Jump to content

Koszmarne Działanie urządzenia


Recommended Posts

Witam. 

Jestem już na granicy wytrzymałości nerwowej z moją MI9. Telefon zakupiłem około półtora roku temu z oficjalnej dystrybucji i strony mi-home, wersja 6/128. Na początku wszystko super, telefon działa jak marzenie nawet bateria trzymała dobrze pomimo małej pojemności ogniwa. Na początku telefon pracował pod MIUI w wersji global EAA, co aktualizacje z telefonem działo się coraz bardziej coś złego, lecz czarę goryczy przelała aktualizacja do MIUI 12. Bateria zaczęła znikać w oczach, ładowanie 3 razy dziennie: Standard. Ogólna płynność telefonu spadła do poziomu Samsunga S7. Choć najbardziej irytujący mnie problem spotkał wiadomości SMS, wysłanie dwóch lub więcej wiadomości po sobie w jednym wątku powodowało takie lagi ze tekst wpisywał się z około 20sec. opóźnieniem, telefon dopóki się nie odlagował był nie do użytku. Oczywiście przeprowadzałem hard resety jak tylko działo się coś niepokojącego z systemem. Miesiąc temu odblokowałem bootloader i wgrałem oprogramowanie od xiaomi.eu. Niestety problemy które trapiły wcześniej telefon nie znikły. Za to pojawiły się kolejne jeszcze bardziej uprzykrzające życie.

Mianowicie:

Zawieszenie całego interfejsu w momencie wyciągnięcia paska z przełącznikami, zależnie od humoru systemu , trwa to od minuty do nieskończoności. Czasem za blurem widzę komunikat "interfejs nie odpowiada" ale niestety nie da się w niego kliknąć. Po zablokowaniu ekranu potrafią pozostać na nim przełączniki z centrum akcji nakładające się na always on display.

Bardzo częste zawieszenie w całym interfejsie i aplikacjach. Czasem żeby coś wystukać trzeba naprawdę się namęczyć bo aplikacje mulą gorzej niż na redmi 4A.

Ubijanie aktywnych aplikacji. To potrafi doprowadzić do szału, idziesz przez miasto słuchasz spotify, uruchamiasz którakolwiek aplikacje, Spotify się wyłącza analogicznie z innymi aplikacjami w tle. Pomimo że np. Spotify mam zablokowane kłódką oraz  w ustawieniach wyłączone Oszczędzanie energii oraz inne bajery ograniczające aktywność w tle.

Potężne zamulenia aparatu. Przy włączonej jakiejkolwiek aplikacji w tle aparat uruchamia się minutę do samej aplikacji. Żeby zobaczyć płynny podgląd trzeba naprawdę poczekać

Nierówne działanie na baterii, raz przy niemal identycznym użytkowaniu trzyma 4godziny, raz godzinę.

Naprawdę nie mam już pojęcia co może być nie tak, czy to już uszkodzenia na poziomie hardware? Znajomi posiadający ten sam telefon model i wersje pamięciową nie mają prawie żadnych problemów oprócz zauważalnego spadku prędkości. Ja sam już naprawdę już przerobiłem chyba każdy możliwy sposób by ten telefon działał lepiej. Dlatego zwracam się o pomoc, może ktoś miał kiedyś taką sytuacje i zna jakieś rozwiązanie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Proponuję testowo wrócić do MIUI 10/11 i androida 9 jeśli nie masz oczywiście zabezpieczenia anti-rollback protection, a podejrzewam, ze nie masz. Też mam MI 9 i nie mam takich problemów. Używam teraz w wer. 12 i jest minimalny spadek wydajności, ale to celowy zabieg producenta. Procesor w zachwalanym i niby super nowoczesnym Redmi Note 10 pro jest i tak słabszy w benchmarkach od naszego 855, a jednak Xiaomi potrafi skroić swój MIUI pod takiego Redmi i udawać, ze to super wydajny sprzęt.

Jak z ciekawości wróciłem do MIUI 10 to bateria faktycznie znowu zaczęła dłużej trzymać, a testy benchmarkowe znowu wystrzeliły w górę. Nowe wersje MIUI celowo spowalniają sprzęt.

Więc jak postanowisz wrócić do MIUI 10/11 (obojętnie czy oficjalnie czy z MIUI Polska) to sprawdzisz czy wszystko działa jak należy. Jeśli nie to znaczy, ze coś się dzieje z telefonem.

Oczywiście cofnięcie systemu androida i nakładki to ponosisz na własne ryzyko, choć ja nie miałem z tym problemów.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od nowości siedzę na MIUI 10 a dokładnie na wersji (9.6.13 xiaomi. eu) . Kilkukrotnie instalowałem to MIUI 11 to MIUI 12 ale za każdym razem wracałem do starego sprawdzonego romu. Z moich obserwacji wynika że telefon najlepiej działa na miui 10 . Bateria też jak na dwuletni telefon daje radę a mam go od premiery. Także polecam zrobić powrót i sprawdzić .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...