Skocz do zawartości

Mi 11 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, zoltan78 napisał:

... Nie wiem jaki region masz czy Global czy EEA. 


Odblokowany telefon i wgrane ostatnie miuipolska stable więc chyba china?  :)A tak serio to zastanawiam się czy taka operacja naprawiłaby niedziałające gesty na innym launcherze niż systemowy?  

Poza tematem na mi 9 (nie odblokowany, eea) wczoraj  poszła aktualizacji miui na 12.5 i skopaly się właśnie gesty. Przeinstalowanie launcher nie dało nic i efekt dokładnie taki jak w mi 11.Co prawda tam jest android 10, ale wychodzi na to że tu i tam miui jest problemem nie android. Mi 9 pewnie się pozbędę więc sobie daruje odblokowanie ale chciałbym na 11 coś zrobić żeby działały gesty na innych launcherach, bo jak się człowiek przyzwyczaił tak już żyć się nie da bez tego spokojnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek i tu masz rację bo dziś zajrzałem w info i faktycznie wyskoczył android 11   w mi9 :/ czyli problem andro czy miui? Czy jedno i drugie? 

Czyli nie pozostaje czekać aż coś będzie poprawione. Gdzieś doczytałem że raczej wina miui bo gesty siedzą w systemowym launcherze. W wolnej chwili będę musiał zrobić kopie pamięci i spróbować wrzucić Rom jak pisał zoltan78 ze starym miui. Bo przyznam że mnie trafia trochę, że nie można sobie launchera zmienić, w końcu nie po to kupuje taki tel.  Jeszcze  patrzę za jakąś nakładka do gestów ale nie jestem biegły w wgrywaniu tego wszystkiego. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pomysł jak wyłączyć denerwujący tryb nocny? Którego jako takiego nigdzie nie ma. Ale co dzień o 22 ekran startowy robi mi się zielony. Oczywiście jak wejdę do jakiejś aplikacji i wrócę na ekran główny, wszystko wraca do normy i kolory są ok. Jest tak tylko po odblokowaniu telefonu.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś używa budzika? Dziś rano próba i wszystko fajnie, budzik dzwoni. Sek w tym że za pierwszym razem jak tel leżał sobie to wyskoczył ekran budzika. Tapnalem drzemkę i ok. Za drugim razem już przeglądałem stronę i budzik zadzwonił ale zero reakcji. Ekran budzika nie wyskoczył jak zawsze powinien, klawisze gloscnosci ustawione n drzemkę też go nie wyłączyły, więc cały czas dzwonił. Dopiero restart go wycisza. Nigdzie ukrytych powiadomień itp. Jak wejdę w zegar nic nie daje wyłączenie budzika. Mi11 Rom miuipolska. 

 

Na wlaczonym/podświetlonym ekranie w ogóle nie wyświetla budzika. Bez względu czy zablokowany czy nie. tylko restart telefonu wyłącza. 

 

Powyczyszczeniu danych aplikacji działa. Ciekawe jak długo? 

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsuły mi się zrzuty ekranu od aktualizacji 12.5.3. Co mam zrobić by zrzuty ekranu nie były ciemne? Przykład na dole kolorystykę forum znacie:comment_1626806728qi89HU47k4gckqii9PwtEA

 

Edit. Trzeba wyłączyć automatyczne dostosowanie tła i tekstu w ustawieniach trybu ciemnego 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam Mi 11 i zainstalowałem na nim MIUI Polska 12.5.9 natomiast szukam informacji jak wygląda procedura kolejnych aktualizacji?

  1. Czy można to zrobić bez utraty danych - jeśli tak to jak należy to wykonać?
  2. Czy pobiera się znowu cały duży rom czy też są jakieś mniejsze paczki?
  3. Czy można to zrobić z poziomu samego telefonu bez użycia PC ( fastboot + TWRP ) - bez utraty gwarancji

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Tak. Po ściągnięciu aktualizacji (ręcznie albo przez OTA) i wejściu w tryb recovery telefon uruchomi Ci się w TWRP. Wpisujesz hasło ekranu blokady, akceptujesz, po zdeszyfrowaniu wchodzisz w menu Install, instalujesz, po instalacji uruchamiasz ponownie system. tyle.
  2. Cały duży. Xiaomi.eu, jak i inne customy oparte na MIUI, nie wspiera aktualizacji przyrostowych.
  3. Można to zrobić z poziomu telefonu, bo TWRP masz już zainstalowane. Po prostu uruchamiasz je albo z poziomu aktualizatora, albo przyciskami głośność+ i zasilanie.
Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Gwarancji nie tracisz instalując MIUIPolska. Instalacja recovery niczego nie zmienia, i tak ono się zainstalowało wraz z ROMem.

