Skocz do zawartości

MIUI 21.2.3/4


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z dymkami czatu w messengerze. Mam otwarte kilka dymków i czasem jak dostanę wiadomość od jednej z tych osób to ten jeden dymek po prostu sam się usuwa. Często powiadomienie o nieprzeczytanej wiadomości nie znika pomimo że wiadomość została odczytana. Jeżeli dymek jest zostawiony tak na samym dole ekranu to nie da się go złapać i przenieść czy otworzyć, po prostu nie reaguje na dotyk. Muszę uruchomić dowolną aplikację z klawiaturą, wtedy dymek chwilowo unosi się do góry i mogę go przenieść. Nadal messeneger jest odpowiedzialny za dymki czatu czy teraz już to jest sprawa androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
14 godzin temu, Bartos napisał:

Nadałeś uprawnienia do odczytu ID Telefonu, i ustawiłeś w aplikacjach jako domyślną tą od Google? bez tego nie będzie działał dialer google. ja tak ustawiam i działa bez problemu. Wczoraj testowałem na stabilnej xiaomieu. 

Stabilna jest nieco do tyłu względem bety :P Jak pisałem, nadane wsio - apka jako tako działała, tylko, że ekran rozmowy odpalał się ten z MIUI, zamiast od Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bolerro napisał:

Na Mi10 jest bardzo fajnie. Bateria super. Jeden błąd jaki zauważyłem, to tak jakby "sterownik" wideo się zawieszał i filmy są odtwarzane w zwolnionym tempie. Poza tym ok.

Wszystko mega super tylko nie da się dzwonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Po którejś aktualizacji apka menagera Motywów przestała mi się łączyć z siecią - patrz załącznik.

Czy ktoś z forumowiczów może wytłumaczyć jak działa apka w miuipolska?

Przekopałem trochę postów, obejrzłem kilka hinduskich filmików:-x i po wykonaniu różnych instrukcji dalej mam problem.

Przerobiłem: zmianę regionów, czyszczenie danych, czyszczenie dalvika, zmiany w ustawienia, zmiana uprawnień, sprawdziłem na vpn, odistalowałem blokery reklam itp.

Po wyczyszczeniu danych, dalej mam swoje ustawienia motywów i moje motywy pobrane, to on to trzyma na moim profilu w chmurze?

Jak w ogole odinstalować aktualizacje tej apki?

Screenshot_2021-02-15-19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyszedł czas, że i ja trochę żalów upublicznię.

Obiecałem sobie, że odpuszczę już wersje beta (rozwojowe), bo za dużo "zaskoczeń" jest w codziennym użytkowaniu, a i szkoda czasu na poszukiwanie rozwiązań, o ile w ogóle są na tym etapie. Jednak skusiło mnie, bo to A11, tyle że reszta, przynajmniej u mnie na Mi 9CC Lite, okazuje się w większości totalną porażką.. Po zakończeniu tego wpisu nastąpi format i powrót do A10, oczywiście piszę  tylko o wersji xiaomu.eu.

Oto bolączki:

1. Na tej wersji, niezależnie od numeru tygodnia aplikacja SMS utraciła możliwość rotacji. Signal miał przejąć jej działanie, bo rotacja działa, ale co tydzień, bo tak mam ustawiony backup, traci on uprawnienia jako domyślny, robi się bałagan, bo sms-y znowu wchodzą do systemowej, dopóki nie przywróci się mu uprawnień.

2. Aplikacja "Prosta latarka", co backup, to ikona znika i dopiero restart telefonu ją przywraca, ale w innym miejscu niż pierwotnie.

