Jump to content

Recommended Posts

Też dzisiaj wróciłam do stabilnej wersji i już po kilku godzinach mogę śmiało powiedzieć, że bateria na wersji stabilnej działa ZDECYDOWANIE lepiej.
Szkoda, bo lubię bawić się softem i testować, ale niestety bateria to jest czynnik przeważający.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Na wersji z 13 bateria działa jak na stabilnej
Wg moich obserwacji to nie do końca tak jest. Pierwszą moją betą była beta z 6 stycznia. Pierwsze co zauważyłem to większe zużycie baterii a tym samym krótszy SOT. Oczywiście jest to zapewne indywidualnie odczucie, które może zależeć np. od modelu telefonu, ale u mnie jest właśnie tak

Mam dwa problemy z tą wersją:

1) Mam ścinki animacji przy powiadomieniach z Gmaila na ekranie blokady. Gdy podświetlę ekran okienko z powiadomieniem ścina się na chwilę/ przeskakuje by dopiero po chwili ustabilizować swoją pozycję
2) Nie wiem czy to "ficzer" Miui12.5 czy błąd. Gdy przyjdzie powiadomienie przy używaniu telefonu wyskakuje pływające powiadomienie u góry ekranu. W starszych wersjach pokazywała się ikonka i nazwa aplikacji np SMS. W 12.5 pokazuje się tylko treść powiadomienia i nie wiadomo z jakiej aplikacji pochodzi

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Osobiście mam problem z ładowaniem na tej wersji. Mi 10 pro sam przestawał się ładować, a po chwili sam się znów ładował. Dużo dłuższy czas do pełnego naładowania nie raz pokazywał. Przed chwilą wgrałem wersję 13/01 i nie widzę tego problemu.

1 godzinę temu, xiaomi_lepsze napisał:

Obecnie tak, nie jestem w stanie wgrać już rozwojowej.

Marne pocieszenie bo nie jestem na tyle biegły. Mam nadzieję, że  nie jest to jakieś nieodwracalne?

Od lat beta tester a tu zonk :(

-Pomijanie ekranu blokady

-kalibracja czytnika palca

-Witam, od "zawsze" miałem tak że po odblokowaniu ekranu od ręki był dostępny fingerprint/wzór/lub odblokowanie twarzą, od romu 21.1.20 jako że przestał działać odcisk palca postanowiłem korzystać z pinu i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że teraz dodatkowo muszę przeciągać ekran blokady aby dostać się do opcji uwierzytelniania- nie mogę z tym żyć czy zna ktoś sposób na pominięcie tego pośredniego ekranu blokady?

Dodam że opcja: bezpośredni dostęp z opcji programisty nie pomija ekranu ani z ustawioną blokadą ani bez...

-Drugi temat pokrewny to ponowna kalibracja fingerprinta.

Na nowych romach (instalacja z wipe/bez wipe) przestał mi działać poprawnie odcisk palca, dodawanie dochodzi do ok 75% po czy informuje że nie można dodać odcisku, wygląda to na to jakby czujnik pod ekranem opadł i zawęził pole skanowania (co jest mało możliwe, jak stwierdziłem po rozebraniu telefonu) lub padła kalibracja, robiłem testy z: menu serwisowego, z hidden settings MIUI -PASS, jest w additional settings opcja kalibracji czujnika, niestety nie działa (AUTO_EXPOSURE_300 Test Failed) -ktoś na głównej pisał żeby zrobić własny kalibrator może wiecie jak zrobić tą kalibrację?

Z góry dziękuję za wszelkie rady- obecnie telefon jest prawie nieużywalny

Na mi9t pro czasami gesty "zawieszają" trzeba gdzieś w inne pole nacisnąć żeby odwiesilo się.

Druga sprawa czasami, ale rzadko tapeta dostaje freeza jak się odblokuje telefon i jest "zablurowana"

Powiadomienia czasami są w połowie z cięte, są w połowie tekstu. (Zauważyłem w aplikacji flashscore)

11 godzin temu, HaPPe napisał:

Od co najmniej dwóch wersji nie działa przywołanie asystenta przesuwając od krawędzi. Kolorki są ale nic się nie dzieje

Tak to zaimplementowało Xiaomi niestety. Jeśli nie masz paska na dole ekranu, w sensie od gestów, to ten gest się nie odpali.

