Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.2.8.0.RJBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 10 (nazwa kodowa: umi).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI10_V12.2.8.0.RJBCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą na próbę sklonowałem sobie jedną aplikację. Generalnie wszystko wydaje się działać ok, system nie wariuje, nie wiesza się, odpowiada normalnie, ale.. cały czas rozłącza mi się Adguard. Po przywróceniu Adguard działa znów normalnie. Dodam że nie robiłem czystej instalacji tylko update z 12.2.7. Na co dzień nie korzystam ze sklonowanych aplikacji, nie wiem jak było u mnie na poprzednich wersjach bo nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie ma problemu z bootloop i innymi dziwnymi akcjami jak wcześniej?

Ile razu próbowałem wgrac softa to albo bootloop albo wywalalo recovery, nie potrafil pamieci wyczyscic, telefon nie byl widoczny po odpaleniu TWRP w komputerze zeby softa wgrac itp.

Nie ukrywam, że w końcu chciałbym nagrywanie rozmów i dual sim.

W wielu telefonach xiaomi jakie mialem nie bylo problemu ale w Mi 10 to dramat. Jak juz udalo sie wszystko zrobic to znowu byl ogromny problem z platnosciami google albo z aplikacja MC donald bo widziala odblokowany bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2021 o 15:18, mrosi napisał:

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 10 (nazwa kodowa: umi).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI10_V12.2.8.0.RJBCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Jeżeli mam TWRP Version 1.22 Mogę zainstalować najnowszy ROM V12.2.8.0.RJBCNXM_v12-11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartos napisał:

Akurat ten symbol mi nic nie mówi.

Jak masz już np. tygodniową lub jakąs starą wersję miuipolska i działające recovery to najlepiej zrobić format data i zainstalować na czysto by uniknąć błędów. Chyba że masz wcześniejszą wersje miuipolska stable to zrób aktualizację. 

Jestem zielony w tym temacie. Kupiłem Mi10 w RTV-EURO-AGD i wysłałem do Wrocławia aby wgrano mi MIUI by xiaomi.eu, oraz szufladkę na dwie karty sim. Ostatnia zainstalowana u mnie wersja to : MIUI 12 I V12.0.8.0.QJBCNXM Stabilne. Telefon działa na tej wersji bez najmniejszych zarzutów. Po przeczytaniu tutaj kilku wpisów boję się, że jak zacznę wgrywać najnowszą wersję - będę miał kłopoty, a telefon służy mi do pracy. Proszę o poradę dla laika. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz poczytać trochę o instalacji. Aktualizacja prawdopodobnie usunie Ci recovery, a próbując go uruchomić uruchomisz telefon w trybie fastboot.

Jak bardzo chcesz nową wersję to :

1: sprawdź czy twoje recovery deszyfruje pliki i czy ogólnie widzisz je.

2. Zastanów się czy chcesz tylko system czy root też.

3. jak jesteś gotowy na aktualizację i recovery widzi pliki w telefonie, pobierz najnowsza paczkę na telefon

4 zainstaluj ją z poziomu recovery >install zip>wybierasz plik z romem i suwakiem w prawo. Jeśli chcesz też recovery to pobrany magisk 21.2 tez zainstaluj w ten sam sposób

5 uruchom ponownie telefon

6 nie przechodź już do recovery bo możesz utknąć na fastboot

7 kolejne aktualizacje to najlepiej bootowanie recovery przez ADB poleceniem fastboot boot recovery  (ale o tym później )

PS. Najnowsza tygodniowa miui12.5 działa świetnie i nie ma problemów z recovery. Tylko by ją zainstalować trzeba wcześniej zrobić format data a to usunie wszystkie dane z telefonu i konfigurujesz od nowa. lepiej zrobić kopie na PC wcześniej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartos napisał:

Niestety musisz poczytać trochę o instalacji. Aktualizacja prawdopodobnie usunie Ci recovery, a próbując go uruchomić uruchomisz telefon w trybie fastboot.

Jak bardzo chcesz nową wersję to :

1: sprawdź czy twoje recovery deszyfruje pliki i czy ogólnie widzisz je.

