Skocz do zawartości

Jak zmienić częstotliwość Wi-Fi na 2,4GHz?


czachodym@wp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem niedawno żarówkę smart i jak chciałem połączyć się poprzez wifi dostałem komunikat że muszę zmienić pasmo wifi z 5ghz na 2,4ghz. Problem jest taki, że nie wiem gdzie znaleźć takie opcje. Wujek google powiedział, że w ustawieniach powinienem mieć opcję "pasmo częstotliwości WIFI" lecz niestety tej opcji nigdzie nie widzę.

8c4de24e5c27eb22578df46c13d1722a.jpg

Te opcje chyba zniknęły po jakichś aktualizacjach. Czy dałby ktoś radę pomóc? 

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • [email protected] zmienił(a) tytuł na Jak zmienić częstotliwość Wi-Fi na 2,4GHz?
53 minuty temu, [email protected] napisał:

muszę zmienić pasmo wifi z 5ghz na 2,4ghz

W ustawieniach routera, bo chyba chcesz połączyć żarówkę ze swoja siecia wi-fi 2,4GHz, a nie z telefonem. Musisz mieć sieć Wifi 2,4 GHz. W telefonie to możesz sobie hotspot WiFi zrobić i tam wybór częstotliwości jest, ale nie o to chodzi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś nie rozumiem. Mam połączyć żarówkę z routerem żeby telefon ją zobaczył?? Jeżeli tak to raczej nic nie ogarnę ponieważ mam livebox'a z orange a tam nie widzę opcji połączenia czegokolwiek innego niż internet ;( Myślałem, ze taką żarówkę będę mógł połączyć bezpośrednio z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, [email protected] napisał:

 mam livebox'a z orange a tam nie widzę opcji połączenia czegokolwiek

Nie rozumiesz. Tak żarówkę masz połączyć z domowym wifi. Masz jakaś aplikację w telefonie  która ma sterować żarówką. Jaka to żarówka i aplikacja? Masz liveboxa bez wifi? Niemożliwe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aplikacje TUYA Smart. Gdy próbuję dodać urządzenie to najpierw łączę się z wifi następnie dodaje dodatkowy komunikat, że muszę "zmusić" żarówkę do mrugania. Co tak też robię (mruga gdzieś tak z 3-4 razy) potem dostaję komunikat, że mam się połączyć z hotspotem żarówki o nazwie "smartLife-XXXX" "SL-XXXX" lecz niestety nic takiego nie znajduję. Podejrzewam, ze może być żarówka wadliwa albo ja jestem zbyt głupi na te technologie.

 

EDIT: Temat do zamknięcia. Po 10-tym razie telefon zauważył żarówkę i teraz wszystko działa. Dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez [email protected]
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Autor zadał konkretne pytanie podparte screenem - a zamiast konkretnej odpowiedzi kazdy sie doczepil pierdoły jaka jest zarówka. Niestety takich urzadzen jak zarowka jest wiecej i przelacznik byl - bo pamietam iz byl - bardzo przydatny. Ja chcialbym wiedziec dlaczego zniknal i oczywiscie kiedy sie pojawi. Jasne ze mozna wymyslac zrzucac wine na zle skonfigurowane routery na oddzielanie sieci 2.4 i 5 ale niestety nie wszedzie sie tak da. Wybór sieci dawniej byl moze rzadko ale bardzo bardzo przydatna opcja i ja rowniez jej od paru dni szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety, nic w tym kierunku się nie zmieniło, a szkoda bo problem nadal występuje i u mnie powiedział bym - nadal narasta. Rzeczy Smart jest coraz więcej a dodawanie ich bez tej opcji przełączania sieci jest istną katorgą.

Najgorsze jest to, że ja nie chce czegoś nowego nad czym programiści mogli by się miesiącami trudzić. Ja tylko chce coś co było zrobione i dobrze działało i przydawało się nie tylko do dodawania rzeczy smart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie Smart łączy się z domową siecią po wifi 2.4. Tak połączone urządzenie jest obsługiwane przez aplikację na telefonie. Aplikacja na telefonie może się łączyć przez wifi 2.4, 5 oraz przez połączenie komórkowe. Dla aplikacji to bez znaczenia. 

Istotne jest połączenie SmartZabawki poprzez 2.4 w domu. Przełącznik w telefonie nie jest potrzebny, ponieważ telefon może się łączyć z dowolną siecią aby zarządzać SmartZabawkami. 

Niektóre aplikacje (nie znam kazdej) wymagają w chwili dodawania Smart połączenia z taką samą siecią 2.4 lub przynajmniej posiadania jej w zapisanych sieciach aby można było parować urzadzenia. 

Router który posiadasz musi mieć opcje emisji 2.4. 

Telefon w widzianych sieciach, nawet jeżeli s apodpisane tak samo, sieć 2.4 i 5 widzi jako dwie osobne sieci. Obecnie wybór częstotliwości jest chyba dostępny tylko w HotSpocie. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, frrancuz napisał:

Telefon w widzianych sieciach, nawet jeżeli s apodpisane tak samo, sieć 2.4 i 5 widzi jako dwie osobne sieci.

U mnie widzi jako jedną. Z jaką częstotliwością się połączył widzę tylko w apce routera. Tyle że nie mam opisywanego  problemu z dodawaniem urządzeń. Może dlatego że to router Mi z Ai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak telefon przełącza się sam pomiędzy 2,4 a 5 czy dane mobilne. Ale pierwsza konfiguracja urządzenia musi odbyć się po 2,4 skoro żarówka o to woła. Wówczas jest nadawane IP, hasło i nazwa. Piszę to odnośnie kamer, bo żarówek nie mam ;) Ale pewnie zasada jest podobna. Później już faktycznie telefon z kamerą działa na wszystkim, ale ruter oczywiście musi mieć włączone pasmo 2,4. Drugą ważną sprawą jest żeby nie nadawać wysokich kanałów pracy w ruterze, bo mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...