Skocz do zawartości

Mi 11 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiste, że obecne flagowce każdej marki są za drogie i mają wady jakich nie powinny mieć w stosunku do chorej ceny.

A moje pytanie jest inne. Zapewne użytkowaliście wiele telefonów i są wśród Was fani dużych ekranów. Ja może tylu maszyn nie użytkowałem. Jednak zaczynając od Note 1, poprzez G3, Note 4, V30 i teraz Mi 11 - dawne proporcje ekranów były lepsze w stosunku do obecnych. Najfajniej odbierałem treści na Note 4 , potem Note 1 i V30. Zarówno strony www jak i ebooki (rzadko) oraz odcinki seriali oraz oglądanie zdjęć. Teraz mamy długie "dachówki". W "starym" trendzie był jeszcze Huawei Mate 20X 5G (prawie tablet) ale najpierw był strasznie drogi a potem podobnie jak LG V60 zniknął ze sceny (V60 ma chyba lepsze proporcje niż Mi 11) 

Też tak odbieracie nowe ekrany ? Innych chyba nie będzie. W teorii duże. A naprawdę tylko wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2021 o 12:16, Misiuu21 napisał:

Bez konta, także nie mógł pobierać nowych motywów i tapet. 

Przy próbie zakładania konta, jest info,źe musimy zdecydować się na określoną lokalizację. Czyli potem juź nie można zmienić lokalizacji ? A tu często stosujecie takie triki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zoltan78 napisał:

@Bico Rom wgrywasz programem MiFlash, cała instrukcja znajduje się w tym temacie plik z romem w formacie TGZ Znajdziesz w tym miejscu

Instalację przez Mi Flash przeprowadzałem już nieraz, byłem po prostu ciekaw jak to się ma do różnych wersji Miui, ale jak zwykle wykrakałem i w Mi Flash wyskoczył błąd Anti Rollback error, przeniesienie Mi flash do dysku C osobno, nie do folderu który już jest w dysku C pomogło, ach to Xiaomi... Pozdrawiam heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem przedwczoraj do 12.0.13 Eea z zablokowaniem bootloadera, przez jakiś czas byłem na 12.5 stable, potem na 12.6 beta - oba systemy fantastyczne ale sot był dramatem. Osiągałem maks 2,5h - a dziś coś byłem w szoku, ta sama konfiguracja, wszelkie sociale na fulla, nawet wjechał stream filmu na telewizor bezprzewodowo w całości ii.. uwaga.. 5h 3min na ten moment a mam jeszcze 14 sekund. Kwestia świeżej instalacji czy faktycznie na europejskim działa to trochę lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mareczkovate napisał:

Wróciłem przedwczoraj do 12.0.13 Eea z zablokowaniem bootloadera, przez jakiś czas byłem na 12.5 stable, potem na 12.6 beta - oba systemy fantastyczne ale sot był dramatem. Osiągałem maks 2,5h - a dziś coś byłem w szoku, ta sama konfiguracja, wszelkie sociale na fulla, nawet wjechał stream filmu na telewizor bezprzewodowo w całości ii.. uwaga.. 5h 3min na ten moment a mam jeszcze 14 sekund. Kwestia świeżej instalacji czy faktycznie na europejskim działa to trochę lepiej?

Mi w porównaniu do 12.5 trzyma dłużej na 12.0.13 EEA, dobiłem do 6 godzinek tryb mieszany LTE/Wi-Fi z ustawieniami full oraz jakiś czas włączony bluetooth nie ma tragedii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie wyjściem jest wgranie romu na czysto, lub przywrócenie do ustawień fabrycznych. Jak na razie czekam na aktualizacje do MIUI 12.5. wtedy zdecyduje co dalej. Aktualizacja romów globalnych zaczęła się dziś. Jako pierwszy, aktualizacje taką otrzymał Redmi Note 10S. Pozostaje cierpliwie czekać. 

Bez tytułu.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zoltan78 napisał:

Może faktycznie wyjściem jest wgranie romu na czysto, lub przywrócenie do ustawień fabrycznych. Jak na razie czekam na aktualizacje do MIUI 12.5. wtedy zdecyduje co dalej. Aktualizacja romów globalnych zaczęła się dziś. Jako pierwszy, aktualizacje taką otrzymał Redmi Note 10S. Pozostaje cierpliwie czekać. 

