Skocz do zawartości

Czerwonawy wyświetlacz


Qbi-Wan

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jakieś 8 miesięcy temu Band spadł mi na pozbruk, pojawiło się pęknięcie na wyświetlaczu, dokładnie pod głównym "przyciskiem", nawet trochę na nim. Jednak nawet po zanurzeniu wszystko zdawało się działać bez . Kilka dni temu biały kolor przebarwił się na czerwono. Bardziej to widać na niskiej jasności, na dużej jest prawie nie do wykrycia. Wczoraj po prysznicu pod wpływem nacisku chwilowo kolor wracał do normy.

Ktoś jest w stanie powiedzieć co jest BEZPOŚREDNIM powodem (bo to że pęknięcie i woda to się domyślam) i jak można to ewentualnie naprawić?

Pozdro

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-.-
Niby racja, ale upadek nastąpił ponad pół roku temu. To było raczej początkiem. Gdyby House zapytał co jest przyczyną zatoru żylnego a ktoś odpowiedziałby że upadek to dostałby pół dniówki i wrócił do domu. Interesuje mnie fachowa odpowiedź bo rozważam otwarcie urządzenia. Usterka związana jest z kolorem czerwonym - jednym z systemu RGB. Poza tym bywały momenty kiedy chwilowo wracało do normy. Zakładam więc że albo coś jest luźne albo gdzieś woda zwiera.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna logika, masz uwalony wyświetlacz i tyle. Przy wyjmowaniu zapewne padnie całkiem bo teraz to koperta jeszcze mu zapewnia jakąś tam sztywność. A jeśli woda przedostała się do środka to i elektronikę szlag trafi, korozja ścieżek.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...