3. O spadku wydajności i "muleniu" było pisane, potwierdzam. U mnie z 5 dni zrobiło się 2,5 dnia.

4. O AA, to już szkoda pisać, bo to na każdej wersji jest loteria.

5. No i to co mnie zmusza do powrotu na A10, to aplikacja "Rysiek". Na A11/12,5 to totalna porażka z wyświetlaniem i powiadomieniami. Bez tego w drodze czuję się jak bez trzeciej ręki :-) Ogarnąłem tylko (przywróciłem), brak pokazywania ograniczeń prędkości (miałem pustą, białą tarczę), ale wyskakujące powiadomienia i potwierdzenia jak na razie są po za moim zasięgiem.  Wyskakujące powiadomienia zasłaniają ekran, nie chowają się, sporadycznie pojawiające się potwierdzenia nie da się zaakceptować Tak to wygląda, żenada, nie do użytku :-( Na A10/11 bez najmniejszego problemu.

 

Screenshot_2021-02-16-16-56-47-943_pl.naviexpert.rysiek.jpg

Screenshot_2021-02-16-17-17-01-431_pl.naviexpert.rysiek.jpg

Screenshot_2021-02-16-17-44-56-091_pl.naviexpert.rysiek.jpg

Screenshot_2021-02-16-17-49-15-518_pl.naviexpert.rysiek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to już od A9 przy instalacji pojawiała się informacja, że program nie był napisany dla tej wersji, a działał i na A10 również. Ostatnia jego aktualizacja była  07/2017. Zgłoszę problem równie na forum naviexpert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu odblokowałem i zainstalowałem miui 12,5 na poco f2 pro. Teraz człowiek czuje się jak w domu (wcześniej mix2 na betach)

Wszystko zainstalowane, poukładane i jak do tej pory jest OK. Muszę płatności Google Pay sprawdzić jeszcze, ale jak na razie, to good job Panowie!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 15:12, don_kamillo napisał:

@AndrzejKu Wklepujesz kod *#*#663368378#*#*

i wybierasz opcję  MBN Config loading and activing tool.

Mi poszło na trybie samolotowym, bez tego wieszał się telefon.

Wybierałem Play_Poland.... wpisując w tym czarnym polu i dałem na Act, tak jak na załączniku.

[spoiler]

e603f4f7-95a4-44ac-b46d-b8ff3dc123ba.thumb.jpeg.c5976020b874c637405228ff3725c24c.jpeg

[/spoiler]

Jeśli wszystko poszło dobrze, powinno się wyświetlać coś jak tu:

[spoiler]

b517151a-7eea-4d24-b9d4-b6c21b9b0e9c.thumb.jpeg.12cd76543225b0a9459293a369c4968b.jpeg

[/spoiler]

czyli sub0: Play...

 

Możliwe, że potrzebny będzie reset, lub wybranie w polu SW MBN opcji mbn_eea.txt.

 

Ale to dla Play.

To działa tylko mając ROOTA ? MI 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu odblokowałem i zainstalowałem miui 12,5 na poco f2 pro. Teraz człowiek czuje się jak w domu (wcześniej mix2 na betach)
Wszystko zainstalowane, poukładane i jak do tej pory jest OK. Muszę płatności Google Pay sprawdzić jeszcze, ale jak na razie, to good job Panowie!
 
Jak możesz to sprawdź te płatność czy działają. Ostatnio niestety trzeba było robić ROOTa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michalm83 napisał:

Jak możesz to sprawdź te płatność czy działają. Ostatnio niestety trzeba było robić ROOTa

Dziś płaciłem dwa razy w Kauflandzie i Action, płatności Google Pay działają bez problemu. Ustawione na portfel SIM.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie wyłączyć licznik kroków, tak żeby nie był pokazywany w "Asystent MIUI"

Wyłączyłem aplikacje "Zdrowie", ale to nic nie daje...

Można w ogóle usunąć ten element (patrz ss)

npHUdgg.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 2/5/2021 at 12:37 PM, Kacper Skrzypek said:

Na Mi 10 są problemy spowodowane naszymi próbami ogarnięcia tego na niektórych modelach. Potrzebna jest osoba której VoLTE zniknęło i sprawdzi nowy patch, być może będzie lepiej (na PW).

Na moim mi 9t pro (operator plus) ten updated poraz pierwszy spowodował włączenie działającego volte. Na nowszych jak i poprzednich wydaniach nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...