Bez tytułu.jpg

A z doświadczenia przed laty - długo się czekało na edycję do kolejnych modeli? Pytam bo ja zacząłem przygodę na mi 10t, teraz jedenastka. 

 

Edit:

Dobrze widzę że jest beta 12.5 dla EEA? Da rade ja jakoś zdobyć?

Screenshot_2021-05-06-22-14-29-102_org.telegram.messenger.jpg

Edytowane przez Mareczkovate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zoltan78 napisał:

Oficjalny update wyszedł dziś, jak na razie tylko dla testerów Mi Pilot. Myślę, że za parę dni normalnie będzie dostępny dla każdego. 

Jednak mam dostępny. Ale czy to nie jest coś nie tak, że taka mała pojemność?

Screenshot_2021-05-06-22-18-14-293_com.android.updater.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jako użytkownik mi11 chciałem się wypowiedzieć na temat przegrzewania.

Fakt jaki @Acid przytacza, telefon podczas użytkowania działa pieknie, temperatury go nie bolą, natomiast wystarczy pograć 10 minut.. temperatura jaką wypluwa mi apka to 51°. Według mnie to sporo za dużo  ( mało brakuje, żeby telefonu nie można było dotknąć), przez temperaturę wydajność telefonu mocno, bardzo mocno spada i gra dosłownie się zacina... W porównaniu do mi10, wolałbym mi10 bo tam granie było dużo sprawniejsze - nie grzał się tak. Dużo słabszy redmi w momencie kiedy mi11 się nagrzeje - wychodzi dużo płynniej w grach....

bateria - to też mnie zirytowało. Mi10 ładowałem czasami wieczorem, mi11 użytkując tak samo, muszę ładować 2* dziennie.

fakt, mam 120 Hz włączone, ale jakość obrazu nie jest ustawiona na najwyższą. 

w porównaniu do 90 Hz w mi10, widać różnicę w płynności. 

Na obecną chwilę mam mega mieszane uczucia co do telefonu, gdybym wiedział o przegrzewaniu się to zostałbym przy mi10. 

mi10 jest też wyraźnie grubszy od mi11. 

mam nadzieję, że aktualizacja zmieni problem grzania się telefonu, bo obecnie jest to nie do przyjęcia.

Screenshot_2021-05-08-23-05-20-883_com.glgjing.stark.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojtekluu napisał:

Witajcie!

Jako użytkownik mi11 chciałem się wypowiedzieć na temat przegrzewania.

Fakt jaki @Acid przytacza, telefon podczas użytkowania działa pieknie, temperatury go nie bolą, natomiast wystarczy pograć 10 minut.. temperatura jaką wypluwa mi apka to 51°. Według mnie to sporo za dużo  ( mało brakuje, żeby telefonu nie można było dotknąć), przez temperaturę wydajność telefonu mocno, bardzo mocno spada i gra dosłownie się zacina... W porównaniu do mi10, wolałbym mi10 bo tam granie było dużo sprawniejsze - nie grzał się tak. Dużo słabszy redmi w momencie kiedy mi11 się nagrzeje - wychodzi dużo płynniej w grach....

bateria - to też mnie zirytowało. Mi10 ładowałem czasami wieczorem, mi11 użytkując tak samo, muszę ładować 2* dziennie.

fakt, mam 120 Hz włączone, ale jakość obrazu nie jest ustawiona na najwyższą. 

w porównaniu do 90 Hz w mi10, widać różnicę w płynności. 

Na obecną chwilę mam mega mieszane uczucia co do telefonu, gdybym wiedział o przegrzewaniu się to zostałbym przy mi10. 

mi10 jest też wyraźnie grubszy od mi11. 

mam nadzieję, że aktualizacja zmieni problem grzania się telefonu, bo obecnie jest to nie do przyjęcia.

Screenshot_2021-05-08-23-05-20-883_com.glgjing.stark.jpg

Mi nawet przy mocnym obciążeniu telefonu przy grach telefon nie wypluwa więcej niż 41 stopni więc hehs, na początku faktycznie odrobinę się nagrzewał lecz ani razu nie wpadał na takie temperatury co powodowało zawiechy, co do baterii nie jestem w stanie porównać do mi10 ale w porównaniu do mi9 bateria wytrzymuje u mnie 2x dłużej na max ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bico napisał:

Mi nawet przy mocnym obciążeniu telefonu przy grach telefon nie wypluwa więcej niż 41 stopni więc hehs, na początku faktycznie odrobinę się nagrzewał lecz ani razu nie wpadał na takie temperatury co powodowało zawiechy, co do baterii nie jestem w stanie porównać do mi10 ale w porównaniu do mi9 bateria wytrzymuje unie 2x dłużej na max usta

Jakie masz miui?

