Skocz do zawartości

Nie działają płatności zbliżeniowe Google Pay


Lewus_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie działa mi możliwość dodania karty google pay. Ciągle wyskakuje komunikat żebym skontaktował się ze swoim bankiem Nie mogę płacić zbliżeniowo. Bank to Pekao24.

Już mam dość tego dziadowskiego telefonu... Ciągle w nim coś nie działa. Jest szansa zeby to jakos ogarnąć? Na innym telefonie wszystko przechodzi bez problemu. 

Chcę wyłącznie zanim kupię normalny telefon mieć możliwość płacenia telefonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo nie spotkałem się z przypadkiem takim jak ten, że mimo braku modyfikacji płatności nie działają. Wyczyść wszystkie dane Google Pay i dodaj kartę jeszcze raz. Przez aplikację bankową też nie można płacić? No i może zmień ustawienia układu zabezpieczającego między SIM a HCE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuję taki komunikat. Bank nie jest w stanie pomoc... Na innych telefonach działa. U mnie też działało ale po resecie do ustawień fabrycznych przestało działać. Już 4 razy reseotwalem do ustawień fabrycznych. Ściągałem cały plik .ZIP wygrywałem od nowa. Wszystko szlak trafił... Już ku****** idzie dostać z tym dziadostwem.

Screenshot_2021-02-03-22-10-35-197_com.google.android.gms.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Od kiedy Pekao SA ma wsparcie dla Google Pay? Kto ci to powiedział?

Przecież ten bank obsługuje się ich aplikacją PeoPay i tam działa płatność z NFC bez względu na cokolwiek.

Tak było, że wszystko działało przez aplikację PeoPay. Niestety coś pokombinowali i teraz po ostatniej aktualizacji aby uruchomić płatności zbliżeniowe należy przełączyć się na płatności poprzez Google Pay.  

Pekao SA ma wsparcie dla Google Pay. Działało mi to już miesiąc temu. Nawet jest zapis w regulaminie google pay odnośnie wspieranych banków. 

Konsultowałem się z bankiem po ich stronie wszystko działa normalnie.

Po drugie po przeprowadzeniu procedury dodania karty na innym telefonie wszystko działa jak należy. 

Tak więc problem dotyczy wyłącznie mojego Poco. 

 

Edytowane przez Lewus_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wgrać oryginalny soft EEA 12.2.4.0 taki jaki mam obecnie na telefonie. Kiedy klikam "flash" w programie "mi flash" wyskakuję komunikat "erase error". Fajnie gdyby była możliwość wgrania pełnego softu na świeżo bez odblokowania bootloadera. Może o czymś nie wiem i istnieje taka opcja? 333.thumb.jpg.193af32d443ed54c8523c9ee801ab51f.jpg

Edytowane przez Lewus_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innym bankiem problem jest niestety ten sam. Próbowałem z ING. Te same komunikaty...
Musi być coś z twoim egzemplarzem albo masz babole w sofcie. Mój działa bez problemu. Karta ING. Tyle że kartę dodawałem jeszcze na 12.0.4 o ile pamiętam. Po aktualizacji z płatnościami brak problemów. Też mam 12.2.4

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moreee napisał:

Musi być coś z twoim egzemplarzem albo masz babole w sofcie. Mój działa bez problemu. Karta ING. Tyle że kartę dodawałem jeszcze na 12.0.4 o ile pamiętam. Po aktualizacji z płatnościami brak problemów. Też mam 12.2.4

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

U mnie również działało wszystko kartę dodawałem tak samo jak Ty ma 12.0.4 po aktualizacji i przywróceniu ustawień fabrycznych przestało działać:(  czekam na odblokowanie bootloadera jeżeli to nie pomoże to niestety telefon trafia na gwarancję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej po przywróceniu do ustawień fabrycznych po aktualizacji do wersji 12.2.4.0. :) 

Moja karta bez problemów dodaje się na innych telefonach lecz u mnie nie ma takiej możliwości... Pozostaje mi rękojmia, zebranie  dokumentacji z serwisu  oraz banku i przejście się do rzecznika spraw konsumenta w celu wybrania odpowiedniej drogi zwrócenia . To tak jakby kupić pralkę, która pierze ale nie wiruję. Niby działa lecz nie spełnia w pełni swojej funkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pozostaje mi rękojmia, zebranie  dokumentacji z serwisu  oraz banku i przejście się do rzecznika spraw konsumenta w celu wybrania odpowiedniej drogi zwrócenia . To tak jakby kupić pralkę, która pierze ale nie wiruję. Niby działa lecz nie spełnia w pełni swojej funkcji. 


Życzę powodzenia. Proces rękojmi jest upierdliwy. Dużo zależy z jakiego źródła masz telefon. Mi rękojmia z Orange (dokładniej partnerem Orange GTI) zajęła dwa lata.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Moreee napisał:

Autorowi chyba chodzi że jeśli nie uda się z rękojmią to wtedy sprzedaż

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie tak jak napisałeś. Jeżeli wszystkie drogi prawne zostaną wykorzystane bez pozytywnych rezultatów, pozostanie mi wyłącznie sprzedać telefon. :) 

Edytowane przez Lewus_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Uaktualniam sytuację:
Sklep dał mi do wyboru zwrot gotówki lub nowy telefon. Jest sens według was brać drugie poco czy lepiej wziąć gotówkę i kupić coś innego. Co byście polecili zamiast F2 pro? 
Zależy od wysokości zwrotu... Jeśli 2.5k to brałbgm hajs.. nowy to ost był realme x50pro za 1800.. lub chwilę poczekać na coś z snapem 870... default_icon_e_smile.gif

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MrBright napisał:

Zależy od wysokości zwrotu... Jeśli 2.5k to brałbgm hajs.. nowy to ost był realme x50pro za 1800.. lub chwilę poczekać na coś z snapem 870... default_icon_e_smile.gif

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Realme GT 5G mnie zainteresował ale nie wiadomo kiedy i czy będzie dostępny u nas w kraju. :)
Myślałem również nad Mi 10T Pro. Tylko martwi mnie ten IPS.

Edytowane przez Lewus_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy ma mi 10 t pro. Ten ips jest taki zły. Różnice względem mojego z poco są ale myślę że to odświeżanie w pewnym stopniu wyrównuje tą dysproporcje ekranów. No i oprogramowanie będzie wg mnie bardziej dopracowane niz na poco gdzie obecnie korzystam z jakiejś globalnej bety...

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...