Skocz do zawartości

MIUI 21.2.3/4


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

4221.png

  • Dodana możliwość wyłączenia zmiennej grubości czcionki (w ustawieniach rozmiaru czcionki), która powinna rozwiązać większość problemów dotyczących niepogrubionych czcionek itp. w aplikacjach firm trzecich, takich jak Messenger
  • Od teraz można przełączać się pomiędzy Centrum funkcji a Panelem powiadomień jednym przeciągnięciem, bez konieczności zamykania któregoś z nich [Android 11]
  • Poprawki bezpieczeństwa z lutego 2021 r. [niektóre urządzenia]
  • Poprawki niektórych błędów, np. niedziałającej do końca poprawnie supertapety Pogoda, zamykania się Galerii na Redmi Note 7, pojawiającego się dwukrotnie powiadomienia dot. pobrania czegoś z aplikacji Pobrane
  • INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i (prawdopodobnie) nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.
  • Następna aktualizacja ze względu na Chiński Nowy Rok 25/26 lutego
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

“Problemy” z usługami Google, czyli szukanie dziury w całym

W związku z pojawiającym się coraz większym zamieszaniem dotyczącym usług Google na chińskich wersjach MIUI czuję się zobowiązany do skorygowania niektórych doniesień polskich portali technologicznych.

“Problem” dotyczący braku możliwości zainstalowania usług Google istnieje tylko i wyłącznie wtedy, gdy spełnione są dwa warunki:

  • na urządzeniu jest zainstalowany ROM China (nieposiadający języka polskiego, a wyłącznie angielski i chiński),
  • jest to urządzenie, które nie ma zainstalowanych tych usług domyślnie na ROM-ie China (urządzenia, które mają na chwilę obecną wbudowane, choć ukryte, usługi Google, to wszystkie telefony ze Snapdragonem 855, 865 i 888 oraz Redmi K30 Ultra).

Problem NIE DOTYCZY I NIE BĘDZIE DOTYCZYĆ, przynajmniej na tę chwilę:

  • urządzeń z zainstalowanym ROM-em Global,
  • urządzeń z zainstalowanym ROM-em Xiaomi.eu/MIUIPolska bądź jakimkolwiek innym, który ma usługi Google dodane przez twórców bądź po prostu zainstalowane po instalacji ROM-u przez TWRP w postaci oddzielnej paczki (popularne na “czystym” Androidzie).

W związku z tym, że praktycznie niewiele osób używa ROM-u China w Europie, dla przeciętnego Kowalskiego NIC SIĘ NIE ZMIENI.

Aktualizacja TWRP

6 grudnia pojawiły się działające TWRP pod Androida 11 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro – linki poniżej:

Podobna aktualizacja pojawiła się także na Mi 10, lecz niestety z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że nie działa ona z nową wersją xiaomi.eu. Pozostaje więc czekać. Aktualizacje trzeba instalować na tym modelu nadal z USB-OTG.

Jedyna obecnie opcja, aby na Mi 10 zainstalować ROM z pamięci telefonu, sprawdzona przez naszego testera, wygląda następująco:

  • należy ściągnąć TWRP 1206 by wzsx150,
  • potem w trybie Fastboot jedynie uruchomić (nie wgrywać!) TWRP komendą fastboot boot nazwapliku.img. Telefon będzie mieć czarny ekran przez około 2 minuty
  • Po pewnym oczekiwaniu TWRP się uruchomi i zdeszyfruje dane, wtedy można zainstalować ROM bezpośrednio z pamięci telefonu.

Działające TWRP zostanie podmienione w trakcie instalacji ROM-u na powyższych urządzeniach.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredekUwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnikaNie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy wkleić frazę: 沐冬). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Taki śmieszny bug w mi10 znalazłem :)

Ustawienia, dźwięk i dotyk >Powiadomienia>Sawanna... dotkniemy geparda i ten ćwierka niczym wróbelek :)  a powinien ryczeć.

W synchronizacji xiaomi ikona sms to znów słuchawka telefonu.

 

Mając ustawioną supertapetę, czasami po odblokowaniu telefonu przez odcisk palca mamy czarne tło i tylko pasek statusu. Już kiedyś to się pojawiało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Orjon napisał:

Na Mi 10 są problemy spowodowane naszymi próbami ogarnięcia tego na niektórych modelach. Potrzebna jest osoba której VoLTE zniknęło i sprawdzi nowy patch, być może będzie lepiej (na PW).

Mi za to na Mi 10 pro volte działa ok natomiast przestało działać vowifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 nie doswiadczylem przerywania ladowania bezprzewodowego ani na tym, ani na poprzednich wydaniach.

Jedynie co mnie niepokoi to dlugie ladowanie niektorych apek. Np. IG - klikam, odpala sie, ale nie odswieza sam. Jak wymusze to dopiero po chwili jest ok. Horizon go to samo - odpale, pojawia sie czarne okno, czekam z 10sekund i dopiero jest 'zaladowana' cala aplikacja. YT Vanced to samo - okno aplikacji, klikam na subskrypcje, czarno, mija 10sekund i dopiero jest "cala" apka zaladowana. Tak jest prawie na kazdej apce. Z 3 ostatnie wydania. Ktos ma podobnie czy tylko ja zapchalem telefon?

(Mirror dla Mi9: https://uploadfile.pl/pokaz/2134280---uxnt.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, AdrianJarocin napisał:

Mi za to na Mi 10 pro volte działa ok natomiast przestało działać vowifi.