U mnie 12.0.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojtekluu napisał:

Jakie masz miui?

U mnie 12.0.13

Dokładnie takie samo mam, nawet po godzinie grania nie miałem takich temperatur jak ty, raz miałem 48 przy sprawdzaniu na benchmarku(nie pamiętam już którym), ale to na Xiaomi.eu, na 12.0.13 jest niebo a ziemia, nie wiem co bym musiał zrobić żeby dobić do 51 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bico napisał:

Dokładnie takie samo mam, nawet po godzinie grania nie miałem takich temperatur jak ty, raz miałem 48 przy sprawdzaniu na benchmarku(nie pamiętam już którym), ale to na Xiaomi.eu, na 12.0.13 jest niebo a ziemia, nie wiem co bym musiał zrobić żeby dobić do 51 stopni

Używasz etui? Ja mam Ori etui "carbonowe". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tel w wersji global 12.0.9, ogólnie zastrzeżeń nie mam ale dialer, sms itd. od google do mnie nie przemawiają, zawsze korzystałem z xiaomi.eu. Zdarzyło mi się też już 3 razy, że nie mogłem odebrać połączenia, tzn. odbieram ale ale jest nie odebrane i tak w kółko, a potem nie mogę nigdzie zadzwonić, dopiero reset telefonu naprawia to.
Czekam na odblokowanie bootloadera i się zastanawiam, którą wersję wgrać, stable czy rozwojową. Korzysta ktoś na co dzień z wersji stabilnej? Wszystko działa, jak bateria?
 

Edytowane przez Olsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłam Mi 11 i nie miałam żadnych aktualizacji, zmieniłam region na Niemcy i jedna sie pobrała, potem na Szwajcarie i też jedna sie pobrała i dalej nic nie idzie, czemu? Jestem zielona w tym temacie a to mój pierwszy telefon Xiaomi. Aktualnie mam region Szwajcaria i wersje MIUI 12.0.13 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci aktualizacje i czego dokładnie? Nie mogę ogarnąć tego waszego pobierania aktualizacji dla innych państw. Skoro nie jest dla Polski, to chyba nie przypadek? Każdy kraj ma swoje przepisy, inną infrastrukturę techniczną itp i zapewne oprogramowania są "rzeźbione" wg tego klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, brawo napisał:

A po co ci aktualizacje i czego dokładnie? Nie mogę ogarnąć tego waszego pobierania aktualizacji dla innych państw. Skoro nie jest dla Polski, to chyba nie przypadek? Każdy kraj ma swoje przepisy, inną infrastrukturę techniczną itp i zapewne oprogramowania są "rzeźbione" wg tego klucza.

Skoro od wersji 12.0.10 która miałam ze startem telefonu wyszło tyle aktualizacji to siłą rzeczy coś poprawili, więc dlaczego mam tego nie chcieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karotka napisał:

Skoro od wersji 12.0.10

Miałaś 12.0.09, dostałaś 12.0.11, potem 12.0.13, a najnowszą 12.5.1 za chwilę dostaniesz jak masz Szwajcarię. Z regionem pl też byś dostała tylko trochę później. Chyba niektórzy juz dostali z regionem Polska. Nie wszyscy dostają w tym samym momencie, bo serwery mogłyby nie podołać. Sprawdź jutro i prawdopodobnie znajdzie. To są wbrew temu co napisał kolega  takie same aktualizacje (dla tej samej linii romów, w tym przypadku global EEA)  tylko często wydawane w różnym czasie dla poszczególnych krajów.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, FromWP napisał:

Miałaś 12.0.09, dostałaś 12.0.11, potem 12.0.13, a najnowszą 12.5.1 za chwilę dostaniesz jak masz Szwajcarię. Z regionem pl też byś dostała tylko trochę później. Chyba niektórzy juz dostali z regionem Polska. Nie wszyscy dostają w tym samym momencie, bo serwery mogłyby nie podołać. Sprawdź jutro i prawdopodobnie znajdzie. To są wbrew temu co napisał kolega  takie same aktualizacje (dla tej samej linii romów, w tym przypadku global EEA)  tylko często wydawane w różnym czasie dla poszczególnych krajów.

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...