Dnia 23.01.2021 o 23:59, Kloosek napisał:

Też dzisiaj wróciłam do stabilnej wersji i już po kilku godzinach mogę śmiało powiedzieć, że bateria na wersji stabilnej działa ZDECYDOWANIE lepiej.
Szkoda, bo lubię bawić się softem i testować, ale niestety bateria to jest czynnik przeważający.

Potwierdzam, u mnie też bateria dużo lepiej, ją nawet jakbym chciał wrócić to nie da rady ;) ale i tak sukces że udało mi się go odceglić. Powodzenia panowie ;)

Z innej beczki, posiadam TWRP 3.5.0_9-0, chciałbym zrobić backup Persist, w sumie w sieci ciężko znaleźć coś konkretnego, nie wiem czy tak samo robi się dla każdego Xiaomi, czy można z tego TWRP spokojnie przejść na OrangeFox stable R11.0-3?

@OrjonMógłbyś coś podpowiedzieć?

I jak to jest z L1? Faktycznie traci się nawet z własnego Persista? 

W sumie na forum nie znalazłem informacji jak to zrobić dobrze. 

Może warto by było zrobić jakiś wątek i przypiąć do aktualizacji skoro to jedna z najważniejszych partycji. 

Edited by Emcet

W sumie faktycznie, mam z 8 maja, a instaluję prawie każdą tygodniówkę, czyli co, jeżeli Rom nie znajdzie tego pliku przy rozruchu to go sobie tworzy? To Wasza modyfikacja? 

Dodam tylko że nie działa również przełącznik Auto/Manual jasności ekranu z belki, da się przełączać tylko w menu ustawień

-odnośnie zaś fingerprina to "pofatygowałem" się i sprawdziłem na Lineage OS i crDroidzie tam się dodaje ale już nie odblokowuje- więc może faktycznie coś ze sprzętem ale to jest dziwne bo problem pojawił się dopiero po TWRP 5.9,  pełnym vipe i Androidzie11...

Redmi Note 8 przy przełączaniu na przedni aparat zawiesza sie aplikacja, tak samo jest na odwrót (znaczy sama aplikacja działa, ale wygląda na to, że nie może obiektywu przełączyć).
edit: ponowne uruchomienie telefonu załatwiło sprawę :)

Walnięte z Redmi Note 8

Dnia 25.01.2021 o 11:03, lockerek napisał:

Jak dzwoni budzik to pojawia się ekran żeby wpisać kod odblokowujący a nie godzina budzika ,może nie takie potrzebne ale irytujące troszkę..;)

Na Mi9T pro mam tak samo, wróciłem do wersji sprzed tygodnia i już jest OK

2 rzeczy które zauważyłem bawiąc się telefonem:

1. W koncie Xiaomi -> Moje urządzenia    wyświetla się Sesja wygasła, zaloguj się ponownie później:

2. w Wyświetlacz -> Opcje Ciemnego motywu w sekcji Poszczególne aplikacje nic się nie wyświetla.

Screenshot_2021-01-28-18-23-31-918_com.android.settings.jpg

Screenshot_2021-01-28-18-21-52-774_com.xiaomi.account.jpg

2 godziny temu, Moonracker napisał:

2 rzeczy które zauważyłem bawiąc się telefonem:

1. W koncie Xiaomi -> Moje urządzenia    wyświetla się Sesja wygasła, zaloguj się ponownie później:

2. w Wyświetlacz -> Opcje Ciemnego motywu w sekcji Poszczególne aplikacje nic się nie wyświetla.

Screenshot_2021-01-28-18-23-31-918_com.android.settings.jpg

Screenshot_2021-01-28-18-21-52-774_com.xiaomi.account.jpg

Tapnij w "poszczególne aplikacje" i trzymając przescrolluj :)

Jeżeli chodzi o konto Xiaomi, u mnie urządzenie się wyświetla. 

Edited by Emcet
14 godzin temu, Moonracker napisał:

U mnie to się też pojawia, ale dotyczy wszystkich telefonów podpiętych do tego samego konta xiaomi - zarówno POCO F2 Pro z Androidem 11 jak i Mix2s jeszcze z Androidem 9, więc problem raczej nie dotyczy bieżącego wydania softu.