Skocz do zawartości

Jaka taryfa


teempz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu już przeglądam oferty u operatorów i nie mogę się na nic zdecydować. Aktualnie jestem w Orange Yes, wydaje co miesiąc 15zł, na pakiet sms nielimitowanych za 10zł, zostaje mi 5 zł, a często 2, bo zawsze biorę kredyt bo nie mam z czego dzwonić. Nie dzwonię dużo, ale kilka groszy na awaryjne połączenie zawsze się przyda. A do tego internet w telefonie by się przydał. Szukam czegoś w tej cenie, bo nie lubię dużo wydawać, jak każdy z nas :D 
Przeglądałem nju mobile i heyah. W nju jest 9zł podstawy za sms + to co wydam. Pakiet internetu tam dla mnie rozsądny kosztuje 14zł, co daje razem 23zł co miesiąc. not bad. Tylko czytałem opinie, że to obsługa skopana, że zasięg nie halo, itp. 

 

Natomiast Heyah niedawno uruchomiła nową ofertę. Promują ofertę Smart L, ale dla mnie wystarczająca byłaby M - sms bez limitu, i 2 GB internetu za 15zł. I jak się domyślam + to co wygadam, ale tego będzie mało. Osobiście, heyah nigdy mnie nie przekonywało i jakoś zawsze wierny byłem Idei, potem Orange.

 

Stąd pytanie. Może ktoś z Was posiada nju albo heyah i opowiedział mi dokładnie co i jak, może swoje wrażenia. Dodam, że obie oferty są na rachunek. Dzięki wielkie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nju jak nie dzwonisz to masz 9 zł. Potem do 29 zł chyba jak korzystasz z neta. Potem masz limit do 3GB ale za to nie płacisz.

Dla mnie Play jest skopany i to bardzo. W pracy Play z internetem nie działa prawie w ogóle w laptopie i na Mi4 gdy robię hotspota. Jest cud jeśli w moim x200 na Ubuntu złapie internet. I to jedna kreska ledwo.

Nju z mojego MI Note w tym samym miejscu ma LTE (nju daje micro lub nano sim z LTE). W x200 też bez problemu HSDPA.

Także to sprawa indywidualna.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NJU ma skopana obsługę? Jak zasnąłem na połączeniu z telefonem premium (do automatu coca coli) i faktura przyszła 130zl zamiast 57 to mi po miesiącu powiedzieli ze oddadzą bo zależy im na kliencie.

Gdy synowi nie przyszło doładowanie z ich strony to po kontakcie z nimi przeprosili i zwrócili dwa razy więcej. Więc nie wiem gdzieś takie rzeczy wyczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NJU ma skopana obsługę? Jak zasnąłem na połączeniu z telefonem premium (do automatu coca coli) i faktura przyszła 130zl zamiast 57 to mi po miesiącu powiedzieli ze oddadzą bo zależy im na kliencie.

Gdy synowi nie przyszło doładowanie z ich strony to po kontakcie z nimi przeprosili i zwrócili dwa razy więcej. Więc nie wiem gdzieś takie rzeczy wyczytał.

Ja nawet dostałem na następny dzień po zgłoszeniu kurierem nową kartę SIM z LTE. Potem telefon do konsultanta i po 15 minutach miałem aktywację. Także i na to nie narzekam...

 

Aczkolwiek po wymianie SIM (ten sam numer) Xiaomi wywala komunikat, że nieaktywna karta i nie potrafi jej aktywować, przez co nie mam synchronizacji i lokalizacji tej karty... Ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam na Play nie narzekam :o mam wszędzie zasięg, zawsze dostęp do LTE (w mojej okolicy) płace 22zł/miech za nielimitowane SMS, rozmowy do wszystkich sieci, 1.5Gb internetu, a do tego nielimitowany internet LTE na 15mies. (czas trwania umowy 15mies.), jeżeli nie mam zasięgu Play, mam plus, t-mobile, Orange, więc nie mam na co narzekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek po wymianie SIM (ten sam numer) Xiaomi wywala komunikat, że nieaktywna karta i nie potrafi jej aktywować, przez co nie mam synchronizacji i lokalizacji tej karty... Ale cóż.

Hmmm Mam ten sam problem, po wymianie karty nju na lte, myślałem, że to problem z softem, ale to raczej wychodzi na problem z nju. A bez aktywacji karty nie będzie synchronizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange Go odpada na bank. Zależy mi na nielimitowanych sms, a to wypiszę w bardzo krótkim czasie.

Play również odpada. Nie chce się wiązać jakąś umową na ileś tam czasu

Virgin, viking,redbull również out.

O nju takie wyczytałem opinie, ale widzę, że nie równają się one z rzeczywistością. Dobra obsługa na plus. Z kartą LTE nie będę miał problemu, bo jak pisałem nie potrzebuję LTE. Chyba skuszę się na heyah na miesiąc czy dwa próby a jak mi nie będzie pasowało to po prostu zmienię. Chętnie jeszcze posłucham opinii a za wszystkie wielkie dziękuje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nju masz umowę bezterminową.

Dodatkowo weź pod uwagę ze w nju nie płacisz za jakiś pakiet tylko za wykorzystane do danej kwoty potem jest za darmo.

Warto tylko Zamawiając usługę zaznaczyć Więcej Internetu wtedy masz 10GB za cenę 3GB i rozdzielić komórkowe od stacjonarnych.

Minimalny rachunek musisz mieć u nich 9zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W heyah mam tak samo bezterminową. 10GB to jest zdecydowanie za dużo, więc nie wykorzystam tego. W Heyah  rownież płacę do określonej kwoty, czyli do 29zł za rozmowy. Ja dzwonie a maks 5minut miesięcznie więc myślę, że w 20zł normalnie się zmieszczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nju do kwoty neta liczy po stawkach rynkowych wiec szybko nabija się net :( Nie wiem czy są mniejsze opcje bo ja patrzyłem na jak najwięcej. Jak na SMS i kilka rozmów to nie zapłacisz więcej niż 9zł bo to jest ich minimum za aktywność numeru a internet wtedy w pakietach brać tylko czy opłacalne to będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kompletnie z doskoku: to nju wygląda na tyle apetycznie, że... Marvinka sobie zamówiła kartę. Będzie NJU MJU. :cool:

 

Kurcze, jak to się przydaje wertować fora tematyczne. Człowiek się dowiaduje o różnych pierdółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja internetu jest tam super. To mnie tylko do nich ściągnęła. Nikt za tyle nie daje tyle . Gdy była opcja nie limitowane LTE to miesięcznie szło ponad 60GB :) Teraz 10GB to z zapasem jest ale nie martwię się ze 2-3GB mi zabraknie na kilka dni przed końcem abonamentu. Teraz żal ze nie wykorzystałem 3-4GB :)

Edytowane przez fredek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest super. Po prostu netem się nie przejmuję i często robię hotspota do małego laptopa jak jestem poza domem a rachunki mam stałe w okolicy 24-30 zł. Oczywiście, mi się to sprawdza jak zwykły net do telefonu. Nie oglądam na tym filmów z YT czy nie ściągam nic więc 3GB to u mnie aż nadto.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do internetu kupiłem w playu na kartę nielimitowany transfer za 45zl/miesiąc i robię hotspota ze starego htc desire z. Można na tym necie spokojnie filmy HD oglądać, a na FullHD trzeba trochę czekać. Dlatego następnym telefonem będzie telefon z Dual-SIM. Albo, jeśli będzie miał, Mi5 albo mi note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...