Jakiego masz operatora? Ja jestem w orange i nie mam VoLTE :(

35 minut temu, Greg0204 napisał:

Witam szybkie pytanie . Jak zrobię kopie zapasową i później przywrócę to będą wszystkie dane aplikacji i ustawień czy trzeba będzie wszystko konfigurować od początku ? Nie robiłem jeszcze i nie wiem jak to będzie :unsure:

Ja właśnie robiłem, konfiguracja aplikacji od nowa ale ogólnie całkiem sprawnie poszło. Tylko kilku brakowowało. 

 

Czy VoLTE może działać na MI 10 Pro w Orange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinimini napisał:

U mnie volte się nie załącza po wgraniu tego wydania :/  telefon Mi 10 ,u was też ?

Volte jak i vowifi mogą działać (w Play), ale trzeba się nieco nadłubać.

I tak uważam, że jest duży progres, bo nie trzeba już podłączać telefonu pod komputer, żeby wybierać pliki w modem_config.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 nie doswiadczylem przerywania ladowania bezprzewodowego ani na tym, ani na poprzednich wydaniach.
Jedynie co mnie niepokoi to dlugie ladowanie niektorych apek. Np. IG - klikam, odpala sie, ale nie odswieza sam. Jak wymusze to dopiero po chwili jest ok. Horizon go to samo - odpale, pojawia sie czarne okno, czekam z 10sekund i dopiero jest 'zaladowana' cala aplikacja. YT Vanced to samo - okno aplikacji, klikam na subskrypcje, czarno, mija 10sekund i dopiero jest "cala" apka zaladowana. Tak jest prawie na kazdej apce. Z 3 ostatnie wydania. Ktos ma podobnie czy tylko ja zapchalem telefon?
(Mirror dla Mi9: https://uploadfile.pl/pokaz/2134280---uxnt.html )
Potwierdzam, u mnie podobne problemy z niektórymi aplikacjami. O dwóch wydań mniej więcej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volte jak i vowifi mogą działać (w Play), ale trzeba się nieco nadłubać.
I tak uważam, że jest duży progres, bo nie trzeba już podłączać telefonu pod komputer, żeby wybierać pliki w modem_config.
To co trzeba zrobić?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejKu Wklepujesz kod *#*#663368378#*#*

i wybierasz opcję  MBN Config loading and activing tool.

Mi poszło na trybie samolotowym, bez tego wieszał się telefon.

Wybierałem Play_Poland.... wpisując w tym czarnym polu i dałem na Act, tak jak na załączniku.

[spoiler]

e603f4f7-95a4-44ac-b46d-b8ff3dc123ba.thumb.jpeg.c5976020b874c637405228ff3725c24c.jpeg

[/spoiler]

Jeśli wszystko poszło dobrze, powinno się wyświetlać coś jak tu:

[spoiler]

b517151a-7eea-4d24-b9d4-b6c21b9b0e9c.thumb.jpeg.12cd76543225b0a9459293a369c4968b.jpeg

[/spoiler]

czyli sub0: Play...

 

Możliwe, że potrzebny będzie reset, lub wybranie w polu SW MBN opcji mbn_eea.txt.

 

Ale to dla Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, papakruk napisał:

Potwierdzam, u mnie podobne problemy z niektórymi aplikacjami. O dwóch wydań mniej więcej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Z głupa wyłączyłem prywatny DNS i... Szok. Aplikacje lądują się kilka razy szybciej. 

Nie wiem czy coś adguard zmienił czy co, ale wcześniej używałem cały czas ich dnsow i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głupa wyłączyłem prywatny DNS i... Szok. Aplikacje lądują się kilka razy szybciej. 
Nie wiem czy coś adguard zmienił czy co, ale wcześniej używałem cały czas ich dnsow i było ok.
Rzeczywiście. Też to miałem włączone i potwierdzam działa po wyłączeniu o niebo lepiej. Ciekawe. Tylko co teraz do blokowania reklam...

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz np. program "Blokada" polskich autorów i AdGuarda jako takiego (osobiście używam)

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO


Dzięki za info. Adguard też używałem, ale szukałem alternatywy na coś bez roota. Trzeba będzie wrócić.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam tego folderu. Przy instalacji z zip wysypały się widgety i skasowało mi wszystkie zainstalowane przeze mnie aplikacje. Beckup w twrp który robi się podczas instalacji z zip nie został utworzony i stąd te problemy. Niestety chciałem wrócić do poprzedniej wersji instalując zip i bootlop. :( teraz będzie walka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem swój mi9se do najnowszej wersji wszystko działało, twrp sie odpaliło itp
ale nie działa wifi, nie mogę go włączyć(nawet gdy w ustawieniach włączę wifi to i tak sie nie uruchamia, nie szuka żadnego dostępnego, a nawet pokazuje że jest wyłączone)
czytnik lini papilarnych też nie działa
chciałem zainstalować jeszcze raz, lub starą wersję ale twrp się nie uruchamia, tylko fastboot
to próbowałem wgrać nowe twrp, niby wszystko się wgrało ale nadal tylko fast boot
 

fastboot flash recovery twrp.img 
po tej komendzie sie wgrało
fastboot boot twrp.img
a po tej uruchamia się system, ogólnie działa oprócz wifi i czytnika lini
staram się od kilku godzin, instaluje stare twrp, nowe
ale nic to nie daje
pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damaz3k zmienił(a) tytuł na problem po aktualizacji do miui 21.2.3 (nie działa wifi, czytnik lini papilarnych i problem z wgraniem twrp/ponowna instalacja systemu)

Żeby Adguard miał sens i filtrował reklamy tak jak powinien musisz mieć dostęp do roota. Root jest potrzebny żeby przenieść certyfikat Adguard z magazynu użytkownika do magazynu systemowego.
Używam tak już od kilku lat i o reklamach praktycznie zapomniałem.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...