska korzysta z  Systemless. wiec te 2 wyżej opcje będą potrzebne. np do lucky pathera, adblock, Fdroid, MDD, itd.


17. Wchodzimy w magisk menager i kolejno sprawdzamy aktualizacje jeżeli są instalujemy
18. Wchodzimy w moduły w magisku jeżeli nie są włączone włączamy busybox, magisk hide props, systemless hosts, i restart 
19. Ponownie wchodzimy w magisk. klikamy kółko ustawień, jedziemy niżej i włączamy magisk hide oraz klikamy hosty systemless. Następnie troszkę wyżej, ukryj magisk menagera. nadajemy mu własną nazwę. i zatwierdzamy wyskoczy informacja o dodanie skrótu  można go dodać.
20. Włączamy ponownie magisk. Przechodzimy do zakładki magisk hide (na dole ikona tarczy) przechodzimy w magisk hide. i klikamy w pole usługi google play jeżeli są widoczne i zaznaczamy kazde pole to samo się tyczy aplikacji ktore tego wymagają, NP: aplikacje Bankowe, McDonald, itd. 
21. Przechodzimy do głównego ekranu i klikamy sprawdź safetynet. powinno być wszystko okey. 

22. Dla custom rom z XDA. instrukcje są tam banalne lecz czasami mogą być problemy. więc dla ich romów w skrócie można zrobić to tak. 
23. instalujemy adb fastboot. jeżeli nie mamy  TWRP wypakowujemy pliki recovery.img kopiujemy do folderu ADB na komputerze.
24. uruchamiamy cmd w tym folderze, shift + PPM i uruchom wiersz polecenia tutaj, 
25. uruchamiamy nasz tel w FASTBOOT.
26. w cmd wpisujemy. fastboot flash recovery recovery.img 
27. po wgraniu restartujemy nasz telefon do recovery, konfigurujemy, i robimy wipe>format data> wpisujemy YES> uruchamiamy recovery ponownie
a. jezeli mamy TWRP wrzucamy całą paczkę zip z orange fox i ją flashujemy omijamy format data robimy tylko wipe cache davlik i data
28. wrzucamy następnie nasz custom rom GAPPS, pliki magiska 
29. instalujemy rom, gapps, magisk, pliki magiska
30. restart do systemu i gotowe. dla większości romów z XDA wymagany jest Orange FOX

Wersja skrócona lecz mniej bezpieczna i u mnie bylo trochę więcej zabawy z partycjami...
1. odblokowany BL
2. pobieramy paczkę. 
3. włączamy debugowanie usb
4. restart do fastboota, 
5. instalujemy joyeuse_TWRP3.4.1B_autoinstall.exe
6. w pierwszej kolejności język strefa jeżeli chce kod podajemy haslo naszego tel. 
7. format data zatwierdzamy YES
8. restart recovery
9. instalujemy paczkę zip orange fox recovery. restart i konfiguracja  bez format data. 
10. instalujemy ROM, Gapps, klikamy wstecz, w dodatkowych plikach orange fox mozna wybrac różne jego ulepszenia i dodatki,. magisk, enable camera2.api. itd 
11. informuję iż na custom romach testowałem 3, nie ma możliwości zalogowania z konta xiaomi, 
12, informuję iz po zmianie TWRP na orange fox wasze kopie zapasowe z TWRP będą bezużyteczne nawet po powrocie na poprzednie TWRP  nie będziecie w stanie zrobić przywrócenia pliku super.emmc. wyskoczy błąd partycji.. 

w przypadku gdy sklep play odmówi posłuszeństwa gdy chcemy zainstalować google chrome, i nie bedzie go pobierał w paczce się znajduje również google chrome.
w paczce jest folder Debloat Miui jest tam aplikacja do usunięcia Bloatware bez konieczności rootowania tel. instalujemy najpierw JAVA,  włączamy debugowanie usb w tel. i uruchamiamy aplikacje. i wybieramy co chcemy zrobić.

Archiwum posiada hasło: Miui
plik spakowany w formacie 7z winrar nie będzie miał z nim problemów.

w razie problemów można pisać tu w komentarzach. nie jestem tutaj często poniważ mam dużo pracy, a za zgodą adminów mogę podać jakiś kontakt na DC lub messanger i wtedy odpisze na forum. 

 

Edytowane przez KakarottoMui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WD40 napisał:

Dzięki za zachętę do eksperymentów! Skoro MIUI 12,5 ma być dla EU dopiero po wakacjach, to warto w międzyczasie przesiąść się na Xiaomi EU.

ja aktualnie wracam na miui 12.0.1.0 najnowszy 12.0.2. strasznie drenuje mi baterie.... jak wczesniej podczas gierki po godzinie zjadalo mi 10proc tak teraz po 30min nie mam 20%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...