Aha czyli TWRP i tak już jest, sprawdzę jutro, dzięki :).

Jak często pojawiają się aktualizacje dla wersji stabilniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, faktycznie miałeś rację mam TWRP  o to git.
Powiedz mi jeszcze tylko czy przed/po tej aktualizacji trzeba robić jakieś czyszczenia cache, dalvik etc konkretne w TWRP, oczywiście tak aby nie utracić danych?
 
Automat aktualizacji OTA zrobi co trzeba. ;) Postępuj za wskazówkami aktualizatora.
TWRP po manualnym flashu z .ZIP zaproponuje czyszczenie cache, na co się zgadzamy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2021 o 22:08, Kacper Skrzypek napisał:
  1. Tak. Po ściągnięciu aktualizacji (ręcznie albo przez OTA) i wejściu w tryb recovery telefon uruchomi Ci się w TWRP. Wpisujesz hasło ekranu blokady, akceptujesz, po zdeszyfrowaniu wchodzisz w menu Install, instalujesz, po instalacji uruchamiasz ponownie system. tyle.
  2. Cały duży. Xiaomi.eu, jak i inne customy oparte na MIUI, nie wspiera aktualizacji przyrostowych.
  3. Można to zrobić z poziomu telefonu, bo TWRP masz już zainstalowane. Po prostu uruchamiasz je albo z poziomu aktualizatora, albo przyciskami głośność+ i zasilanie.

A ja mam takie pytanie odnośnie aktualizacji co do wersji 12.5.9.0 bo posiadam wersje 12.5.7.0 i jak pobrał mi aktualizator plik do aktualizacji to czy jak odpalę poprzez Głośność + Zasilanie to czy jak wskażę ścieżkę z aktualizacją to mi normalnie zainstaluje ta aktualizację? Czy musze robić ta procedurę pierwszy raz przez komputer ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące instalacji TWRP. Czy miał ktoś taki problem ? A jeśli tak to jak sobie z tym poradzić ?
 

Microsoft Windows [Version 10.0.19042.1110]
(c) Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

G:\Xiaomi Romy\minimal_adb_fastboot_1.4.3_portable>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 805306368 bytes
sending 'recovery' (129320 KB)...
OKAY [  5.511s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: (recovery_a) No such partition)
finished. total time: 5.519s

G:\Xiaomi Romy\minimal_adb_fastboot_1.4.3_portable>


 

Edytowane przez remuzi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

W sensie jak do normalności? No TWRP nie ma teraz na oddzielnej partycji, tylko w boot.img. Jeśli wgrasz nasz ROM, to w nim już jest TWRP i ono zostanie. Jeśli wgrasz Globala no to nie będzie TWRP tylko mi-recovery.

No ok ale jak mam TWRP i instaluje miui Polska to po instalacji i restarcie system się nie ładuje tylko powraca do TWRP które nie wykrywa pamięci wbudowanej.

Edytowane przez remuzi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, remuzi82 napisał:

No ok ale jak mam TWRP i instaluje miui Polska to po instalacji i restarcie system się nie ładuje tylko powraca do TWRP które nie wykrywa pamięci wbudowanej.

Męczyłem wczoraj to samo. U mnie ruszył system po ponownym wyczyszczeniu partycji /data.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 11:29, jordan87 napisał:

Ja też dostałem już swojego ale z TradingShenzhen i również bez cła.

Telefon wielki (nie lubię dużych telefonów) ale z moimi wymaganiami praktycznie zerowy inny wybór.
Puki co telefon super. Czekam na zgode na odblokowanie bootloadera.

Przydałyby się jakieś powiadomienia na ekranie amoled zamiast diody ale to kwestia softu więc może coś się pojawi. 

Hejka, jak ten telefon z TradingShenzhen? Zamówiłem właśnie pierwszy raz u nich telefon i zupełnie nie wiem czego mam się spodziewać, oni twierdzą, iż sprzedają nowe telefony, ale te otwarte pudełka- pogniecione, zniszczone itp (widziałem unboxingi zamówień z TradingShenzhen) dają mi do myślenia, że są to może jakieś wadliwe egzemplarze bądź refuby? Oni otwarte pudełka tłumacza testowaniem telefonu przed wysyłka. Proszę wypowiedz się jak Twoje odczucia odnośnie „nowości tego telefonu” i czy masz jakieś ogólne problemy z telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...