Skocz do zawartości

Mi 11 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie bateria m mi11 jest taka tragiczna? Nie idzie wyciągnąć 5-6h sot na wifi i fhd? Ogólnie to jest dużo gorzej jak w mi10? Chciałbym go zmienić i nie wiem na który model z serii mi11 żeby bateria bardzo nie odstawała od tej właśnie z mi10...
Może nie tak źle będzie u Ciebie, nie wiem jak używasz telefonu. Ale u mnie jest cały czas połączony z zegarkiem, GPS też jest cały czas włączony i o dniu na baterii mogę zapomnieć. Z mi10 było lepiej ale nie dużo. Tutaj bateria leci w oczach i to dosłownie, wątek o mi11 śledzę od początku i w zasadzie nigdy nie było dobrze, 5h da się pod wifi wyciągnąć ale nie zawsze.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sejfit napisał:

Może nie tak źle będzie u Ciebie, nie wiem jak używasz telefonu. Ale u mnie jest cały czas połączony z zegarkiem, GPS też jest cały czas włączony i o dniu na baterii mogę zapomnieć. Z mi10 było lepiej ale nie dużo. Tutaj bateria leci w oczach i to dosłownie, wątek o mi11 śledzę od początku i w zasadzie nigdy nie było dobrze, 5h da się pod wifi wyciągnąć ale nie zawsze.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Ogólnie, to nie gram w gry, ale mocno używam aplikacji typu messanger Facebook olx allegro itp, Yanosik , zależy mi na tym żeby trzymało chociaż podobnie do mi10 , w nim jest całkiem spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam połączony zegarek cały dzień, GPS włączony, Yanosik co najmniej dwa razy dziennie podczas przejazdu do prac oraz domu. Na telefonie nie gram. Sledze różne media społecznościowe i telefon wytrzymuje minimum jeden dzień. Wszystko zajrzyj od konfiguracji urządzenia oraz od jego przeznaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zoltan78 napisał:

Ja mam połączony zegarek cały dzień, GPS włączony, Yanosik co najmniej dwa razy dziennie podczas przejazdu do prac oraz domu. Na telefonie nie gram. Sledze różne media społecznościowe i telefon wytrzymuje minimum jeden dzień. Wszystko zajrzyj od konfiguracji urządzenia oraz od jego przeznaczenia. 

Oczywiście, chciałbym żeby wytrzymał 5-6h sot na wifi/fhd/120hz, jeśli nie to chyba  jedyna opcja będzie 11t pro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukałem rożnych przyczyn nadmiernego apetytu na prąd z baterii . Żadna konfiguracja , blokowanie aplikacji i,t,p niewiele pomagało .

W desperacji odinstalowałem Messenger i Facebook . O dziwo skończyły się jazdy z baterią . Sot 6 godz spokojnie , wcześniej 3 godz to był sukces .

Nie wiem czy to przypadek , czy faktycznie ten komunikator , był powodem zniechęcenia do tego telefonu .

Jeszcze chwilkę poczekam i zainstaluję ponownie w/w aplikacje i będę miał lepsze rozeznanie. Póki co z telefonem jest wszystko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kompromituj się. Twój screen pokazuje jedynie pierwsze 4 pozycje. Nie wiem, nikt nie wie co było dalej...
 
Nie no fakt na 5 pozycji na bank znajduje się coś co zabrało 50% baterii tylko zapomniało wskoczyć na 1 miejsce

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzisz swojej kompromitacji? Pytałeś się co widać na twoim screenie. Odpowiedziałem ci że nic. Suma innych pozycji może dać całe wykazane zużycie prądu na tym screenie. Nie wiem, bo tego nie widać. Jest jeszcze pozycja Inne, która zawsze jest ostatnia bez względu na wykazane zużycie.... Trzeba się douczyć w liczeniu i będzie ok.

 

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neo88 napisał:

Włączę się do tematu, bo borykam się z baterią w mi 11 od dawna już.

Telefon za kupię kasy a nie mogę robić do 4h sotu na samym LTE.

Myślę nad innym sprzętem aby wytrzymał tak z 6h sotu, bo już szlag mnie trafia.

Właśnie to samo mnie martwi, że telefon naprawdę spoko ale jeśli ma trzymać 4h sot to trochę słabo .... Może tutaj lepszym wyborem byłby 11t pro z baterią 5000mah...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wako1986 napisał:

Właśnie to samo mnie martwi, że telefon naprawdę spoko ale jeśli ma trzymać 4h sot to trochę słabo .... Może tutaj lepszym wyborem byłby 11t pro z baterią 5000mah...

On ma taki sam zestaw aparatów jak mi 11?

U mnie od 5 rano do 14 zostaje mi około 30% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego każdy patrzy na SoT, przecież to nie jest wyznacznik. Inaczej będzie rozładowywała się bateria np. na Chrome a inaczej czytając ebooki.

