Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Air Purifier 3C - nie można sterować aplikacją


michugroove

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Mam problem z oczyszczaczem Xiaomi Mi Air Purifier 3C. Do wczoraj wszystko było ok.
Zostawiłem telefon w pracy i chciałem pobawić się automatyzacją. Zainstalowałem aplikację na drugim telefonie i zalogowałem się na moje konto w aplikacji. 
Po chwili zabawy oczyszczacz przestał reagować na jakiekolwiek polecenia wysyłane z telefonu. 
Tak samo wygląda sytuacja na poprzednim telefonie. 
Zresetowałem oczyszczacz, przeinstalowałem aplikację i nic nie pomaga. 
Mogę normalnie dodać oczyszczacz do listy urządzeń ale nie pokazuje mi w aplikacji żadnych wskazań ani nie mogę sterować oczyszczaczem. 

 

 

Edytowane przez michugroove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • michugroove zmienił(a) tytuł na Xiaomi Mi Air Purifier 3C - nie można sterować aplikacją

Cześć,

u mnie to samo co więcej wartości stężenia PM oscylują w granicach 40-50(cały dzień)  i co w przypadku naszego mieszkania jest wartością co najmniej wysoką. Co więcej aby sprawdzić jak zareaguje  psiknąłem odświeżaczem powietrza w sprayu  i wartości nie zmieniły się gdzie normalnie pokazałaby się liczba co najmniej 100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem. cos zrypali w chmurze. api miotspec dla tego modelu zwraca null dla get/set properties. mozna poczekac, az naprawia lub zainstalowac moda mi home i podmienic plugin. przerobilem go na api rpc, ktore wciaz dziala.

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1002599/1009345/android/main.bundle

main.bundle

Edytowane przez rezmus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rezmus napisał:

sprawdzilem. cos zrypali w chmurze. api miotspec dla tego modelu zwraca null dla get/set properties. mozna poczekac, az naprawia lub zainstalowac moda mi home i podmienic plugin. przerobilem go na api rpc, ktore wciaz dziala.

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1002599/1009345/android/main.bundle

main.bundle 1 MB · 7 downloads

Zainstalowałem moda. 

Moja ścieżka kończy się na /Android/data/com.xiaomi.smarthome/files

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworz urzadzenie w apce, plugin powinien sie pobrac. jesli masz android11 to zrob katalog /vevs/files/ tam beda sie ladowac pluginy. upewnij sie, ze nadales apce uprawnienia w szczegolnosci do pamieci.

edit: xiaomi naprawilo obsluge 3c, mozna sie rozejsc ;)

Edytowane przez rezmus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Często jest tak, że apka/chmura w ten sposób się wiesza? Właśnie przed momentem Xiaomi Mi Air Purifier Pro przestał reagować na polecenia z aplikacji :) Wsadziłem 10 minut temu nowy filtr, ale to chyba nie ma związku?

EDIT: wywaliłem urządzenie z apki, dodałem od nowa i śmiga :)

Edytowane przez mr2k
EDIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

hej,

kupiłem kilka dni temu ten Xiaomi Mi Air Purifier 3C. No i mam ten sam problem, w sensie aplikacja niw wykrywa na żywo zmian poziomu PM2.5 przez co urządzenie nie jest w stanie samo zmienić trybu zadeklarowanego w Automatyzacji. Jedynie ręcznie gdy wejdzie się urządzenia w apce, poziom się odświeży i urządzenie wtedy reaguje. Lipa totalna.

Tak jakby to api było zrąbane, serwer przeciążony? pewnie to leci po web socketach.

Oprogramowanie arządzenia zaktualizowałem przez xiaomi home do najnowszej wersji: 2.1.7.0012

 

@rezmus help błagam, bo widzę, że się znasz na tym ;) ten link do pluginu co dawałeś jest już nieaktywny, bo chciałem coś z tym spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...