Skocz do zawartości

Mi 11 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, 7Cloud7 napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź. Mam jeszcze tylko pytanie odnośnie sterowników które powinienem zainstalować żeby telefon w trybie fastboot był widzialnym przez PC?

Te z MiFlasha/MiUnlocka (ikona zębatki lub zakładka Driver)

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby bateria i grzanie to za mało, to od dłuższego czasu miałem wrażenie, że aparat w tym telefonie jest strasznie słaby. Działającego gcama nie znalazłem do mi 11, ale daję porównanie zwykłego zdjęcia na automacie. Odległość ta sama, różnice w szczegółowości i kolorystyce zdjęcia są porażające. Moja stara mi9 z gcamem to już totalnie niszczy mi 11. O rozmiarze zdjęć nie wspominając (4mb vs 12 mb)

IMG_20220208_185235.jpg

Edytowane przez raince
niekompletność opisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, raince napisał:

Jakby bateria i grzanie to za mało, to od dłuższego czasu miałem wrażenie, że aparat w tym telefonie jest strasznie słaby. Działającego gcama nie znalazłem do mi 11, ale daję porównanie zwykłego zdjęcia na automacie. Odległość ta sama, różnice w szczegółowości i kolorystyce zdjęcia są porażające. Moja stara mi9 z gcamem to już totalnie niszczy mi 11. O rozmiarze zdjęć nie wspominając (4mb vs 12 mb)

Ale w sensie co porónujemy? Dajesz zdjęcia z dwóch różnych modeli, dwóch różnych aplikacji i jeszcze z innego kadru (czy jakkolwiek to profesjonalnie nazwać).

Co do rozmiaru zdjęcia - o czym ma to świadczyć? Inna matryca, to inne rozmiarowo zdjęcia wypluwa. Nic nadzwyczajnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Antyhaker napisał:

Ale w sensie co porónujemy? Dajesz zdjęcia z dwóch różnych modeli, dwóch różnych aplikacji i jeszcze z innego kadru (czy jakkolwiek to profesjonalnie nazwać).

Co do rozmiaru zdjęcia - o czym ma to świadczyć? Inna matryca, to inne rozmiarowo zdjęcia wypluwa. Nic nadzwyczajnego.

 

Ktoś Ci płaci za bronienie tej mi11? :D a tak na serio, to mnie jako użytkownika interesuje wykonane zdjęcie i tyle. Wyciągasz telefon, robisz fotkę i ma być ostra, szczegółowa a kolory dobre. A nie będę się zastanawiał czy to apka stockowa, czy jakaś inna. Potencjał tej matrycy moim zdaniem nie jest wykorzystany, a to że model za 700 zł robi lepsze zdjęcia to chyba już trochę wstyd, nie? A jeśli chodzi o rozmiar zdjęcia, to teraz sprawdziłem, że przy zmianie jakości na niską w ustawieniach, robi zdjęcia które ważą dużo mniej a jakość się nie różni od tych z bardzo dobrą - polecam przetestować samemu. Więc trochę wtf Xiaomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, raince napisał:

przy zmianie jakości na niską w ustawieniach, robi zdjęcia które ważą dużo mniej a jakość się nie różni od tych z bardzo dobrą

To wrzuć te zdjęcia na np. 50 calowy tv, oba zdjęcia 100% i wtedy porównaj jakość. Bo patrząc na ekran wielkości znaczka pocztowego to faktycznie dużo można powiedzieć o jakości ;) Wg ciebie ta większa waga to co to jest? Puste piksele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raince napisał:

Jakby bateria i grzanie to za mało, to od dłuższego czasu miałem wrażenie, że aparat w tym telefonie jest strasznie słaby. Działającego gcama nie znalazłem do mi 11, ale daję porównanie zwykłego zdjęcia na automacie. Odległość ta sama, różnice w szczegółowości i kolorystyce zdjęcia są porażające. Moja stara mi9 z gcamem to już totalnie niszczy mi 11. O rozmiarze zdjęć nie wspominając (4mb vs 12 mb)

IMG_20220208_185235.jpg

No ja jak zauważyłem że zdjęcia w mi 11 są do d*py to wyczaiłem że optyka w aparacie się zepsuła stąd problemy ze zdjęciami, wysłałem na gwarancję i przysłali mi nowego fona 😂 i znów mogę się cieszyć pięknymi zdjęciami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raince napisał:

