Jump to content

Ciągle wyłączające się aplikacje MIUI 12.2.3.0


Bolo921
 Share

Recommended Posts

Witam 

 

Wczoraj otrzymałem aktualizacje do 12.2.3.0 (RJAEUXM), po jej zainstalowaniu większość aplikacji po kilku sekundach wyrzuca i dostaje komunikat np "Facebook wciąż przestaje działać". Klokowanie aplikacji wyłączone, robiłem hard reset i ciągle to samo. 

Z góry dzięki pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Pytanie co to za aktualizacja. Jeśli przesiadłeś się z android 10 na 11, to będziesz miał problemy.

Pozostaje tylko i wyłącznie skopiowanie danych i ponowne wgranie systemu. Wcześniej robisz format WSZYSTKICH danych, czyścisz data, wszystkie cashe, itp.

Miałem podobny problem po przejściu z 12.0.8 na 12.2.8. Jeśli nie wyczyścisz danych, pojawia się problem z obsługą pamięci. Prawdopodobnie w chwili obecnej nie będziesz miał możliwości na zrobienie backupu z poziomu O TELEFONIE -> KOPIOWANIE I PRZYWRACANIE. Co więcej, w moim przypadku nie mogłem uruchomić TWRP. Musiałem flashować telefon Mi Flashem. Dodam, że nawet Mi flash wywalał błąd i nie kończył instalacji. Jednak Mi Flash przywrócił oryginalne recovery. Przywrócenie oryginalnego recovery umożliwiło odpalenie TWRP. Później tak, jak napisałem. Format wszystkiego co się dało. Ponowna instalacja 12.2.8 na sformatowany telefon i telefon wrócił do żywych.

Przypominam jedynie, że od wersji 12.2.2, MIUI kasuje całkowicie recovery. Nie masz możliwości  jego zainstalowania. Jeśli zatem po restarcie telefon wejdzie sam, automatycznie w tryb fastboot, to i tak należy go zrestartować VOL- i PWR by ponownie wejść w tryb fastboot. Inaczej nie odpalisz TWRP.

EDIT: u mnie MIUI 12.2.8 po pewnym czasie i tak się wywala. Ewidentnie ma problemy z obsługą pamięci. Wracam na 12.0.8.

Edited by biiingoo
Link to comment
Share on other sites

Cześć, ja też zainstalowałem tę aktualizację na Mi 10 Pro. Jest problem z implementacją fontów. By tymczasowo "odceglić" telefon wystarczy zmienić font z systemowego Roboto na jakikolwiek inny. Po tym zabiegu aplikacje się nie crashują. W dalszym ciągu trzeba będzie czekać na łatkę. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...