Skocz do zawartości

MIUI 21.1.27/28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21128.png

  • Nowa supertapeta: Pogoda
  • Przywrócone wsparcie dla Widevine L1 – czyli m.in. Netflixa w rozdzielczości Full HD – dla urządzeń ze Snapdragonem 710/712 (Mi 9 SE, Mi 9 Lite)
  • Włączone eksperymentalnie Efekty wideo w menu Zalecane w Galerii – prosimy o zgłoszenia, czy działają (szczególnie na urządzeniach ze Snapdragonem 7xx). Wiemy, że nie działają na Redmi Note 7 i działają na wszystkich telefonach ze Snapdragonem 845 wzwyż
  • Aktywowane nowe ustawienia “Dźwięk i dotyk” dla wspieranych urządzeń [Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 10T/Pro, Mi 11, Mi 9 Pro 5G]
  • Poprawki błędów, np. dużego zużycia danych przez aplikację Galeria czy braku możliwości wyłączenia alarmu bez wcześniejszego odblokowania ekranu
  • INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i (prawdopodobnie) nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP

6 grudnia pojawiły się działające TWRP pod Androida 11 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro – linki poniżej:

Podobna aktualizacja pojawiła się także na Mi 10, lecz niestety z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że nie działa ona z nową wersją xiaomi.eu. Pozostaje więc czekać. Aktualizacje trzeba instalować na tym modelu nadal z USB-OTG.

Jedyna obecnie opcja, aby na Mi 10 zainstalować ROM z pamięci telefonu, sprawdzona przez naszego testera, wygląda następująco:

  • należy ściągnąć TWRP 1206 by wzsx150,
  • potem w trybie Fastboot jedynie uruchomić (nie wgrywać!) TWRP komendą fastboot boot nazwapliku.img. Telefon będzie mieć czarny ekran przez około 2 minuty
  • Po pewnym oczekiwaniu TWRP się uruchomi i zdeszyfruje dane, wtedy można zainstalować ROM bezpośrednio z pamięci telefonu.

Działające TWRP zostanie podmienione w trakcie instalacji ROM-u na powyższych urządzeniach.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredekUwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnikaNie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy wkleić frazę: Bella). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć w powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować. Czcionka: OnePlusSans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z pamiecia RAM w miui 12.5 na androidzie 11? Czy po kilku godzinach nieuzywania smartfonu aplikacje sa ubijane i np rano zostaje tylko 4 karty jak w androidzie 10? Nie interesuje mnie oszczedzanie baterii tylko to czy nst dnia karty beda w pamieci RAM. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartos napisał:

Ktoś pobrał może soft dla Mi10 i mógłby udostępnić na jakim innym serwerze? np google

Próbuje pobrać od rana i po chwili prędkość schodzi do zera. 

 

PS Łaski bez :) haha

ktoś na forum xiaomieu podrzucił

https://drive.google.com/file/d/1ndxCmwGQnPMduU22ODKGWQ-jkUEvp-c3/view

TWRP wywala błędami po ściągnięciu tego softu nie idzie zainstalować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hosse6668 napisał:

Ciężko zainwestować w potężne serwery?Nic dziś pobrać nie idzie ?

Dokładnie... XXI wiek, tyle serwisów pozwalających na upload... SF i AFH przecież nie od dziś się wali do tego stopnia, że chyba jedna osoba może cały transfer pochłonąć. Już nie chodzi o fakt uzależnienia, bo poczekać można, tylko irytujące jest to, że niby można, ale jednak nie. Rożnie ludzie dysponują czasem, może dla kogoś aktualizacja to zbawienie i naprawienie błędu który uniemożliwiał korzystanie z telefonu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

17 minut temu, hosse6668 napisał:

Ciężko zainwestować w potężne serwery?

Rozumiem, że masz miejsce na 75 GB ROM-u i transfer ok. 30 TB, który pozwoli uciągnąć te 20 tysięcy pobrań z sourceforge w ciągu każdego tygodnia?

Nam się to też nie podoba, ale dla xiaomi.eu przeszkodą jest obecnie to, że nie ma żadnej innej darmowej alternatywy pozwalającej na wgranie takiej ilości ROM-ów, która uciągnie ten transfer i pozwoli na wrzucanie tego przez ftp/sftp (bo takiego protokołu eu używa). Wszystkie darmowe plany czy to na gdrive, czy mega, czy dropboxie, są ograniczone pojemnością, trzeba płacić... Nawet płatne serwery mają z tym problem i w ramach ich planów takiego transferu nie uzyskamy (za przykład podaję hetzner). Konieczny musiałby być dedyk.

Niestety, taka natura darmowego ROM-u. Sourceforge w tym momencie ma zawrotną prędkość wysyłania 80 kB/s, nie mam bladego pojęcia, kiedy ROM-y tam trafią. Pragnę też podkreślić, że wsparcie dotacjami jest praktycznie zerowe. Płacimy za wiele rzeczy, to dodatkowe obciążenie. Można by zrobić płatne ROMy jak miuipro, oczywiście. Ale tego nie robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Mój redmi note 9 pro 5g z aparatem 108mpx ma nazwe kodową gaugainpro.Przy próbie wgrania romu xiaomi.eu gdy klikam wybrany odpowedni skrypt wyskakuje:  missmatching image and device

Bootloader oczywiście odblokowany.Co mogę zrobić?juz mnie męczy ten chiński rom

nie mam juz pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, 77kylo napisał:

Mam problem.Mój redmi note 9 pro 5g z aparatem 108mpx ma nazwe kodową gaugainpro.Przy próbie wgrania romu xiaomi.eu gdy klikam wybrany odpowedni skrypt wyskakuje:  missmatching image and device

Na pewno wgrywasz nasz ROM? Bo ten komunikat wskazuje na to że wgrywasz Globala albo stary ROM fastboot. A TWRP dla tego modelu jest od dawna i xiaomi.eu można wgrać przez recovery: https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145709617 albo https://www.mediafire.com/file/qaea5ov3dm1wcue/twrp_gauguin_MI10TL-RN9P5G_MI10I_3.5.A10_05-01-2021_BL-L-fixsdcard.img/file (prawdopodobnie obydwa to to samo).

26 minut temu, jotkiel napisał:

Czy działa Wam prawidłowo Supertapeta Pogoda? Chodzi o to, że u mnie nie dostosowuje się do aktualnych warunków tylko zawsze jest pogodnie.

Nie wiem czy to nie bug tej tapety, choć na China niby działa. Może to naprawią, apka pogody w chińskiej wersji jest odrobinę inna niż w globalnej i może stąd problem.

20 minut temu, Przemekp74 napisał:

Witam wiadomo w ktorych urządzeniach można zobaczyć kondycję bateria .

Wiem że na pewno można w Mi 10/Pro. Nie wiem jak na innych.

9 minut temu, Pitors napisał:

czcionka sie sknocila. Jest niepogrubione.

Prawdopodobnie to kwestia tego że używamy systemu tej zmiennej grubości czcionki jaki jest w China. Wiem że trwają prace nad tym, by dać przełącznik pozwalający wyłączyć tą opcję - wtedy będziesz miał jak na Globalu i prawdopodobnie (pewności nie mam) będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZduneX25 napisał:

Nie lepiej zaplanować godziny ciszy, od tego są?

Wtedy też działa od razu "nie przeszkadzać" i nie ma info o powiadomieniach, dlatego używałem zaplanowanych zadań i ustawiałem tylko wyciszenie, ale przestało to działać :(

Niestety ikon np yt vanced czy spotify nadal nie ma w gornym pasku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...