Jump to content

Mi box S restarty


Recommended Posts

witam, zmieniłem mi tv stick na mi box S, niestety BOX ma problem z restartami. Średnio raz (a zdarza sie czesciej) robi sie restart. Kupilem go nowego, zasilacz jest orginalny, mam go od okolo tygodnia, wszystkie aktualizacje zainstalowane.

Link to post
Share on other sites

Aktualizacji już dawno nie było.

Przywrócenie do ustawień fabrycznych ma sens dopiero, jeśli jest robione razem z kasowaniem cache  partycji (full wipe w recovery mode). Większość osób o tym zapomina (albo nie wie).

Skoro u innych się nie restartuje (a wiem, że innych  Mi Box S się to nie dzieje) to znaczy, że winny jest syf w systemie twojego Mi Boxa S.

Link to post
Share on other sites

Ostatnia aktualizacja była w grudniu zeszłego roku także nie aż tak dawno. Co do robienia wipe z poziomu recovery to można też znaleźć w internecie opinie że to zwykłe placebo. Ale może faktycznie warto.

Wysłane z mojego Pixel 3a przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, atarilol napisał:

trudno powiedziec ze winny jest syf skoro mam go 2 tygodnie max, aplikacji tez mam niewiele, moze ze 4-5

... ale zapewne wciągnął po podłączeniu od razu kilka aktualizacji, prawda? Po każdej większej aktualizacji obowiązkowo malęzy wykonać full wipe.

 

11 godzin temu, grzegorzm71 napisał:

Co do robienia wipe z poziomu recovery to można też znaleźć w internecie opinie że to zwykłe placebo. 
 

Jak co jakiś czas na swoim PC robisz format dysku i ponownie instalujesz Windowsa, żeby przyśpieszyć jego działanie to też masz efekt placebo? Przy okazji Windows jest dużo lepiej zoptymalizowany pod kątem aktualizacji niż Android. Na każdym poważnym forum o smartfonach z Android też się dowiesz, że full wipe jest wymagany, że zainstalowane aplikacje nie zawsze chcą się poprawnie "przestawić" na zmiany w systemie itp. 

Z resztą co masz do stracenia? Kilka kliknięć i będziesz wiedział czy było warto. Oczywiście bugów w systemie nie naprawi ale pozostałe rzeczy może wyprostować. 

 

Edited by kola01
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...