2. Zastanów się czy chcesz tylko system czy root też.

3. jak jesteś gotowy na aktualizację i recovery widzi pliki w telefonie, pobierz najnowsza paczkę na telefon

4 zainstaluj ją z poziomu recovery >install zip>wybierasz plik z romem i suwakiem w prawo. Jeśli chcesz też recovery to pobrany magisk 21.2 tez zainstaluj w ten sam sposób

5 uruchom ponownie telefon

6 nie przechodź już do recovery bo możesz utknąć na fastboot

7 kolejne aktualizacje to najlepiej bootowanie recovery przez ADB poleceniem fastboot boot recovery  (ale o tym później )

PS. Najnowsza tygodniowa miui12.5 działa świetnie i nie ma problemów z recovery. Tylko by ją zainstalować trzeba wcześniej zrobić format data a to usunie wszystkie dane z telefonu i konfigurujesz od nowa. lepiej zrobić kopie na PC wcześniej. 

Mam wrażenie że ten opis nic koledze nie pomoże. Jak sam napisał oddał telefon do serwisu i tam mu wszystko zrobili. 

Ode mnie rada - jak nie znasz się to nie ryzykuj bo jeszcze telefon Ci nie wstanie po aktualizacji i będziesz w czarnej d*pie bez podstawowej wiedzy nt. Twrp/recovery itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ostatnio coraz więcej jest osób co dopiero się uczą w tej dziedzinie, albo bez nauki na siłę chcą próbować. Chociaż jest tyle poradników.

Mam nadzieje, że kolega @Kopański Arkadiusz najpierw poczyta co i jak i zapozna się z tematami, a nie rzuci się z "motyką na słońce" 

Chociaż z każdej opresji jest prostu ratunek, albo fastboot recovery i instalacja romu, albo miflash. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bartos napisał:

Ja rozumiem, ostatnio coraz więcej jest osób co dopiero się uczą w tej dziedzinie, albo bez nauki na siłę chcą próbować. Chociaż jest tyle poradników.

Mam nadzieje, że kolega @Kopański Arkadiusz najpierw poczyta co i jak i zapozna się z tematami, a nie rzuci się z "motyką na słońce" 

Chociaż z każdej opresji jest prostu ratunek, albo fastboot recovery i instalacja romu, albo miflash. 

Jestem wielkim fanem Xiaomi. Zaczynałem od MI5, dalej Mi 6 Mi9 a obecnie Mi10. Niestety nie jestem biegły w tematach - fastboot recovery,TWRP - nie ten wiek. Niestety jestem grubo po 60-tce. Wszystkie modele, które miałem do tej pory spisywały się wyśmienicie - lubię iść do przodu z nowościami. Mam aplikację - Aktualizacja - telefon sprawdził, że jest najnowsza aktualizacja i ją ściągnąłem, ale boje się wcisnąć - Sprawdź MD5 i zainstaluj. Boje się, że będę miał problemy.

14 minut temu, witek_77 napisał:

Ja bym się wstrzymał i poczekał na coś stabilnego i na poprawnie działające TWRP jeżeli nie ma się za dużego pojęcia. Jak naprawią TWRP to w nowej paczce będzie zapewne i zaktualizowane recovery. 

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie inną radę. Jak masz dzieci, albo młodszych znajomych, dzieci znajomych. Popytaj może ktoś się bawi w romy xiaomi. Pomogą albo zrobią za Ciebie. 

Akurat tą wersję 12.2.8.0 warto zainstalować, działa już OK Google i ponoć klonowanie aplikacji. Dla mnie np. OK Google duże ułatwienie podczas jazdy, choćby do obsługi nawigacji Google.

