Jump to content

Blokowanie bootloadera a certyfikowacja play protect

Kris2290

Recommended Posts

Posiadam mi 10, który miałem brandów więc w celu dalszych aktualizacji odblokowałem bootloadera i wgrałem globala, przez to w safety checker wyświetla mi że mam odblokowany bootloader a w sklepie play w zakładce play protect pisze ze urządzenie nie jest certyfikowane. I moje pytanie takie czy ponowne zflashowanie z  z zablokowaniem bootloadera nie uwali telefonu (co nie powinno się przydarzyć), ale czy rzeczywiście po wgraniu jeszcze raz będzie on certyfikowany?. Czy zwykłe wgranie komendy fastboot oem lock wystarczy? 
Z góry dziękuję za odpowiedź

Musi to być oficjalny system beż żadnych modyfikacji i z przeznaczeniem dla regionu na który przeznaczony jest telefon.

Najprościej to wgrać magiska i zainstalować ten moduł: https://github.com/kdrag0n/safetynet-fix/releases

Telefon wtedy powinien przechodzić testy safetynet i być certyfikowany (jeśli telefon przechodzi testy safetynet a nie jest certyfikowany to wyczyść dane sklepu).

Ogólnie to słyszałem tylko, że z rynku chińskiego nie wolno blokowac bootloadera na europejskim sofcie. Jak masz znaczek CE , to masz europejski powinno się bez problemu zablokować bootloader, tak samo jak zamienjie softy Global Mi i Global EEA/

Np. mając wersje EU inni blokowali bootloader naromie India czy Indonesia. 

Tylko musi ktoś moje słowa potwierdzić :)

Dnia 8.02.2021 o 10:17, Kris2290 napisał:

FromWP po tym przejdzie safenet i telefon będzie znowu certyfikowany w sklepie play?

Będzie

3 godziny temu, certino napisał:

wgrany soft z xiaomi.eu. Blokuje bootloader a co wtedy z update softu?

Jak uwalisz telefon blokując bl na custom romie, nie będzie to miało żadnego znaczenia.