Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note 10 Lite - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.1.1.0.RFNMIXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi Note 10 Lite (nazwa kodowa: toco).

Link do pobierania ROMu:

reupload

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V12.1.1.0.RFNMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy styl centrum kontroli.

Przestała działać oficjalna, dostępna w google play aplikacja MiWiFi.

Niektóre aplikacje samoczynnie się zamykają po kilku/kilkunastu sekundach. np. YouTube.

Edytowane przez meriox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kulig007 napisał:

@meriox, Instalowałeś na czysto? Czy update z zachowaniem danych?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Instalowałem jako update. 

Sporo aplikacji samoczynnie się zamyka. Nie mogę wejść w tryb recovery do twrp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedzielę wieczorem  zainstalowałem aktualizację u mojej partnerki i nie zauważyłem żadnych problemów poza usuniętym TWRP. Nie zauważyłem też większych zmian w telefonie poza zmianą bazy androida na 11.

TWRP trzeba zainstalować na nowo ale na razie się wstrzymałem bo na poprzedniej wersji przestało w ostatnim tygodniu działać Google Pay mimo Magiska i dogranych modułów, a to dla mnie ważniejsze niż dostęp do roota.

Klonowania aplikacji w moim przypadku nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, meriox napisał:

Pojawił się nowy styl centrum kontroli.

Przestała działać oficjalna, dostępna w google play aplikacja MiWiFi.

Niektóre aplikacje samoczynnie się zamykają po kilku/kilkunastu sekundach. np. YouTube.

Witam, potwierdzam ,wiele aplikacji samoczynnie się zamyka np. Tiktok,  youtube, tryb asystenta, wejście w centrum powiadomień zawieszało telefon (potrzebny reset) itp... zauważyłem też zwiększoną chęć na drenowanie baterii, ogólnie w moim przypadku bardzo niestabilna wersja Instalowana przez update. Po 1 dniu wróciłem do poprzedniej wersji androida 10 ( MIUI by xiaomi.eu 12.0.3 Stabilna ).

Odpowiadając na pytanie wyżej - były klonowane aplikacje lecz one się nie zwieszały.

Edytowane przez HnK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orjon napisał:

Miałeś włączone jakieś klonowanie aplikacji?

Tak, miałem jedną. Jestem po czystej instalacji. Instalacja przez twrp od Alexa. Z innymi był problem.

Po czystej instalacji jest ok.

Edytowane przez meriox
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mickeey_mau5 napisał:

Jak wyglądają u Was dymki z Messengera? Z poziomu apki nie mogę otworzyć, po odebraniu wiadomości wyskakuje kwadratowy dymek, też tak macie? 

tak, to jest chyba polityka androida 11, kazda appka moze miec taki dymek ale to ejst cholernie irytujace i niepraktyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2021 o 12:24, fatis napisał:

U mnie rom dramatycznie spowolnił telefon. Pierwszy raz na tym tel mam tak że trzeba chwilę poczekać aż się cokolwiek otworzy. Kontrolowanie urządzeń xiaomi home z paska nie działa jak powinno. Usuwasz urządzenie z tego a i tak tam powraca.

osobiście uważam, że ten rom jest po prostu nieużyteczny. zamyka appki, bardzo często jest freeze ekranu głównego. a najgorsza jest obsługa tych nowych okienek w messengerze, używam go bardzo dużo w pracy i krew mnie zalewa bo klawiatura zakrywa pole w ktorym piszesz wiadomosc, i nie wiadomo co sie napisalo. wrocilem do ostatniego wydania androida 10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, needlehole napisał:

osobiście uważam, że ten rom jest po prostu nieużyteczny. zamyka appki, bardzo często jest freeze ekranu głównego. a najgorsza jest obsługa tych nowych okienek w messengerze, używam go bardzo dużo w pracy i krew mnie zalewa bo klawiatura zakrywa pole w ktorym piszesz wiadomosc, i nie wiadomo co sie napisalo. wrocilem do ostatniego wydania androida 10

Po prostu wgrałeś poprzedni soft czy jakieś wipe robiłeś - nie idzie wytrzymać na tym romie - też bym wrócił ale nie mam ochoty czyścić telefonu - zdaje się że wersja androida jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuupsss - kliknąłem zainstaluj plik zip z poziomu telefonu i wskazałem poprzedni rom. Po reboocie pojawił sie fastboot i bootloop na tym. Wrzuciłem mu recovery orangefox jeszcze raz i się podniósł ale recovery coś nie ma pełnego dostępu. Ktoś podpowie jak powrócić bez starty danych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2021 o 23:00, fatis napisał:

Po prostu wgrałeś poprzedni soft czy jakieś wipe robiłeś - nie idzie wytrzymać na tym romie - też bym wrócił ale nie mam ochoty czyścić telefonu - zdaje się że wersja androida jest inna

wgrywałem przez TWRP z pełnym wipe - bez sie nie uda, bo jest inny vendor (android 11 vs android 10).
 

