Skocz do zawartości

Mi 11 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, remuzi82 napisał:

Chodzi Ci o czyszczenie z TWRP ?

No tak. Global > odblokowanie BL > fastboot boot TWRP.img > format data > instalacja xiaomi.eu > pierwsze uruchomienie i automatyczny powrót do TWRP > wyczyszczenie /data > odpalenie systemu i sukces :)

Mam nadzieję. że niczego nie pominąłem :D

W dniu 5.02.2021 o 11:29, jordan87 napisał:

Przydałyby się jakieś powiadomienia na ekranie amoled zamiast diody ale to kwestia softu więc może coś się pojawi. 

Może coś źle zrozumiałem, ale przecież AOD pokazuje ikony powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Antyhaker napisał:

No tak. Global > odblokowanie BL > fastboot boot TWRP.img > format data > instalacja xiaomi.eu > pierwsze uruchomienie i automatyczny powrót do TWRP > wyczyszczenie /data > odpalenie systemu i sukces :)

Mam nadzieję. że niczego nie pominąłem :D

Może coś źle zrozumiałem, ale przecież AOD pokazuje ikony powiadomień.

Oki jutro jeszcze to sprawdzę dzięki za informacje pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Antyhaker napisał:

No tak. Global > odblokowanie BL > fastboot boot TWRP.img > format data > instalacja xiaomi.eu > pierwsze uruchomienie i automatyczny powrót do TWRP > wyczyszczenie /data > odpalenie systemu i sukces :)

Mam nadzieję. że niczego nie pominąłem :D

Może coś źle zrozumiałem, ale przecież AOD pokazuje ikony powiadomień.

Kolego Antyhaker serdecznie Ci dziękuję zadziałało. Mam najnowsze miui Polska zainstalowane jeszcze raz wielkie dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Antyhaker napisał:

A u mnie nie :P Wyjdzie nowa beta to będę męczył od nowa z formatowaniem danych - zobaczymy :)

A jest sens zabawy co tydzień z tym. Ciągłe przywracanie kopii zapasowej itd. nie lepiej raz na miesiąc? 😁

Edytowane przez remuzi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, remuzi82 napisał:

A jest sens zabawy co tydzień z tym. Ciągłe przywracanie kopii zapasowej itd. nie lepiej raz na miesiąc? 😁

Nie bardzo rozumiem - ogarnę raz i mam spokój na stałe, a nie na tydzień. Przecież nie trzeba przy każdej instalacji aktualizacji kasować wszystkich danych.

 

PS Już system postawiłem na czyściocha od zera i działa jak powinno wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam 2 pytanka.

1) Synchronizacja kontaktów Google / Mi Cloud. Sytuacja wygląda miałem kontakty pobrane z Google na telefon i ładnie zaciągnęło mi je do chmury Xiaomi. Natomiast dodałem kolejny kontakt na 2 telefonie i owszem pobrał się na Mi 11 w grupie kontaktów Google, ale za nic nie chce się zsynchronizować do Chmury Xiaomi. Robiłem ręcznie synchronizacje, wyłączałem / włączałem synchronizację kontaktów i nic. Jest jakaś szansa abym miał spójnie synchronizowane kontakty do 1 i 2 chmury i aby były takie same?

2) Robiłem ostatnio aktualizację do 12.5.10 pobrał się plik ponad 4GB, wszedłem do TWRP i chciałem instalować z weryfikacją spójności to nie szło dopiero jak uruchomiłem bez to instalacja ruszyła, to jest normalne? Trochę to niebezpieczne, bo jakby się źle pobrał to byłby zapewne problem. Dodatkowo jak dałem pobieranie i wyszedłem do menu wyżej a potem wróciłem z powrotem do tego gdzie się sprawdza aktualizacje to nie było postępu pobierania a tylko opcja sprawdź dostępność aktualizacji, w tle się pobierało ale na oko czekałem kiedy skończy.

Dzięki!

--------------------- UPDATE --------------------------

Poradziłem sobie manualnie dla 1 kontaktu z problemem nr 1. wyeksportowałem go na telefon jako vcf i zaimportowałem także do konta Xiaomi, ale to trochę słabe, bo muszę teraz robić tak ręcznie dla każdego nowego kontaktu.

