Skocz do zawartości

MIUI 21.1.13/14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
22 godziny temu, Benker napisał:

A wgrywałeś aktualniejszy twrp ? Ja miałem to samo i  po zmianie jest już ok 

Jak robisz czystkę to możesz śmiało instalować aktualna , u mnie po czystce działa bez problemu 

I tak właśnie zorbiłem jak napisałeś. Wszytsko działa na Mi 9 po instalacji na "czysto". 

Potrzebuję natomaist pomocy ;) czy ktoś z Was może podesłać plik do intalacji aplikacji "Motywy" w wersji global? Szukam i szukam na forum tego pliku i jakby diabeł ogonem nakrył. Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MI10TPro nie wygasza ekranu podczas rozmowy (zaznaczona opcja wygaś przy twarzy)
Wygasza, ale nie zawsze. Niestety ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy nie zawsze działa tak jak powinien (albo oprogramowanie nie umie z niego korzystać).
Na stabilnej wersji miałem tak samo. Nie pamiętam jak było na oficjalnym sofcie, bo miałem go tylko przez kilka dni od kupna telefonu ;-)

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
to mój pierwszy post, więc w pierwszej kolejności chciałbym podziękować wszystkim twórcom ROMu :)

Mam Mi9se i problem z aktualizacją. Zaczęło sie od wersji 21.1.6.
Generalnie w pewnym momencie więcej nie działało niż działało.

Zainstalowałem najnowsze TWRP (3.5.0_9-0) i wyczyściłem wszystko co się tylko dało.
I na takiego "golca" chciałem zainstalować wersję 21.1.13.
Jednak podczas instalacji mam komunikat:
Updater process ended with ERROR: 7

szukałem w sieci rozwiązania i znalazłem, że trzeba rozpakować paczkę z aktualizacją i w pliku "updater-script" wyciąć część wpisów. Jednak tych wpisów do usunięcia nie ma tam (a przynajmniej ich nie widzę)... i teraz nie wiem co zrobić.

Jakieś wskazówki co mogę zrobić?

 

EDIT:
usunąłem dwie pierwsze linijki z tego pliku "updater-script" i poszło.
Jeżeli będę miał jeszcze z czymś problem, to pozwolę sobie napisać :)

Spokojnej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam WSZYSTKIE wymienione tutaj błędy na Mi9.

Od siebie dodam tylko że BARDZO się tel grzeje w czasie ładowania bezprzewodowego.

I kilkukrotnie muszę przeciągnąć w dół menu żeby rozwinąć powiadomienia.

Dzięki radom z wątka uruchomiłem płatności google i odzyskałem Revoluta.

Ale z romem jak najszybciej bym się chciał pożegnać :) 

Byle do piątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Cię rozumiem to sprawdziłem to i nie mam takiego problemu, może coś na A11 spieprzone.
Udało się naprawić problem z lagami na 855 gdy włączone jest OK Google i będzie naprawione w kolejnej becie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domyślnej appce sms jak dodaję kilka kontaktów, do których chcę wysłać wiadomość, to na liście pojawiają się jako numery telefonów zamiast opisowo.
To jakiś bug, czy trzeba cos włączyć?
To jest ciekawa historia, bo u mnie pojawia się podobne zachowanie, ale nie zawsze.
To znaczy, że dodając odbiorcę raz pojawia się tylko numer a później, kiedy go usunę i dodam ponownie (oczywiście bez wychodzenia z aplikacji) to pojawia się opisowo.
Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, bo smsy wysyłam raczej sporadycznie

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29619]Orjon[/mention] tu jest przykład:
Dodałem poniższą osobę wpisując ciąg znaków osiec i na liście pojawiła się nie opisowo tylko jako numer 691...
1611046585066.thumb.jpg.45bbb9ad51b36dcc0009c595958d23d0.jpg
Na MI Note 10 pro (CC9 PRO) nie ma takiego problemu. Po wpisywaniu nazw kontaktu lub samego numeru pojawia się nazwa kontaktu. IMG_20210119_104638.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kloosek u mnie jest podobnie:

- dodaję osobę - wyświetla się jako numer

- kasuję ten numer i jeszcze raz wyszukuję tą osobę - pojawia się opisowo

- wychodzę z appki

- wchodzę ponownie

- dodaję jeszcze raz tą samą osobę - znowu numer, kasuje i jeszcze raz - jest opis

Wydaje mi się, że dzieje się to dla kontaktów, do których piszesz pierwszy raz smsa - tzn nie wymieniałeś z nimi smsów

@kaciek spróbuj dla kontaktu, do którego nie pisałeś wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzygaj napisał:

- dodaję osobę - wyświetla się jako numer

- kasuję ten numer i jeszcze raz wyszukuję tą osobę - pojawia się opisowo

- wychodzę z appki

- wchodzę ponownie

- dodaję jeszcze raz tą samą osobę - znowu numer, kasuje i jeszcze raz - jest opis

Wydaje mi się, że dzieje się to dla kontaktów, do których piszesz pierwszy raz smsa - tzn nie wymieniałeś z nimi smsów

O, i to mogę faktycznie zreprodukować. Mam tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam popsucie dźwięku na BT. 