Wszystko zależy od aplikacji z której korzystamy i jej "prądożerności"

Ja mając miui13 jestem zadowolony bateria trzyma dłużej niż na mi12,5, nie jest to wiele, ale zawsze coś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma taki sam zestaw aparatów jak mi 11?
U mnie od 5 rano do 14 zostaje mi około 30% baterii.
Jeśli chodzi o żywotności baterii to u mnie jest dokładnie tak samo, dlatego uważam że telefon nie jest w stanie przy normalnym użytkowaniu bez grania wytrzymać doby, na jednym ładowaniu.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Dlaczego każdy patrzy na SoT, przecież to nie jest wyznacznik. Inaczej będzie rozładowywała się bateria np. na Chrome a inaczej czytając ebooki.
Wszystko zależy od aplikacji z której korzystamy i jej "prądożerności"
Ja mając miui13 jestem zadowolony bateria trzyma dłużej niż na mi12,5, nie jest to wiele, ale zawsze coś. 
 
Bo to jedyny sensowny wyznacznik, niestety. Co nie zmienia faktu że telefon jest w stanie wytrzymać 5h sot, na inscie, YT czy fb. A ma problem wytrzymać 12h leżąc i nie robiąc nic .

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z wi-fi? Od kiedy go mam to jest to coś to mnie drażni. Pokazuje, że mam pełny zasięg a np. rozłącza połączenia na singlalu czy Whatsapp albo nie wczytuje stron. Często też pojawia się wykrzyknik przy wifi, albo znika sygnał wifi i nagle się pojawia. W każdym razie na każdym innym urządzeniu w domu nie ma problemów. Czasem też jak tak świruje z połączeniem to mam bardzo niskie prędkości rzędu 1-6Mbps stojąc nawet przy routerze. Pomaga reset i potem już w miarę są normalne prędkości powyżej 150Mbps. 

Wiem, że pierwsze serie mi 11 miały problem z modułem wifi, ale tam się w ogole nie włączał. Tu jest strasznie kapryśne i częściej nie działa niż działa. Dochodzi do tego, że zmiany korzystać z wifi w domu to używam LTE... To nie wina routera ani dostawcy internetu. Wszystkie inne urządzenia wifi a mam ich chyba z 30 w domu nie mają żadnych problemów w tym wrażliwy na takie pierdoły mi box gdzie wszystko śmiga aż miło po wifi. No i tak się zastanawiam nad wysłaniem na gwarancję, ale pewnie stwierdzą, że u nich działa bo tego mankamentu w minutę nie da się stwierdzić zwłaszcza, że po restarcie w miarę działa dobrze. Tylko nie chce mi się do godzinę restartować telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Netoper z 5g mam ten problem, że ciągle mnie zbija na 2,4g i nie sprawdziłem tego to dokładnie bo przez większość czasu łączy mnie z 2,4ghz. Bt mam cały czas włączony. Mógłbym go wyłączyć, ale potrzebny mi jest do powiadomień. Wiem, że robi on zakłócenia bo miałem tak ze słuchawkami edifier gdzie internet wariował szczególnie na miboxie. Próbowałem różne kanały na routerze i to też nie to. Teraz na przykład działa dobrze internet. Chociaż zauważyłem zależność, że jak np. stracę zasięg sieci komórkowej to wtedy większe mam problemy z wifi. Więc to, że mi teraz działa to nie wiem czy działa bo jest okej czy dlatego że sobie internet z komórkowych ciągnie mimo, że mam niby cały zasięg wifi (siedzę obok routera xd). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sejfit napisał:

Bo to jedyny sensowny wyznacznik, niestety. Co nie zmienia faktu że telefon jest w stanie wytrzymać 5h sot, na inscie, YT czy fb. A ma problem wytrzymać 12h leżąc i nie robiąc nic emoji28.png.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Akurat SoT to ostatnii miernik, który można uznać za seksowny :) Nie mówi nic, ponieważ zazwyczaj przedstawiany jest bez kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jako że nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi postanowiłem zapytać tutaj. Otóż kupiłem Mi 11 PRO na "Tradingshenzhen" z ROMem Xiaomi.eu (Stabilny). Jestem mega zadowolony z telefonu. Mam jednak problem z aktualizacją oprogramowania. Ściągnąłem ROM "star" z Miuipolska, zgrałem na telefon, wszedłem w TWPR, wybrałem plik .zip do instalacji i... zaraz po wybraniu pliku wyskakuje komunikat "Error, can't intall zip file...". Kiedy wchodzę w tryb fastboot, komputer nie widzi telefonu i również nie mogę nic zrobić (brak sterowników?). Napisałem w tej sprawie do TradingShenzhen i otrzymałem taką odpowiedź: "Hello,
unfortunately this is due to the current xiaomi.eu rom
this is not available as twrp
you would have to flash the rom as fastboot
(losing all data)
then if there is a twrp version, the fastboot rom will lose support
(again delete all data)
 That's why I recommend waiting".                                   No i teraz już całkiem zgłupiałem bo nie wiem na co mam czekać i co zrobić. Nie mam jakiegoś wielkiego parcia na aktualizację ale chciałbym wiedzieć na przyszłość co mam zrobić żeby móc zaktualizować mój smartfon. Za wszelkie rady i informacje z góry dziękuję.

 

Screenshot_2022-02-08-09-13-26-256_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-02-08-09-13-20-578_com.android.updater.jpg

Edytowane przez 7Cloud7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...