Ktoś Ci płaci za bronienie tej mi11? :D a tak na serio, to mnie jako użytkownika interesuje wykonane zdjęcie i tyle. Wyciągasz telefon, robisz fotkę i ma być ostra, szczegółowa a kolory dobre. A nie będę się zastanawiał czy to apka stockowa, czy jakaś inna. Potencjał tej matrycy moim zdaniem nie jest wykorzystany, a to że model za 700 zł robi lepsze zdjęcia to chyba już trochę wstyd, nie? A jeśli chodzi o rozmiar zdjęcia, to teraz sprawdziłem, że przy zmianie jakości na niską w ustawieniach, robi zdjęcia które ważą dużo mniej a jakość się nie różni od tych z bardzo dobrą - polecam przetestować samemu. Więc trochę wtf Xiaomi...

Gdzie Ty jakąś obronę wyczytałeś? Odnieś się merytoretycznie do tego co napisałem. Jak mam porównać dwa zdjęcia, jeśli są zupełnie inne? Zadbaj chociaż o ten sam kadr ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem zdjęcia, ponieważ chciałem zaznaczyć różnicę (swoją drogą komiczne jest w ogóle porównywać telefon do 1k vs pseudoflagowiec za prawie 3,5k), reszta kadru nie ma znaczenia - telefony stały w tym samym miejscu, różnica wynika być może z wielkości matrycy albo ułożenia aparatu względem telefonu. Nie wiem czy moja wersja jest tak kopnięta, czy wymagacie po prostu mniej od zdjęć/macie inne doświadczenia. Jestem w stanie założyć cały wątek poświęcony tym różnicom, i nie jest to po prostu moje widzi mi się. Moim zdaniem Xiaomi ma skopany software od aparatu i nie wykorzystuje potencjału hardware'u, który montuje jeśli jakaś zewnętrzna apka potrafi lepiej ogarnąć fotki, zdjęcia nie są powtarzalne, często nawet rozczarowujące. A co do jakości zdjęć i wagi - powiedziałem, sprawdźcie sami bo różnica w rozmiarze plików jest przeogromna (kolega na mi 10t pro sprawdził i działa u niego to tak samo, różnic w jakości brak a przepaść w mb ogromna) a nie pytacie mnie czy tam są puste piksele czy co xD Gdybym wiedział co to jest, to bym nie poruszał tego wątku tutaj. Ewidentnie widać że szczegółowość i kolory są totalnie różne, a będziecie i tak się wykłócać że kadr, że odnieś się merytorycznie etc. (pomijam, że było to robione z tego samego miejsca xD) Dla mnie to trochę jak zamykanie oczu i udawanie, że się tego nie widzi. Zresztą, po co się tak o to spinać, to tylko moje wrażenia i obserwacje. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, raince napisał:

Wyciąłem zdjęcia, ponieważ chciałem zaznaczyć różnicę (swoją drogą komiczne jest w ogóle porównywać telefon do 1k vs pseudoflagowiec za prawie 3,5k), reszta kadru nie ma znaczenia - telefony stały w tym samym miejscu, różnica wynika być może z wielkości matrycy albo ułożenia aparatu względem telefonu. Nie wiem czy moja wersja jest tak kopnięta, czy wymagacie po prostu mniej od zdjęć/macie inne doświadczenia. Jestem w stanie założyć cały wątek poświęcony tym różnicom, i nie jest to po prostu moje widzi mi się. Moim zdaniem Xiaomi ma skopany software od aparatu i nie wykorzystuje potencjału hardware'u, który montuje jeśli jakaś zewnętrzna apka potrafi lepiej ogarnąć fotki, zdjęcia nie są powtarzalne, często nawet rozczarowujące. A co do jakości zdjęć i wagi - powiedziałem, sprawdźcie sami bo różnica w rozmiarze plików jest przeogromna (kolega na mi 10t pro sprawdził i działa u niego to tak samo, różnic w jakości brak a przepaść w mb ogromna) a nie pytacie mnie czy tam są puste piksele czy co xD Gdybym wiedział co to jest, to bym nie poruszał tego wątku tutaj. Ewidentnie widać że szczegółowość i kolory są totalnie różne, a będziecie i tak się wykłócać że kadr, że odnieś się merytorycznie etc. (pomijam, że było to robione z tego samego miejsca xD) Dla mnie to trochę jak zamykanie oczu i udawanie, że się tego nie widzi. Zresztą, po co się tak o to spinać, to tylko moje wrażenia i obserwacje. Pozdrowienia

Nie chodzi o to czy ma, czy nie ma skopanego softu. Nie mnie oceniać, nie znam się na fotografii. Uważam jedynie, że jak mamy porównać fotki to dobrze by było, aby były one identyczne. A tak masz jedną ze zbliżeniem, a drugą bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Antyhaker napisał:

Nie chodzi o to czy ma, czy nie ma skopanego softu. Nie mnie oceniać, nie znam się na fotografii. Uważam jedynie, że jak mamy porównać fotki to dobrze by było, aby były one identyczne. A tak masz jedną ze zbliżeniem, a drugą bez niego.

