Skocz do zawartości

Xiaomi Mi4 - Recenzja, test.


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

No moze i pozno teraz pusczam recenzje, i telefon już swoj wiek ma, ale na pewno nie jedna osoba mysli o kupnie tego telefonu.

Konkurent dla Galaxy s5, lg g3 czy xperia z2/z3 - czy jest w stanie dorównać konkurencji lub też przeskoczyć?  Zapraszam do recenzji:



...oraz zapraszam do subskrypcji kanału YT, już niedługo MiNote i inne ciekawe gadżety :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym...

Tylny panel " jest podatny na pewno na porysowania"? To nie sprawdziłeś tego a mówisz o tym? Dalej, telefon może pracować pod kontrolą systemu, a nie pod systemem...

 

Dlaczego nie ująłeś w recenzji informacji o zastosowaniu pamięci masowej opartej na kościach flash 5.0, gdzie rzadko który producent używa tej technologii?

 

No i najgorsze... Nazwę naszego systemu wymawia się jako "mjuaj", a nie "miui"...

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, poweim szczerze ze dal mnie bylo oczywiste ze ma GG3 gen, ale mam pstryczka, ze musze sie lepiej dowiadywac. O pamiecie nie wiedziałem, neistety. :/ a ze swiezo korzystam z MIUI, tez nei wiedzilaem, ze tak sie wymawia :)

Nagrywam Sony a580 lub czasem jak dostane do pozyczenia hdr-pj780.

Co do tylnej ramki, mam ją specjalnie rysowac.. ? Ja telefony sam kupuje za wlasne pienaidze, nie dostaje ich do testow i pozniej odsprzedaje, nie moge od tak ich zarysować. I tak się pojawiły malutkie rysy już na tylnym panelu, bo to miękki plastik

na MiNote sie poprawie :)

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym...

Tylny panel " jest podatny na pewno na porysowania"? To nie sprawdziłeś tego a mówisz o tym? Dalej, telefon może pracować pod kontrolą systemu, a nie pod systemem...

 

Dlaczego nie ująłeś w recenzji informacji o zastosowaniu pamięci masowej opartej na kościach flash 5.0, gdzie rzadko który producent używa tej technologii?

 

No i najgorsze... Nazwę naszego systemu wymawia się jako "mjuaj", a nie "miui"...

miui jest ok, a jak chcesz po angielsku tak bardzo to mijuaj albo em aj ju aj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do recenzji:

 

 

A bardzo przyjemna. Marvince podoba się realizacja. Bardzo to ładnie i tak profesjonalnie wygląda. :cool:

 

P.S.

"ŚJAOMI". Ten akcent! Pirzu, wymiatasz. :mrgreen:

P.S.S.

A co do wymowy MI-UI to się nie ma co przekrzykiwać. ;)

 

http://english.stackexchange.com/questions/54016/pronunciation-of-ui/54027

Edytowane przez Marvinka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd różne wersje wymowy:

MIUI = mijuaj - aczkolwiek ja sam często na szybko mówię bez i czyli mjuaj ale poprawne jest to pierwsze.

Xiaomi = siaomi. Owszem chińska wymowa jest delikatnie inna ale nie musimy mówić idealnie tak jak oni. Byle nie mówić ksiaomi.

Co do ekranu Mi4 to jest tam właśnie Concore ponieważ Corning tak nazywa szkło hartowane dla ekranów typu OGS jaki jest w tym telefonie. Producent twierdzi, że jest tak wytrzymały jak Gorilla Glass. W co wątpię porównując ryski na Mi4 z moim MINote, który rys nie ma.

Wysłane z MI Note

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na roku JAcka, studiuje mechatronike na wymianie studenckiej i mieszka na pietrze co dobry kolega. ROzmawialem z nim o chinach, i xiaomi i ich rynku, uczył mnie poprawnej wymowy Xiaomi, a jak powiedziałem "meizu" to się śmiał, czemu i jak to mozliwe ze tak łądnie poweidziałem meizu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy dobrze to napisze ale w swiecie lina Ui unsers interface proszę wybaczyć mi za błędy !

Prawda Acid niektóre komendy z terminala nie działają na mijuŁaj nie wiem wiembczy tego też nie przekrecilem wrrr ( sprobujcie skompilowac SCC to łatwo nie powiem na linie ale schody i otwieranie 5 terminali przy vokoscreen albo shutter i edytowanie builda to juz denerwuje trochę ,uwielbiam linuksa lubię edytowac pliki ,uwielbiam pacmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to napisze ale w swiecie lina Ui unsers interface proszę wybaczyć mi za błędy !

Prawda Acid niektóre komendy z terminala nie działają na mijuŁaj nie wiem wiembczy tego też nie przekrecilem wrrr ( sprobujcie skompilowac SCC to łatwo nie powiem na linie ale schody i otwieranie 5 terminali przy vokoscreen albo shutter i edytowanie builda to juz denerwuje trochę ,uwielbiam linuksa lubię edytowac pliki ,uwielbiam pacmana

Translatorem Tłumaczyłes? Bo ciężko się połapać.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, poweim szczerze ze dal mnie bylo oczywiste ze ma GG3 gen, ale mam pstryczka, ze musze sie lepiej dowiadywac. O pamiecie nie wiedziałem, neistety. :/ a ze swiezo korzystam z MIUI, tez nei wiedzilaem, ze tak sie wymawia :)

Nagrywam Sony a580 lub czasem jak dostane do pozyczenia hdr-pj780.

Co do tylnej ramki, mam ją specjalnie rysowac.. ? Ja telefony sam kupuje za wlasne pienaidze, nie dostaje ich do testow i pozniej odsprzedaje, nie moge od tak ich zarysować. I tak się pojawiły malutkie rysy już na tylnym panelu, bo to miękki plastik

 

 

Co do pamięci, to producent chwali się tym od chwili wejścia Mi4 na rynek, a nawet wcześniej. :)

Co zaś do tylnej ramki. Mam telefon od blisko dwóch miesięcy i nie mam ani jednej ryski. Dodam, że nie używam żadnych etui czy szkła/folii na ekran. Podatność na rysy jest zależna nie od materiałów, a od dbałości użytkowników. Ale to moje zdanie...

Nie wiem czy dobrze to napisze ale w swiecie lina Ui unsers interface proszę wybaczyć mi za błędy !

Prawda Acid niektóre komendy z terminala nie działają na mijuŁaj nie wiem wiembczy tego też nie przekrecilem wrrr ( sprobujcie skompilowac SCC to łatwo nie powiem na linie ale schody i otwieranie 5 terminali przy vokoscreen albo shutter i edytowanie builda to juz denerwuje trochę ,uwielbiam linuksa lubię edytowac pliki ,uwielbiam pacmana

 

A możesz napisać po polsku o co Tobie chodzi...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...