Jak w samochodzie używam Spotify czy appki do audiobooków to wszystko jest ok do czasu aż... odpalę mapy Googla. 

I wtedy dźwięk idzie się.. 

Coś Google tutaj bardziej miesza z dźwiękiem... 

Podobnie się popsuł Android Auto... 

Piąteczku przybywaj! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym SOT-em ... Wydaje mi się że jak wczoraj sprawdzałem to po 2 dniach miałem ok. 5h więc byłoby ok. Sprawdzę rano teraz mam od rana 1,5h.

Wysłane z mojego Lenovo TB-X104F przy użyciu Tapatalka


Sprawdziłem po nocy i wskazanie jest ok mam już prawie 2h bo troszkę grzebałem. Więc u mnie SOT pokazuje prawidłowo.

Wysłane z mojego Lenovo TB-X104F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat był poruszany już wielokrotnie ale żadna z porad mi nie pomogła albo tematy zostały pozamykane (nie rozumiem idei zamykania tematów które się non stop powtarzają).

Mam MI10 z polskiej dystrybucji z  MIUI 12.5 by xiaomi.eu 21.1.13.

Mam zainstalowanego najnowszego Magiska (21.4 z managerem 8.0.7) aplikacje które się czepiały o roota pozaznaczałem w hide i mimo to aplikacje wywalają ten sam komunikat. Mam wrażenie że funkcja hide w ogóle nie działa.

Mi Home - wywala komunikat ale działa

LG Thinq - wykrywa root i się wyłącza

Jeszcze jakaś aplikacja wywalała komunikat ale nie umiem jej znaleźć, aplikacji bankowych na razie nie instalowałem.

 

 

SafetyNet miałem tak jak by ogarnięty modułami do magiska (nie pamiętam jakie bo testowałem kilka metod i zostało z tego mnóstwo modułów), testy przechodziły ale nie dało się płacić zbliżeniowo. Dziś zobaczyłem jak zwykle przedwcześnie zamknięty temat na temat SafetyNet'a i spróbowałem wywalić wszystkie moduły i zainstalować tylko ten SafetyNet Fix 1.0.2  

I w sumie ostatecznie wylądowałem w tym samym momencie, SafetyNet przechodzi, gpay niby działa ale przy karcie wyskakuje że "Nieskonfigurowane" i płatności nie działają.

Podejrzewam że chodzi o ten cały props (zainstalowany moduł MagiskHide Props Config)  który nigdzie nie jest rozsądnie opisany, niestety jak przez terminal wklepię su i potem props to wyskakuje coś takiego i się cały odświeża i nie przyjmuje komend.

image.thumb.png.e0ea4049f57aa142cc83331439fb0f00.png

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać ? 

Już jestem wnerwiony na zakup tego Mi10 bo 2 miesiące siedzę na 2 telefonach bo nie umiem się w pełni przesiąść.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Radzu napisał:

Wiem że temat był poruszany już wielokrotnie ale żadna z porad mi nie pomogła albo tematy zostały pozamykane (nie rozumiem idei zamykania tematów które się non stop powtarzają).

Mam MI10 z polskiej dystrybucji z  MIUI 12.5 by xiaomi.eu 21.1.13.

Mam zainstalowanego najnowszego Magiska (21.4 z managerem 8.0.7) aplikacje które się czepiały o roota pozaznaczałem w hide i mimo to aplikacje wywalają ten sam komunikat. Mam wrażenie że funkcja hide w ogóle nie działa.

Mi Home - wywala komunikat ale działa

LG Thinq - wykrywa root i się wyłącza

Jeszcze jakaś aplikacja wywalała komunikat ale nie umiem jej znaleźć, aplikacji bankowych na razie nie instalowałem.

 

 

SafetyNet miałem tak jak by ogarnięty modułami do magiska (nie pamiętam jakie bo testowałem kilka metod i zostało z tego mnóstwo modułów), testy przechodziły ale nie dało się płacić zbliżeniowo. Dziś zobaczyłem jak zwykle przedwcześnie zamknięty temat na temat SafetyNet'a i spróbowałem wywalić wszystkie moduły i zainstalować tylko ten SafetyNet Fix 1.0.2  

I w sumie ostatecznie wylądowałem w tym samym momencie, SafetyNet przechodzi, gpay niby działa ale przy karcie wyskakuje że "Nieskonfigurowane" i płatności nie działają.

Podejrzewam że chodzi o ten cały props (zainstalowany moduł MagiskHide Props Config)  który nigdzie nie jest rozsądnie opisany, niestety jak przez terminal wklepię su i potem props to wyskakuje coś takiego i się cały odświeża i nie przyjmuje komend.

 

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać ? 

Już jestem wnerwiony na zakup tego Mi10 bo 2 miesiące siedzę na 2 telefonach bo nie umiem się w pełni przesiąść.

 

 

 

wywal wszystkie moduły, ja ich nie mam i safetynet przychodzi oczywiście Hide włączone,

Aby działał GPAY trzeba wyczyścić wszystkie dane w Usługa Google Play = trzeba od nowa dodać karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...