Skocz do zawartości

Mi Box S - karta gwarancyjna


Peter13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Mój problem z MI Box  jest dość nietypowy. Mianowicie potrzebuję skanu karty gwarancyjnej do MiBox S i byłbym wdzięczny za jej udostępnienie.
Mój MiBox już 4 miesiące jest w serwisie i nie chcą go oddać bo go testują. A nie wiem jakie są zapisy w karcie gwarancyjnej i ile mogą go trzymać.

Pozdrawiam
Peter
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gwarancja producenta tylko jednego z polskich dystrybutorów. Taka gwarancja jest ważna wyłącznie w przypadku zakupu urządzenia w ABC Data (obecnie ALSO) i to ABC DATA jest gwarantem w tym wypadku. Osobiście współpracuję z ww. dystrybutorem i wiem, że każdy zakupiony u nich produkt jest rejestrowany (numer seryjny jest w ich systemie). 

Oczywiście inny sprzedawca, dystrybutor, importer może mieć zapełnię inne (dowolne) warunki gwarancji. Jedynie zasady rękojmi są ściśle regulowane przez ustawę a jej zasady są w zdecydowanej większości przypadków dużo korzystniejsze dla konsumenta. Dlatego zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy składają reklamację w oparciu o gwarancje a później  jęczą, że coś jest nie tak.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...