Skocz do zawartości

Nowe urządzenia Xiaomi? HM3?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowując dla Was planowaną poprawkę do kamer MI3 i MI4 gdzie włączymy prawie wszystkie brakujące funkcje (w tym slow motion, hfr, focus peaking etc.) natrafiłem na nazwy kodowe nowych urządzeń Xiaomi. 

 

Jak wiadomo obecnie Xiaomi większość aplikacji utrzymuje wspólne dla całej swojej rodziny telefonów i to jaka funkcja będzie aktywna lub nie zależy od obecności danego firmware - czyli telefonu.

 

I tak przenosząc apkę MiuiCamera z MI3 do Mi Note okaże się, że funkcji jest znacznie więcej.

Jednak z uwagi na prawie te same specyfikacje CPU modeli MI3, MI4 i MI Note jest możliwość aktywacji wszystkich funkcji do starszych urządzeń. I tak najwięcej dostanie MI3 (ale bez gwarancji, że wszystko będzie chodzić idealnie i płynnie jak w Mi Note). 

 

No ale mniejsza o MI3... 

 

Oto cały spis urządzeń zdefiniowanych w kamerze na dzień dzisiejszy (5.5.15):

.field public static final IS_CM:Z
.field public static final IS_CM_TEST:Z
.field public static final IS_H2XLTE:Z
.field public static final IS_H2X_LC:Z
.field public static final IS_H3XLTE:Z
.field public static final IS_HM:Z
.field public static final IS_HM2:Z
.field public static final IS_HM2A:Z
.field public static final IS_HM2S:Z
.field public static final IS_HM2S_LTE:Z
.field public static final IS_HM3:Z
.field public static final IS_HM3LTE:Z
.field public static final IS_HM3Y:Z
.field public static final IS_HONGMI:Z
.field public static final IS_MI1:Z
.field public static final IS_MI2:Z
.field public static final IS_MI2A:Z
.field public static final IS_MI3:Z
.field public static final IS_MI3TD:Z
.field public static final IS_MI3W:Z
.field public static final IS_MI4:Z
.field public static final IS_MI5:Z
.field public static final IS_MI7:Z
.field public static final IS_MI9:Z
.field public static final IS_PAD1:Z
.field public static final IS_STABLE:Z
.field public static final IS_TABLET:Z
.field public static final IS_XIAOMI:Z

Pomijając urządzenia testowe i znane wychodzi na to, że Xiaomi ma plany na Redmi HM3 (Hongmi 3). Obecność MI5 jest oczywista, gdyż przewiduje się premierę tego telefonu gdzieś pod koniec tego roku ale MI7 i MI9?

 

Wychodzi na to, że jest to jednak kodowa nazwa dla Mi Note i MI Note PRO ;p

W sumie taka ciekawostka ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee.. zaraz po napisaniu posta poszukałem jeszcze i prawdopodobnie to Mi Note i MI Note PRO ponieważ tylko dla MI7 i MI9 jest zdefiniowany gradienter czyli Poziomica. A to ma teraz tylko Mi Note. Poprawiłem posta zaraz po ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie taka ciekawostka ;)

 

Detektyw Acid na trupie, tfu, TROPIE! :-P

 

A z zapytaniem, Marvinka wie, że 4G LTE (jak to właściwie się nazywa? Hongmi?) to tak trochę mało poważnie jest traktowany, jak telefonek dla babć, ale czy jest szansa na jakieś poprawki kamerkowe dla tego obywatela? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego włączysz w Mi4? Bo to co wymieniłeś to ma..chociaż slow motion jest ubogi..bez dźwięku...bez możliwości wybrania fragmentu który ma być spowolniony... Tych dwóch fjuczerow mi brakuje najbardziej w Mi4.