Ja to ogólnie jeśli chodzi o fotki to każdy z tych modelów miałem, redmi note 7, Xiaomi mi 9, teraz posiadam mi 11 i twierdzę że redmi note 7 robił tragiczne zdjęcia, Xiaomi mi 9 robił zdjęcia znakomite jeśli chodzi o porównanie cena/jakość, mi 11 w moim odczuciu robi zdjęcia ostrzejsze niż mi9 i ogólnie ładniejsze ;) co ciekawe używałem gcam na mi11 i stock>gcam w moim odczuciu, na mi 9 i rn7 gcam robił robotę,ale tu na mi 11 wygrywa stock imo. 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bico napisał:

Ja to ogólnie jeśli chodzi o fotki to każdy z tych modelów miałem, redmi note 7, Xiaomi mi 9, teraz posiadam mi 11 i twierdzę że redmi note 7 robił tragiczne zdjęcia, Xiaomi mi 9 robił zdjęcia znakomite jeśli chodzi o porównanie cena/jakość, mi 11 w moim odczuciu robi zdjęcia ostrzejsze niż mi9 i ogólnie ładniejsze ;) co ciekawe używałem gcam na mi11 i stock>gcam w moim odczuciu, na mi 9 i rn7 gcam robił robotę,ale tu na mi 11 wygrywa stock imo. 😂

Masz bardzo niepopularną opinię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy czy ktoś z was miał podobny problem przy próbie instalacji sterowników z Miflash? Gdy próbuję zainstalować samą paczkę ze sterownikami też jest problem. Wszystko robione jest na Windows 10 ze wszystkimi aktualizacjami a program uruchamiany jako administrator. Pomoże ktoś albo poradzi? Oczywiście gdy klikam przycisk "kontynuuj" nic się nie dzieje. 

ster.jpg

Edytowane przez 7Cloud7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posługuje się słuchawkami TWS Technics z kodekiem LDAC. Telefon z automatu łączy się z słuchawkami tym kodekiem. Jednak muszę wchodzić w opcje programistyczne aby zmienić przepływność na najlepszą dla Audio. Z definicji ciągle jest adaptacyjna. Da się to "usztywnić" ? Wybór LDAC mam wszędzie zaznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zoltan78 napisał:

To są Twoje pliki multimedialne, zdjęcia, muzyka, fimy, przechowywane w telefonie. 

Właśnie robiłem backup wszystkiego i zgralem większość zdjęć i filmów na dysk. Tu mi się ta liczba nie pokrywa. Myślałem, że znalazłem te magiczne 20gb zajętych z kategorii "inne".

comment_16468539625TJyPpJYoUzbsdeEUnr00K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.02.2022 o 09:42, Antyhaker napisał:

Masz bardzo niepopularną opinię :P

ale prawdziwą. Nie sięgam pamięcią starych modeli Xiaomi tylko Mi 10. Poza tym jakieś Oppo Reno 4 Pro czy Samsung S20+ z nowszych.

Obiektywnie na stoku Mi 11 robi fajne fotki. Śmiem twierdzić, ze lepsze niż służbowy S20+. Czasem jak coś ci nie siądzie to tryb pro pozwala uświadomić automatyce jakie są twoje pwymagania (bez wyłączania tejże automatyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Adam Błażejewski
Ten post został doceniony przez Adam Błażejewski!

FromWP otrzymał(a) odznakę 'Great Content' i 20 punktów.

16 minut temu, Matheo napisał:

zawiesza działanie appki aktualizacji aplikacji systemowych.

Też, ale to chyba problem apki aktualizacje aplikacji systemowych. Samo Mi account mozna z apk aktualizować https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-account/mi-account-release-22-07-11-00-release/xiaomi-account-release-22-07-11-00-android-apk-download/download/?key=b66de90b8e2ed5bcb6db03c513903ac7a9f9c449

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...