Edytowane przez michalpl7
Dodanie 2 pytania i aktualizacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm takie pytanie.
Teoretycznie jak się wejdzie w motywy i wpisze jakąś nazwę to jest też opcja zmiany czcionki.
Jak się wybierze pobierze to robi się restart telefonu i niby jest.
Czy ktoś wie jak wrócić do standardowej czcionki??

No to sam sobie znalazłem rozwiązanie, trzeba zmienić region na indie wtedy jest możliwość wyboru czcionki

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na Global 12.5.5.0. Telefon wykorzystuję w ciągu dnia intensywnie. Muzyka na słuchawkach bezprzewodowych, internet i rzadziej rozmowy. Raczej LTE (Orange) niż WiFi.

Bywa że muszę doładowywać telefon w ciągu dnia. Używam często opcji oszczędzanie baterii. Ekran FHD+. 120 Hz. NFC i lokalizacja zwykle wyłączone.

Najniżej zszedłem na wieczór do 12 procent. Używałem wtedy średnio.

Edytowane przez Darth Artorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś aplikacji Zdrowie do rejestrowania jazdy na rowerze / chodzenia? O ile zlicza mi kroki, pozwala mierzyć tętno to po wyborze opcji Spacer i Start zawiesza się. Przyznałem uprawnienia do GPS i były wszystkie kreski na zielono. Można coś jeszcze zrobić żeby to działało? Wersja MIUI Polska 12.5.11.

Edytowane przez michalpl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanie, czy jest opcja ustawienia tak żeby podczas używania trybu ciemnego, żywe tapety xioami były jasne?
Jak się wchodzi w ustawienia trybu ciemnego, niby jest taka opcja żeby ją odznaczyć ale nie bardzo to działa

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie zapytanie ogólne. Gdzie pobierać aktualizacje aplikacji systemowych? Zaintrygował mnie temat na xda gdzie okazuje się, że po wgraniu jednej aktualizacji "mi security" z regionu cn w Gamę Turbo pojawiają się opcje optymalizacji GPU. Tam jest podany kanał na telegramie z aktualizacjami i w sumie wszedłem i w najnowszej wersji Menadżera Systemu (alfa) jest mowa o naprawieniu rozmazania pupilu gdy wejdzie się w folder. U mnie jest jakaś wersja lipcowa jak dobrze patrzyłem menadżera pulpitu i faktycznie nie rozmazuje się pulpit przy wejściu w folder a myślę, że wtedy czytelniejsze by to było. Systemowy aktualizator aplikacji jest według mnie beznadziejny. Pobieracie te aktualizacje z apkmirror czy z innych źródeł? To źródło z telegrama wydaje się okej? 

https://forum.xda-developers.com/t/miui-12-5-7-enhanced-edition-has-destroyed-my-battery-life.4346885/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stereo0 napisał:

Takie zapytanie ogólne. Gdzie pobierać aktualizacje aplikacji systemowych? Zaintrygował mnie temat na xda gdzie okazuje się, że po wgraniu jednej aktualizacji "mi security" z regionu cn w Gamę Turbo pojawiają się opcje optymalizacji GPU. Tam jest podany kanał na telegramie z aktualizacjami i w sumie wszedłem i w najnowszej wersji Menadżera Systemu (alfa) jest mowa o naprawieniu rozmazania pupilu gdy wejdzie się w folder. U mnie jest jakaś wersja lipcowa jak dobrze patrzyłem menadżera pulpitu i faktycznie nie rozmazuje się pulpit przy wejściu w folder a myślę, że wtedy czytelniejsze by to było. Systemowy aktualizator aplikacji jest według mnie beznadziejny. Pobieracie te aktualizacje z apkmirror czy z innych źródeł? To źródło z telegrama wydaje się okej? 

https://forum.xda-developers.com/t/miui-12-5-7-enhanced-edition-has-destroyed-my-battery-life.4346885/

co do dodatkowych opcji w game turbo przestawiłeś tryb orientacji na poziomy? Bo w pionowym dodatkowych opcji nie ma.

Global stable eea bez dodatkowych aktualizacji z regionu China ;)

Screenshot_2021-10-18-18-40-49-060_com.miui.securityadd.jpg

Edytowane przez Bico
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie działa to rozmazanie bardzo fajnie.

