Skocz do zawartości

Mi 11 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Alien93 napisał:

Witam panownie, pojawił się u mnie problem, podczas pisania. Klawiatura się bardzo wiesza, jak w starym androidzie, ekran po prostu, nie nadąża, za dotykiem, przez co literki wyskakują z dużym opóźnieniem. Problem pojawił się już parę dni temu, wtedy pomogło usunięcie, apek w tle i ponowne uruchomienie, teraz ten zabieg nie zadziałał. Być może ktoś miał ten sam problem i wie jak zaradzić. 

Wyczyść pamięć podręczną dla klawiatury lub zainstaluj inną. Polecam klawiaturę Microsoft SwiftKey ma dużo opcji personalizacji. 

2 minuty temu, Misiuu21 napisał:

 

 

Edytowane przez Misiuu21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alien93 napisał:

Dzięki za radę, ale swoją drogą dziwne. Flagowiec w tej cenie z takim problemem? Miałem asusa zenfine 5z dwa lata i choć wadliwy, takich numerów nie odstawiał.

Takie jest niestety Miui. Mam ogromną nadzieję, że Miui 12.5 będzie już działać poprawnie. Tak zapowiada samo Xiaomi. Przesiadłem się na Mi 11 z OnePlusa 7 pro i brakuje mi nakładki OxygenOS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest niestety Miui. Mam ogromną nadzieję, że Miui 12.5 będzie już działać poprawnie. Tak zapowiada samo Xiaomi. Przesiadłem się na Mi 11 z OnePlusa 7 pro i brakuje mi nakładki OxygenOS. 
12.5 w wersji rozwojowej działa duuuużo lepiej od aktualnego softu. A co tam jest za klawiatura, bo ja używam Gboard i od początku nie mam problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam klawiatury Gboard, od samego początku telefonu i zauważyłem, że problem z wyświetlaniem przycisków, pojawia się, przy cieplejszej temp telefonu 35-37 stopni. Zupełnie telefon, nie nadąża za naciskaniem klawiszy. Obecnie mam Miui 12.0.3. Nie korzystałem z Oneplusa na codzień, bawiłem się troche 7pro ale i tak mam wrażenie, że OxygenOS, zjada Miui 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Alien93 napisał:

Ja używam klawiatury Gboard, od samego początku telefonu i zauważyłem, że problem z wyświetlaniem przycisków, pojawia się, przy cieplejszej temp telefonu 35-37 stopni. Zupełnie telefon, nie nadąża za naciskaniem klawiszy. Obecnie mam Miui 12.0.3. Nie korzystałem z Oneplusa na codzień, bawiłem się troche 7pro ale i tak mam wrażenie, że OxygenOS, zjada Miui 

Wgraj ręcznie rom 12.0.9 i sprawdź czy jest poprawa. Zajrzyj do tego wątku https://miuipolska.pl/forum/topic/54206-mi-11-official-stable-rom/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Misiuu21 napisał:

Wgraj ręcznie rom 12.0.9 i sprawdź czy jest poprawa. Zajrzyj do tego wątku https://miuipolska.pl/forum/topic/54206-mi-11-official-stable-rom/

Chyba z dziesięć lat, nie bawiłem się w wgrywanie romów. Z tego, co kojarzę traci się przy tym gwarancję. Problem znów dzisiaj się pojawił, jedank zmiana klawiatury na Microsoft pomogła. Jedynie robi się cieplejszy 34-36 stopni, nawet bez większego użytkownania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alien93 napisał:

Chyba z dziesięć lat, nie bawiłem się w wgrywanie romów. Z tego, co kojarzę traci się przy tym gwarancję. Problem znów dzisiaj się pojawił, jedank zmiana klawiatury na Microsoft pomogła. Jedynie robi się cieplejszy 34-36 stopni, nawet bez większego użytkownania. 

Nie traci się przy tym gwarancji, poza tym w tym przypadku to nie jest wgrywanie romu lecz ręczna aktualizacja od xiaomi, pobierasz wybierasz i instalujesz z poziomu panelu aktualizacji ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2021 o 15:14, Misiuu21 napisał:

Wgraj ręcznie rom 12.0.9 i sprawdź czy jest poprawa. Zajrzyj do tego wątku https://miuipolska.pl/forum/topic/54206-mi-11-official-stable-rom/

