Skocz do zawartości

MIUI 21.1.13/14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Moonracker napisał:

wywal wszystkie moduły, ja ich nie mam i safetynet przychodzi oczywiście Hide włączone,

Aby działał GPAY trzeba wyczyścić wszystkie dane w Usługa Google Play = trzeba od nowa dodać karty.

Wywaliłem dziś wszystkie moduły, załadowałem ten SafetyNet Fix, wyczyściłem wszystkie dane z wszystkich usług googla, zrobiłem reset i SafetyNet przeszedł ale nadal nie działają płatności zbliżeniowe. Domyślam się że chodzi o te opcje z props, zainstaluję inny terminal i zobaczę.

Wywalenie modułów nie pomogło na nie działające ukrywanie roota, LG Thinq się do tego przywalił i nie mam możliwości sterownia temperaturę z telefonu a była to całkiem fajna opcja (oczywiście czyściłem dane aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
12 minut temu, Radzu napisał:

Wywaliłem dziś wszystkie moduły, załadowałem ten SafetyNet Fix, wyczyściłem wszystkie dane z wszystkich usług googla, zrobiłem reset i SafetyNet przeszedł ale nadal nie działają płatności zbliżeniowe. Domyślam się że chodzi o te opcje z props, zainstaluję inny terminal i zobaczę.

 

hmmm ... U mnie na Mi10t Pro było to co opisujesz.

I pomogło to co opisałem bez jakichkolwiek zmian przez terminal.

Jeszcze sprawdź w opcjo hide rozwijająca każdą ukrytą opcję czy masz zaznaczone wszystkie opcje z listy pod każdym programem który ukrywasz.

Rozumiem że wyczyściłeś te dane z Usługi Google Play - i dodałeś od nowa karty tak ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Termux zadziałał z props, coś tam po przełączałem ale chyba nie to co powinienem bo dalej nie działa.

Zawsze czyszczę przez "Wyczyść wszystkie dane" dla wszystkich aplikacji google oraz tych aplikacji z którymi mam problem.

Pomimo że robię "Wyczyść wszystkie dane" to karty z gpay nie znikają i nie musze ich dodawać. 

Po włączeniu gpay nad dodana kartą zaczyna się zmieniać ikonka by zakończyć się przekreślonym znakiem NFC i tekstem Nieskonfigurowane. Nie pomaga też opcja "Przywróć działanie NFC" w opcjach sieci.

Jeśli chodzi o ukrycie roota to zastanawiam się czy może chodzić o wykrywanie Magiska przez aplikacje, próbowałem go ukryć pod inną nazwą ale wyskakuje mi niepowodzenie, wiem że ma w tym celu być włączone "Debugowanie USB" ale nic nie pomaga. Po tej procedurze też wyłączyłem Debugowanie USB bo z tego co pamiętam ta opcja też coś blokuje.

Kurde, zachciało mi się nowego androida :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie na xda wątku na temat płatności . Mi też padło płacenie i męczyłem się przez termux. Ale okazało się że wypuścili jakąś paczkę z sefetynet - fix i po instalacji wszystko wróciło do normy. Tutaj masz o tym więcej https://droidholic.com/safetynet-cts-profile-failed-fix/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu niedziałających płatności GPay.
Tutaj jest wątek dla Mi 10 Ultra, do którego się zastosowałem. Mi na Mi 10 Ultra pomogło:
https://forum.xda-developers.com/t/gpay-fix-eu-rom.4168751/

Jeśli chodzi o aplikacje, które wykrywają roota, to należy pamiętać, że oprócz Magisk Hide należy przepakować Magiska do pakietu z inną nazwą. Wiele aplikacji po prostu szuka Magiska...

Mam zainstalowane dwa moduły w Magisku: Props Config 5.4.0 i Systemless Hosts.

U mnie na razie wszystko działa po instalacji 21.1.13: GPay, Revolut, mBank, Citibank (wykrywał wcześniej roota), MC Donald's (wykrywał wcześniej roota)

Wysłane z mojego Mi 10 Ultra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Radzu napisał:

 

Termux zadziałał z props, coś tam po przełączałem ale chyba nie to co powinienem bo dalej nie działa.

Zawsze czyszczę przez "Wyczyść wszystkie dane" dla wszystkich aplikacji google oraz tych aplikacji z którymi mam problem.

Pomimo że robię "Wyczyść wszystkie dane" to karty z gpay nie znikają i nie musze ich dodawać. 

Po włączeniu gpay nad dodana kartą zaczyna się zmieniać ikonka by zakończyć się przekreślonym znakiem NFC i tekstem Nieskonfigurowane. Nie pomaga też opcja "Przywróć działanie NFC" w opcjach sieci.

Jeśli chodzi o ukrycie roota to zastanawiam się czy może chodzić o wykrywanie Magiska przez aplikacje, próbowałem go ukryć pod inną nazwą ale wyskakuje mi niepowodzenie, wiem że ma w tym celu być włączone "Debugowanie USB" ale nic nie pomaga. Po tej procedurze też wyłączyłem Debugowanie USB bo z tego co pamiętam ta opcja też coś blokuje.

Kurde, zachciało mi się nowego androida :/

 

to nie czyścisz danych z usługi google play ... musisz zaznaczyć aby pokazał wszystkie aplikacje ... i znaleźć

USŁUGI GOOGLE PLAY - i to wyczyścić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z kolejną wersją MIUI (przeniosłem się z 20.10.15 na 21.1.13), jeśli mam coś zapisane w schowku (skopiowałem jakiś tekst by go wkleić gdzie indziej), to teraz przy odpalaniu wielu aplikacji system za każdym razem pyta się czy dać danej aplikacji dostęp do schowka i tam zapisanego tekstu.

Wiem jak w MIUI ograniczyć te zapytania (Prywatność/Ochrona zawartości schowka), ale nie wiem jak fizycznie skasować zawartość schowka.

Ktoś wie? (I nie chodzi mi o zmianę zawartości inną wartością, chcę by był pusty)

 

Wysłane z mojego Mi 10 Ultra przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem że bateria w mi10 dobrze trzyma,jednak po paru dniach użytkowania muszę stwierdzić że bateria słabo trzyma 2 wydania wcześniej bateria trzymała dobrze :/
Na mi 9 od 7 do 15 i trzeba ładować. Czas w końcu przerzucić się na rom z XDA. Mapy nie działają już od kilku wydań.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w aplikacjach trzeba znaleźć schowek i wyczyścić dane. Ale ja bym dał dostęp danej aplikacji do schowka i miał spokój z powiadomieniami. Tak było dawniej aplikacje miały dostęp do schowka, tylko od jakiegoś czasu pyta czy dana aplikacja ma mieć dostęp do schowka. 
Tyle, że w aplikacjach nigdzie nie mogę go znaleźć.
Żadne podpowiedzi wyszukane w necie też nie poskutkowały.
To jakaś ewidentna niedoróbka. Wydawało mi się że wcześniej właśnie kasując cache apki pt. Schowek można było wyczyścić.

Wysłane z mojego Mi 10 Ultra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie przechodź. Ja mam Mi Note 10 pro i wracam na tą bo bateria leci w oczach 4%na godzinę bezczynności a na tym było 1%na 2h.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Edyta:

Mam potwierdzenie że wersja 21.1.20 nie jest dla mnie, po powrocie na 21.1.13 za noc ubyło tylko 2% baterii, a na tel wersji tyle zjadało w 15 min leżenia.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...