Hongmi 3 pewnie jakoś pod koniec roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detektyw Acid na trupie, tfu, TROPIE! :-P

A z zapytaniem, Marvinka wie, że 4G LTE (jak to właściwie się nazywa? Hongmi?) to tak trochę mało poważnie jest traktowany, jak telefonek dla babć, ale czy jest szansa na jakieś poprawki kamerkowe dla tego obywatela? :unsure:

Marvinka, zapomniałaś o najważniejszym-Note. Dokładniej Xiaomi Redmi Note LTE/4G single sim :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego włączysz w Mi4? Bo to co wymieniłeś to ma..chociaż slow motion jest ubogi..bez dźwięku...bez możliwości wybrania fragmentu który ma być spowolniony... Tych dwóch fjuczerow mi brakuje najbardziej w Mi4.

Hongmi 3 pewnie jakoś pod koniec roku.

Focus peaking. Ale najwięcej będzie w Mi3 bo tam najwięcej brakuje.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvinka, zapomniałaś o najważniejszym-Note. Dokładniej Xiaomi Redmi Note LTE/4G single sim :P

 

No więc własnie. Hongmi Redrice LTEw Mi4^... Ojenku, ojenku. Jakby się nie mogły nazywać "Xiaomi Nasturcja", albo "Xiaomi Cjanotypia". :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hongmi i Red Rice to dwie stare nazwy dla urządzenia Redmi 1, jedna po chińsku, druga po angielsku. Niestety sprzedawcy i ludzie notorycznie kolejne telefony zamiast Redmi nazywali właśnie którymś z tych dwóch. Hongmi istnieje raczej tylko w nazwach kodowych (HM), choć Acid zapewne widzi więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee.. zaraz po napisaniu posta poszukałem jeszcze i prawdopodobnie to Mi Note i MI Note PRO ponieważ tylko dla MI7 i MI9 jest zdefiniowany gradienter czyli Poziomica. A to ma teraz tylko Mi Note. Poprawiłem posta zaraz po ;p

Nie wiem czy mój stary umysł obejmuje to całe zamieszanie ale czy Mi Note ma jakąś specjalna Poziomicę? Czy to jest jakiś fjuczerbajer? Pytam bo Redmi 1s ma razem z kompasem poziomiczkę i to nawet fajnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol no raczej. Bez przesady z tymi Redmi... 

Zresztą przecież to oczywiste, że funkcje te działają w oparciu o funkcje danego CPU.

Przecież Qualcomm wymyślił Ubi-Focus czy Peaking czy Gradient dopiero od Snapdragona 800/801.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W TENAA pojawiło się coś, co wygląda jak Mi Note/Mi Note Pro. Jakaś kolejna wersja?

 

https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=en&rurl=translate.google.co.in&sl=zh-CN&tl=en&u=http://shouji.tenaa.com.cn/Mobile/MobileDetail.aspx%3Fcode%3DzDErPbEoeuAgCnH5gd4%252FOeQOPj%252BBDt8L

 

Xiaomi przetestowało też urządzenie o nazwie 'libra' w Geekbenchu i raczje nie będzie to Mi5 tylko jakiś mocny średniak:

https://browser.primatelabs.com/geekbench3/2928065

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mi note pro, wszystko się zgadza :/

 

 

Xiaomi przetestowało też urządzenie o nazwie 'libra' w Geekbenchu i raczje nie będzie to Mi5 tylko jakiś mocny średniak:

https://browser.primatelabs.com/geekbench3/2928065

To z kolei bardzo dziwne urządzenie, bo jedynym 6-rdzeniowym snapem jest 808, więc to jakiś flagowiec lub słabsza wersja Mi5 (Mi5i?)

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego mi note z tenaa ,http://www.tabletowo.pl/2015/07/09/ciekawy-smartfon-od-xiaomi-z-mocna-specyfikacja-dostrzezony-w-tenaa/tabletowo twierdzą że ma snapa 820, ciekawe po czym poznali skoro o procesorze jest tam tylko tyle że ma 8 rdzeni i taktowanie 2ghz więc dokładnie jak w mi note pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...