 

9 godzin temu, kulig007 napisał:

Miałem aktualizować, ale zdecydowanie się wstrzymuje.
Chyba dużo wody musi upłynąć, nim będzie stabilniem
Oczywiście biorę pod uwagę update bez wipe data.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

nie rób tego, nie warto. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2021 o 18:50, wyjadacz5 napisał:

nie można tego włączyć, po kliknięciu suwaka wyskakuje informacja o konieczności restartu, ale po restarcie funkcja jest wyłączona

Ja mam pytanie odnośnie głośnika - zdecydowanie jest za głośny, czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, około 17,00 puściłam aktualizację (nie wiem jaki symbol) bo pokazała się w aplikacji. plik z problemami ale się pobrał a gdy zaczęła się aktualizacja telefon przeszedł w FASTBOOTa i tak został.  Nie można go ani włączyć ani wyłączyć. przy naciskaniu przez dłuższy czas zasilania na moment pojawia się napis MI i z powrotem Fastboot. 

telefon z wgranym oprogramowaniem przez MiCenter... nic nie dłubałam, bo się nie znam. co zrobić? 

zostałam bez narzędzia pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EFG nie wiem czy to Cię ratuje bo wiąże się z utratą danych z telefonu, ale możesz wejść w tryb recovery kombinacja guzików power oraz trzymając przycisk głośności +. Środkowa opcja to reset do ustawień fabrycznych. Powinien ruszyć. W Twoim przypadku i tak się chyba nie da uratować danych z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoltan78 dzięki za podpowiedź... Niestety już próbowałam. Ekran telefonu na moment robi się czarny, przez sekundę pojawia się logo MI i znowu  zajączek grzebiący w androidzie. Tak mi się podobał ten zajączek....

1 minutę temu, pkonrad napisał:


A jakie oprogramowanie wgrali w Mi Center, MIUI Polska czy oficjalny ROM od Xiaomi ?

Fabrycznie wgrany był global...to mógł być jeszcze wybór? 

7 minut temu, EFG napisał:

Zoltan78 dzięki za podpowiedź... Niestety już próbowałam. Ekran telefonu na moment robi się czarny, przez sekundę pojawia się logo MI i znowu  zajączek grzebiący w androidzie. Tak mi się podobał ten zajączek....

Fabrycznie wgrany był global...to mógł być jeszcze wybór? 

 

Spojrzałam. Fabrycznie wgrany global, MiCrnter wgrali xiaomi.eu. czy to coś Ci podpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, EFG napisał:

Fabrycznie wgrany global, MiCrnter wgrali xiaomi.eu.

Plus taki że odblokowany bootloader i można w tym trybie wgrać twrp i rom ponownie. Tylko jak nie masz doświadczenia to będzie trudne. Ponownie MiCenter? Wgrywanie custom romu jak się na tym nie zna jest niestety trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pkonrad napisał:

Po ponownym wgraniu TWRP przez ADB i wgraniu ROMu xiaomi.eu przez OTG wszystko powinno wrócić do normy.

Nawet bym się nie odważyła gmerać... Wie ktoś może gdzie w Warszawie lub okolicach znajdę kogoś kto ma o tym pojęcie? Tylko wysyłka do Wrocławia mi została?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pkonrad napisał:
28 minut temu, EFG napisał:
Nawet bym się nie odważyła gmerać... Wie ktoś może gdzie w Warszawie lub okolicach znajdę kogoś kto ma o tym pojęcie? Tylko wysyłka do Wrocławia mi została?

Skoro nie ogarniasz ROMów xiaomi.eu to po co kazałeś je sobie zainstalować

Nie odpowiadał mi dialer, kontakty, smsy od Googla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...