Jump to content

Zawyżony dystans podczas biegania

kondziutop
 Share

Recommended Posts

Siemka mam problem, dotyczy on błędnego odczytu podczas biegania. Po przebiegnięciu luźno 5km w tempie 5 minut na kilometr nagle znikąd dostałem powiadomienie od mifit o przebiegnięciu 14km. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić to proszę o komentarz.

Screenshot_2021-02-03-15-48-51-344_com.xiaomi.hm.health.jpg

Screenshot_2021-02-03-15-48-40-950_com.xiaomi.hm.health.jpg

• 2 months later...

Po co Wy używacie "tego" do jakiegokolwiek sportu - Band nie nadaje się do tego, zresztą nie mamy żadnych statystyk, itd., jakakolwiek apka na fonie do biegania jest 100x lepsza.

A pomiar pulsu to często zbiór liczb chaotycznych.

M...

Po co Wy używacie "tego" do jakiegokolwiek sportu - Band nie nadaje się do tego, zresztą nie mamy żadnych statystyk, itd., jakakolwiek apka na fonie do biegania jest 100x lepsza.
A pomiar pulsu to często zbiór liczb chaotycznych.
M...
To do czego się nadaje? Jakieś zastosowanie musi mieć , ja używam do roweru od 2 lat band 4 i teraz 5 , testowałem wraz z aplikacjami na telefon , różnica w prędkości i km jest minimalna (100m i 0,5 km/H) , powiadomienia też się przydają podczas treningu ...

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Tak naprawdę to do pokazywania czasu i dyskretnego budzenia. :)

PAI byłby niezły, gdyby puls mierzył w miarę dokładnie.

Puls mierzy raz dobrze, innym razem jest to ciąg przypadkowych liczb (zobacz moje posty), a jakikolwiek zapis treningu na mit fit jest średnim pomysłem, bo nie możemy importować śladu gps, danych do innych aplikacji. itd. A mitfit nie posiada, sensownych statystyk, segmentów itp.

M...

Edited by mediana

• 2 weeks later...

Edit po tygodniu:

Band 6 lepiej pokazuje puls (posiada jedną mocną zieloną diodę), zamiast dwóch w Band 5) i tak na 10 treningów, ani razu się nie "zawiesił", jak testowany równolegle Band 5 . Pokazuje w miarę zbliżone wyniki pulsu do opaski na klatkę piersiową. Natomiast Band 5 np. podczas dwugodzinnego treningu zawiesił się na ok. 40 minut pokazując puls w okolicy 80, zamiast ok. 145. I tak Band 5 robi niestety nierzadko. 

I chyba najprościej, jak ktoś już chce na tych Bandach rejestrować treningi i wrzucać do np. Stravy przez program Zepp. Logujemy się do Zepp'a przez konto MitFit, wiążemy konto Stravy i  potem możemy się z Zeppa wylogować, a treningi po połączeniu z MitFit same się do Stravy zapiszą. 

M...