Wgrałem aktualizację i póki co problem z klwaiaturą nie występuje, ale mało korzystałem z telefonu. Nadal występuje problem z temperaturą 38/39 stopni podczas Spotify i przeglądarki, być może mam za dużo apek w tle, a może to nornalne w tym telefonie. Co gorsza po aktualizacji pojawił się problem z wyciszaniem muzyki na parę sekund, gdy przychodzą powiadomienia sms/messenger, podczas wyłączonego dźwięku i wibracji. Jedyny plus to nagłe pojawienie się VoWifi i VoLte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem aktualizację i póki co problem z klwaiaturą nie występuje, ale mało korzystałem z telefonu. Nadal występuje problem z temperaturą 38/39 stopni podczas Spotify i przeglądarki, być może mam za dużo apek w tle, a może to nornalne w tym telefonie. Co gorsza po aktualizacji pojawił się problem z wyciszaniem muzyki na parę sekund, gdy przychodzą powiadomienia sms/messenger, podczas wyłączonego dźwięku i wibracji. Jedyny plus to nagłe pojawienie się VoWifi i VoLte.
Próbowałeś tej opcji? Może dzięki niej nie będzie Ci wyciszać multimediów, gdy przyjdzie powiadomienie.67ab6118e5d5f230e0dd24c13c326c8e.jpg

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jak kupię na Tradingshenzen Mi 11 12/256GB (oczywiście chińska wersja) to bez problemu będzie obsługiwał pełne 5G w Polsce? Czy w niektórych sieciach mogę mieć pewne ograniczenia? Nie bardzo to ogarniam, a nie chciałbym mieć w niedalekiej przyszłości z tym jakieś problemy.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abc00 napisał:

@edyp13 ostatni post na pierwszej stronie tego tematu - jednego pasma z plusa brak: 

https://www.kimovil.com/pl/frequency-checker/PL/xiaomi-mi-11

Dzięki za odpowiedź, a jak to się ma do odczuć w praktyce? Zakładając, że korzystałbym z sieci Plusa.

Dopytuję bo nie zmieniam zbyt często telefonów, a chciałbym mieć tel który posłuży mi parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni posiadam mi11 pytanie o supertapety. W mi10 12.2.9 po aktualizacji do and11 dostałem dodatkowo Saturn i kilka innych lokalizacji. Tutaj w mi 11 mam wersję oprogramowania 12.0.9 global and11 i brak dodatkowych tapet czy można to jakoś dograc czy czekać na kolejne aktualizacje?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzesiekura napisał:

Od kilku dni posiadam mi11 pytanie o supertapety. W mi10 12.2.9 po aktualizacji do and11 dostałem dodatkowo Saturn i kilka innych lokalizacji. Tutaj w mi 11 mam wersję oprogramowania 12.0.9 global and11 i brak dodatkowych tapet czy można to jakoś dograc czy czekać na kolejne aktualizacje?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka


 

Wpisz w wyszukiwarce "Super tapety xiaomi" jest pełno instrukcji jak wgrać tapetę ręcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupił Mi 11 w Mi-Home.pl? Jak to jest z gwarancją i odblokowaniem bootloadera oraz zmianą softu na xiaomi.eu? Kontaktowałem się ze sklepem w tej sprawie mailowo, to mi odpisali, że traci się gwarancję przy jakiejkolwiek ingerencji w soft. Przecież sam producent zezwala na zmianę oprogramowania, aby tylko nie rootować urządzenia. Czy coś się pozmieniało w tej kwestii? Ostatni raz zmieniałem soft w swoim Mi 6 ładnych parę lat temu. Kurcze kusi mnie przesiadka na xiaomi.eu gdzie już jest stabilna wersja MIUI 12.5 dla Mi 11, ale utrata gwarancji mnie skutecznie studzi. :-|

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do osób które kupowały telefon w ramach premiery na stronie xiaomi i wybrali kupon rabaty. Jaką datę ważności ma ten kupon? Pytam bo kupowałem na neonet i otrzymałem kupon rabaty na 1000 zł ale ważny tylko 2 tygodnie, gdzie w regulaminie słowem nie podają ile kupon będzie podany. Rozmowa telefoniczna nic nie pomogła, mam sobie złożyć reklamacje pisemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś kupował może telefon na chińskiej stronie xiaomi? Ceny tam są znacznie korzystniejsze (zgodne z tym co było na premierze) niż np. na tradingshenzhen np. MI 11 ULTRA 12/256GB na stronie xiaomi kosztuje 6499Y (https://www.mi.com/buy/detail?product_id=13649) a na tradingshenzhen ponad 7800Y (https://tradingshenzhen.com/en/mi-11-mi-11-pro-mi-11-ultra). Może nie wysyłają do EU?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dominikzw napisał:

ale ważny tylko 2 tygodnie,

Ty poważnie? Masz wiedzę, że kupon był ważny 2 tygodnie i pytasz ile jest ważny?

2 tygodnie.

Byłbym szczerze zdziwiony, gdyby uznali reklamację.

 

BTW, ktoś dostał kupon z rejestracji telefonów kupionych u operatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty poważnie? Masz wiedzę, że kupon był ważny 2 tygodnie i pytasz ile jest ważny?
2 tygodnie.
Byłbym szczerze zdziwiony, gdyby uznali reklamację.
 
BTW, ktoś dostał kupon z rejestracji telefonów kupionych u operatorów?
Gość kupował w neonecie i ma kupon ważny dwa tygodnie, i pyta jak wygląda sprawa w sklepie Xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Ty poważnie? Masz wiedzę, że kupon był ważny 2 tygodnie i pytasz ile jest ważny?