Ale przestrzegam przed aktualizacją galerii i edytora zdjęć. Zero zaskoczenia, że są po angielsku, ale nowy edytor zrzutów ekranu jest tragiczny i po prostu brzydki nie pasujący do interfejsu. Jakieś pędzelki i jeszcze trzeba przytrzymać kółko z kwadratem żeby się nagle objawiło pole wyboru kreski, koła, kwadratu, strzałki ehhh

comment_163463609748mYLvTC4EJEgrfJwc9AoN

 

Edit! ! W tym nowym edytorze zrzutu nie ma prostego udostępnienia zrzutu ekranu xd zawsze z tego korzystałem do szybkiego tłumaczenia francuskiego Amazonu przez Google Lens. Da się to usunąć i wrócić do starego, ale niesmak pozostaje jeśli to idzie w tym kierunku.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 11:35, stereo0 napisał:

Edit! ! W tym nowym edytorze zrzutu nie ma prostego udostępnienia zrzutu ekranu xd zawsze z tego korzystałem do szybkiego tłumaczenia francuskiego Amazonu przez Google Lens. Da się to usunąć i wrócić do starego, ale niesmak pozostaje jeśli to idzie w tym kierunku.

Niekoniecznie musi iść w tym kierunku. China i global różnią się od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy Mi 11/PRO w wersji China(np. z tradingshenzen) po instalacji ROMu xiaomi.eu/MIUI Polska będzie obsługiwał 5G w częstotliwości 2600 MHz (n38)? Jestem w Plusie i 5G działa tylko w tej częstotliwości.

Snapdragon 888 obsługuje pasmo 2600 dla 5G, więc domyślam się że brak 2600 5G w specyfikacji wersji China to tylko kwestia blokady w firmware telefonu.

Czy ktoś z Was już to sprawdzał, ma jakieś doświadczenie i może mi pomóc, ewentualnie zweryfikować czy 5G w Plusie działa na Mi 11 lub Mi 11 Pro China z romem xiaomi.eu/MIUI Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, stereo0 napisał:

Dzięki, że przypomniałeś. Wracam do domu i robię backup. Jak zdążę :shock:

Ja na szczęście wszystko w chmurze mam z automatyczną synchronizacją :D człowiek chciał włączyć sobie aplikację a tu cegła z telefonu, i to parę dni przed wyjazdem moim :P tyle dobrego, że nie zdarzyło się podczas wyjazdu bo byłbym w czarnej... hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Xiaomi potrafi przyprawić ból głowy czasem 😂 zaktualizowałem sobie ręcznie aplikację galeria, wszystko spoko na początku, zbiegło się to z instalacją 12.5.8 eea, telefon nagle zaczął się wieszać jak jakiś z niszowej półki,animacje tną, wszystko wolno chodzi, restarty itd czyszczenia cache nic nie dają,aż na końcu pomyślałem sobie "a, odinstaluję sobie aktualizacje galerii" i problem cały zniknął, trzymajcie się tam w tym Xiaomi ❤️😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie coś jeszcze musiało mieć na to wpływ. Tak się składa, że ROM i aplikacja galerii wyszły prawie w tym samym czasie. Oczywiście też zainstalowałem u siebie i problemów nie ma żadnych. ROM EEA 12.5.8 a galeria w wersji 3.3.2.6-global. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Zależy też jaką Galerię zainstalowałeś. Zakładam (niech @Bico potwierdzi), że chodzi o wersję 3.4.3.1, która wyszła wczoraj (a nie starsza globalna)

Właśnie wersja globalna 3.3.2.6 😂 

 

Ogólnie ostatnio u mnie z mi 11 same problemy są 😭 jak od zakupu żadnego problemu nie miałem z nim (czyli od przedsprzedaży) to od listopada już dwa razy w serwisie był (wypalenie na wyświetlaczu, padnięta płyta główna), a po nowym roku będę słał kolejny raz z prawdopodobnie uszkodzonym modułem aparatu bo problem z ostrością zdjęć jest 😂 jak poprzedni Xiaomi przez dwa lata zero problemów tak ten doprowadzić potrafi do szału z wadliwymi częściami 😂

Edytowane przez Bico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...