Skocz do zawartości

MIUI 21.1.13/14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym poście jest informacja na ten temat, czytajcie, ludzie...

Jeśli przy próbie instalacji ROM-u z wyczyszczeniem danych występuje problem z niedziałającą konfiguracją, należy przejść ją bez włożonych kart SIM, wtedy będzie działać. Analizujemy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
1 godzinę temu, piter69pan napisał:

Panowie jeśli macie jakieś pomysł to chętnie skorzystam.Safetynet jest ok, magisk hide itd wszystko zrobione, a karty cały czas nieskonfigurowane.

 

Trzeba wyczyścić wszystkie dane z Usługi Google Play - trzeba ponownie dodać karty i działa.

 

dalej jeżeli chodzi o MI9 - to potwierdzam lagi i problemy z np. YTMusic.

Jednak jako że przesiadłem się na MI10TPro mam możliwość pobawienia się "starym" MI9.

Zrobiłem wiec format partycji data i od nowa skonfigurowałem telefon .. i zaczął normalnie działać YTMusic, odtwarzanie muzyki, zniknęły lagi przy pogłaśnianiu (w sensie pojawienia się grafiki głośności) - według mnie jest git ... taki urok BETY ;)

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piter69pan napisał:

Panowie jeśli macie jakieś pomysł to chętnie skorzystam.Safetynet jest ok, magisk hide itd wszystko zrobione, a karty cały czas nieskonfigurowane.

 

Ja zaktualizowałem, dodałem karty na nowo i działa bardzo dobrze. Faktycznie pokazuje czasem nieskonfigurowane ale płace w sklepach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w każdej aplikacji dźwięk jest ok, nic się nie przycina, płatności również działają, safetynet przechodzi, ogólnie wg mnie ROM działa dobrze, problem z nadmiernym zużyciem baterii został, ale on już się pojawił w jednej z ostatnich aktualizacji na Androidzie 10 i mam wrażenie, że nikt się tym nie zajmuje albowiem co chwilę wynikają różne inne kwiatki, które wymagają szybkiej interwencji. Jedyne co u mnie jest nie tak, to te dziwne czasem szybkości połączenia telefonu z routerem, o których pisałem przy okazji wcześniejszego update. Wygląda to tak, jakby Android 11, w który domyślnie wyposażone są nowsze telefony obsługujące np. WiFi6 został bez modyfikacji przeniesiony na Mi9, którego możliwości w tym zakresie nie są tak imponujące, jednak ROM pokazuje czasem wartości z kosmosu. Ale tak poza tym, to nie mam się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

W pierwszym poście jest informacja na ten temat, czytajcie, ludzie...

Jeśli przy próbie instalacji ROM-u z wyczyszczeniem danych występuje problem z niedziałającą konfiguracją, należy przejść ją bez włożonych kart SIM, wtedy będzie działać. Analizujemy problem

No racja. Chyba miałem zaćmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Moonracker napisał:

Trzeba wyczyścić wszystkie dane z Usługi Google Play - trzeba ponownie dodać karty i działa.

 

dalej jeżeli chodzi o MI9 - to potwierdzam lagi i problemy z np. YTMusic.

Jednak jako że przesiadłem się na MI10TPro zrobiłem format partycji data i od nowa skonfigurowałem telefon .. i zaczął normalnie działać YTMusic, odtwarzanie muzyki, zniknęły lagi przy pogłaśnianiu (w sensie pojawienia się grafiki głośności) - według mnie jest git ... taki urok BETY ;)

  

Google play czy google pay,bo jeśli google pay to czyściłem już kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon to ja mam pytanie odnośnie baterii:
 
Na ostatniej pozycji w aplikacjach które zużywają energię jest INNE czy da się podejrzeć listę tych innych o u mnie te inne żrą 27~28% wszystkich zasobów i przydałoby się zweryfikować co to jest .

Domyślnie chyba się nie da, może zewnętrznymi aplikacjami tak.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi mi 9. 

Dzięki za kolejną, nic nie wnoszącą aktualizację! 

Tapeta dalej czarna, powiadomienia z messenger dalej nie działają. Filmy na yt w przeglądarce same sobie zmieniają jakość w około 1 minucie. Bateria schodzi jak powalona. 

Płynność działania w miarę ok, większych problemów z nią nie zauważyłem, choć czasami potrafi się zaciąć całkowicie, pomaga blokada, czasami restart. 

Czy ktoś może mi doradzić, jaką wersję zainstalować (stabilną), która działa PRAWIDŁOWO? 

Nigdy więcej Xiaomi, ich cholernego MIUI i gównianego supportu. 

Chce ktoś kupić Mi 9? Na gwarancji do maja w RTV Euro AGD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciśnieniuj się kolego, szkoda nerwów. Wersję beta podejrzewam wgrałeś samodzielnie, zgadzając się tym samym na warunki jakie oferuje. Nikt z oficjalnej dystrybucji na pewno nie polecił by ją wgrywać, bo z tego co wiem, to tylko serwis miui.eu uznaje takową i zechce cokolwiek z telefonem na gwarancji robić. Tak że, polecam wgrać stabilny oficjalny soft, zapewne nie doświadczysz na nim rzeczonych problemów i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fake4r napisał:

Udało się coś poradzić? Mam to samo (RN8). Na poprzednim romie z przed tygodnia, działało okej (nie miałem magiska). 