2 tygodnie.

Byłbym szczerze zdziwiony, gdyby uznali reklamację.

 

BTW, ktoś dostał kupon z rejestracji telefonów kupionych u operatorów?

Jak kupowałem nie miałem wiedzy ile jest ważny kupon. Dopiero jak otrrzymałem kupon to uświadomili mi że jest ważny tylko dwa tygodnie. A to jest różnica trochę informować przez zakupem a nie po. A po drugie w regulaminie słowem nie wspomnieli że kupon będzie ważny tylko 14 dni, dlatego pytam jak to jest u innych? typu x-komp, oficjalny sklep xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Netoper napisał:

Gość kupował w neonecie i ma kupon ważny dwa tygodnie, i pyta jak wygląda sprawa w sklepie Xiaomi.

Tylko to nie ma znaczenia. Promocję zorganizował sklep i to on ustanawia warunki. Zrobili swoją promocję, niezależną od Xiaomi i tyle.

1 godzinę temu, dominikzw napisał:

Dopiero jak otrrzymałem kupon to uświadomili mi że jest ważny tylko dwa tygodnie.

To (póki co) wolny kraj. Organizując promocję określili, że kupony będą ważne 14 dni. I tę informację przekazali w chwili wręczenia kuponu. Nie wiem czego jeszcze oczekujesz. Zagapiłeś się? Jesteś w plecy 1k PLN. Właściwie nie jesteś w plecy, tylko nie zyskałeś 1k PLN. I nie wiem skąd sobie ubzdurałeś, że zapis o terminie ważności musi być w regulaminie...

Jak dla mnie, a przejrzałem ten regulamin, sprawa jest czysta. Twoja wina, że go nie wykorzystałeś. Tym bardziej, że w chwili otrzymania kuponu, wiedziałeś ile masz czasu na jego wykorzystanie...

Pomijam już lenistwo. Wystarczyło cofnąć się do poprzedniej strony, żeby znaleźć to:

miuipolska.pl/forum/topic/53866-mi-11-pytania-og%C3%B3lne-watek-zbiorczy/?do=findComment&comment=595346

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2021 o 21:34, dominikzw napisał:

Czemu od razu wyjazd o lenistwo itd??? i agresja...

Grzecznie spytalem jak to jest u innych,z czystej ciekawości.Termin u mnie nie minal. 

Tu nie ma żadnej agresji. ;)

Sklep, jeśli sam organizuje promocję, może sobie ustalić regulamin. I powtarzam, jeśli przekazali Tobie termin na wykorzystanie kuponu w chwili jego "wręczenia", jak dla mnie wszystko jest w porządku.

A co do lenistwa... 99% użytkowników forów nawet nie raczy przewinąć do początku strony wątku, nie wspominając o zajrzeniu na wcześniejsze karty wątku, więc teges...

 

Dnia 1.04.2021 o 21:46, Misiuu21 napisał:

"Przyznany Kupon promocyjny może zostać wykorzystany jednorazowo w terminie do 30.04.2021 roku".

Różnica jest taka, że to regulamin innego organizatora.

Powtarzam, zapisy regulaminu ustala każdy organizator. Skoro daje coś od siebie, ma prawo określić warunki, na jakich to "coś" można otrzymać. I o ile nie są warunki, których spełnienie spowoduje popełnienie wykroczenia czy przestępstwa, to ma pełną dowolność.

Tak BTW, akurat promocja dla telefonów zakupionych u operatorów jest wprost od Xiaomi Polska. Wcześniej mowa była o promocji Neonet, który rozszerzył możliwość wyboru gratisu. Xiaomi daje "na sztywno", cztery do wyboru (odświeżacz, hulajnogę, odkurzacz i bon zakupowy). Neonet owszem, ograniczył to na swój sposób, co zawarł w regulaminie, ale dał większe pole wyboru niż Xiaomi.

No i tu wracamy to punktu wyjścia. Jeśli Xiaomi organizuje promocję - ustala warunki. Jeśli Neonet czy inny sklep organizuje proomocję - narzuca jej warunki.

 

[EDIT]

@Szabla

Napisałem do Mi Home i dostałem dzisiaj odpowiedź w sprawie kodów:

"Dzień dobry,

Aktualnie zgłoszenia są w procesie weryfikacji. Czekamy na potwierdzenie danych od operatorów.
Wysyłka kodów jest planowana na przyszły tydzień, po otrzymaniu stosownych informacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Szabla napisał:

Czy dalej cisza z bonusikiem?

Tak cisza. Wczoraj dzwoniłem do Orange by ich pogonić bo Xiaomi pisze tak:

"Aktualnie zgłoszenia są w procesie weryfikacji. Czekamy na potwierdzenie danych od operatorów. Wysyłka kodów jest planowana po otrzymaniu stosownych informacji zwrotnych." 

Jeszcze nie dostałem odpowiedzi od Orange 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...