...jak dotąd, niestety bez zmian, chociaż jest już pewna wiedza:

Po zupełnym odinstalowaniu Magiska z poziomu Magisk Managera - Revolut i inne aplikacje płatności działają - jedynie Google Pay czasem wyłącza NFC (na urządzeniach zrootowanych).

Kiedy Magisk jest zainstalowany, SafetyNet niebieski, a Magisk Hide aktywny i w nim schowane aplikacje Google i bankowe - płatności działają ale głównie z poziomu tych aplikacji, Google Pay w dalszym ciągu traktuje NFC wybiórczo.

Wszystko wskazuje na to, że problem rozwiąże ukrycie roota, w wypadku Magiska, ukrycie Magisk Managera. Niestety Magisk Manager z jakiegoś powodu nie pozwala się ukryć :/

Dlatego szukam innej aplikacji, która będzie mogła "wyłączyć" i "włączyć" roota w zależności od naszej decyzji. To powinno zadziałać.

Tylko ciężko znaleźć taką aplikację teraz albo ja nie potrafię znaleźć :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciężko znaleźć, tylko zwyczajnie jest to niemożliwe. Root to wgranie na systemową partycję plików, które da się usunąć mając wyłącznie dostęp do tej partycji. Daje ci go tylko root lub recovery, a zatem gdyby nawet istniała aplikacja, która z pomocą roota usunie te pliki, to ponowne ich umieszczenie nadal wymaga roota, lub recovery, który również ma do niej dostęp. Czyli reasumując aplikacja nie ma sensu, dlatego jej nie ma default_wink.png

Tak, dlatego pytałem, który jest najlepszy. 
Wgrać najnowszy? 
A to już inna sprawa, gdyż nie od dziś wiadomo, że nawet na dwóch teoretycznie identycznych urządzeniach te same ROMy potrafią się zachowywać zgoła inaczej. To w przypadku Xiaomi naprawdę jest loteria i trudno się opierać wg mnie tylko na pojedynczej opinii. Poczytaj po prostu jakie oceny zebrały poszczególne wersje, ale raczej skłaniał bym się ku najnowszej z wielu powodów, głównie myślę tu o aktualizacjach zabezpieczeń telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Foe napisał:

Wszystko wskazuje na to, że problem rozwiąże ukrycie roota, w wypadku Magiska, ukrycie Magisk Managera. Niestety Magisk Manager z jakiegoś powodu nie pozwala się ukryć :/

 

 

Musisz wyłączyć w google Play Protect i Magisk Managera ukryjesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Moonracker napisał:

Musisz wyłączyć w google Play Protect i Magisk Managera ukryjesz. 

Proste, logiczne i działa. Udało się ukryć Magisk Managera, co pozwoliło ponownie korzystać z - w moim przypadku - Revoluta. Chociaż w GPay karty.nie dają się skonfigurować do płatności zbliżeniowych.

Ale prędzej czy później i to zacznie działać.

Dzięki serdeczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Foe napisał:

Proste, logiczne i działa. Udało się ukryć Magisk Managera, co pozwoliło ponownie korzystać z - w moim przypadku - Revoluta. Chociaż w GPay karty.nie dają się skonfigurować do płatności zbliżeniowych.

Ale prędzej czy później i to zacznie działać.

Dzięki serdeczne :)

Proponuję tak po ukryciu MagiskManagera dodatkowo zrobić :

1. Wyczyścić wszystkie dane w Usłudze Google Play ( będzie trzeba ponownie dodać karty) i w Google Pay

2. restart

3  Dodać karty i powinno zatrybić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon od wersji 12,5 jest jakiś dziwny błąd chyba czegoś brakuje. Nie można zainstalować Global przez Miflash bo wyskakuje bał 

error:"Flash sparsecrclist error"

dopiero instalacja wersji xiaomi.eu_multi_MI10_20.12.2_v12-11 pomaga i Miflash pozwala zainstalować global.

Coś zostało zmienione w Kodzie systemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

niestety wszystkie błędy wymienione w tym wątku występują i na moim Mi9, dodatkowo coś dziwnego wydarzyło się z baterią. Przy naładowaniu 66% i kolejnym zawieszeniu, przy próbie uruchomienia aplikacji, po restacie pokazało 3% baterii.. aktualnie robię format i będzie isntalacja na "czysto" porzedniej tygodniówki. 

 

dobrej spoboty! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na dymki messengera, ale trzeba się cofnąć bardzo daleko w wersjach komunikatora. Dokładnie to do wersji niższej niż 268 np tej https://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger/messenger-265-0-0-24-107-release/facebook-messenger-text-and-video-chat-for-free-265-0-0-24-107-android-apk-download/

Dodatkowo działają opcje zabrane przez fb czyli przeglądanie multimediów i nicki

@edit: nie można zdjęć wysyłać...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bleid napisał:

jak wrócić do starszej wersji na mi 9 lait, po wgraniu innego softu wraca mi tylko do twrp

A wgrywałeś aktualniejszy twrp ? Ja miałem to samo i  po zmianie jest już ok 

7 godzin temu, kamilek98 napisał:

Cześć, 

niestety wszystkie błędy wymienione w tym wątku występują i na moim Mi9, dodatkowo coś dziwnego wydarzyło się z baterią. Przy naładowaniu 66% i kolejnym zawieszeniu, przy próbie uruchomienia aplikacji, po restacie pokazało 3% baterii.. aktualnie robię format i będzie isntalacja na "czysto" porzedniej tygodniówki. 

 

dobrej spoboty! :)

Jak robisz czystkę to możesz śmiało instalować aktualna , u mnie po czystce działa bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...