Jak już Ci ktoś zainstaluje tą wersję to sądzę że dłużej możesz z nią pozostać. Aż np. do stabilnej miuipolska na MIUI 12.5

Sam chętnie bym pomógł ale uważam, że na odległość to żadna pomoc, szczególnie jak boś by niechcący się wysypało. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kopański Arkadiusz napisał:

Jestem wielkim fanem Xiaomi. Zaczynałem od MI5, dalej Mi 6 Mi9 a obecnie Mi10. Niestety nie jestem biegły w tematach - fastboot recovery,TWRP - nie ten wiek. Niestety jestem grubo po 60-tce. Wszystkie modele, które miałem do tej pory spisywały się wyśmienicie - lubię iść do przodu z nowościami. Mam aplikację - Aktualizacja - telefon sprawdził, że jest najnowsza aktualizacja i ją ściągnąłem, ale boje się wcisnąć - Sprawdź MD5 i zainstaluj. Boje się, że będę miał problemy.

Dzięki za informację.

Tak jak sądziłem, że właśnie w ten sposób chciałbyś to zrobić. Niestety to nie zadziała, telefon Ci się nie uruchomi. 

Trzeba jednak trochę temat liznąć, aby nie zostać z "cegłą". Ja flashuję od ZTE V987 ale muszę przyznać, że z tym Mi10 miałem najwięcej pod górkę, aby uzyskać ten dual-sim.
W międzyczasie zostało zblokowane uruchamianie TWRP i nie mając pendrive z usb-c ( czy też przejściówki) zostałem na jeden dzień w czarnej "D" :)
Dodatkowo instrukcje na miuipolska były niezbyt czytelne i aktualne, przez co spędziłem dodatkowy czas szukając po anglojęzycznych forach odpowiedniego TWRP oraz odpowiedzi, dlaczego po podłączeniu telefonu do komputera z poziomu TWRP nie widzi partycji aby skopiować ROM.


Ja niestety jestem z lubuskiego i nie pomogę.

Edytowane przez moonfall84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie każdy jest orłem. Jeden potrafi zrobić softa w telefonie a drugi np położyć kostkę brukową czego ten pierwszy nie zrobi i odda komuś do zrobienia. Gdyby każdy wszystko umiał to nikt nie miał by pracy. Ja też przechodziłem przez MI5,MI6 i teraz MI9 i faktycznie 10tka od żony pierwszy raz ma takie coś. Jeszcze były problemy u tych co mieli antirollback w redmi. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to problem rozchodzi się o soft który nie wiedzieć czemu usuwa recocery i recocery którego jeszcze nikt nie dopracował. Sam w sobie telefon nie sprawia problemów z instalacją. Ogólnie Xiaomi jest chyba najbezpieczniejszym telefonem do grzebania. ARB miały tylko niektore modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też, z bezobsługowej aplikacji, która sama się włączała po uruchomieniu samochodu zrobiła się kupa, raz że na początku trzeba się naklikać żeby zaczęło działać, to potem podczas jazdy co chwile sprawdzam czy aby na pewno działa. Często sięzdaża tak że niby w końcu działa w tle ale jednak nie łapie sygnału gps albo internetu i można się nie miło zaskoczyć... ciekawe czy na rozwojowej wersji jest to samo? albo na poprzednich stable na A10 też? ktoś może to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam aktualizacji. Tylko i wyłącznie czysta instalacja. MIUI 12.2.8 miesza mocno z obsługą pamięci.

Sam format z poziomu oryginalnego recovery nic nie daje. Tylko i wyłącznie pełny format z poziomu TWRP. Jeszcze raz podkreślam - pełny! Pełny tzn. czyszczenie dalvika, data, internal storage, cache oraz pełny format. Ja dodatkowo zmieniłem format plików, na FAT, by później powrócić do F2FS. Zaznaczam, że tylko dla pewności, że wszystko, dosłownie wszystko szlag trafił. Sama aktualizacja powoduje problemy z obsługą pamięci. Apki się wyłączają, pojawia się problem z zapisem jakichkolwiek danych na telefonie. Problem jest również z ich odczytem. Po aktualizacji i problemach z pamięcią, nie mogłem nawet odpalić TWRP. Pomógł częściowy flash Mi Flashem. Mi Flash też się wysypywał (tzn nie był wstanie zaistalować romu), jednak nadgrał RECOVERY. To pozwoliło odpalić TWRP i sformatować telefon.

Odnośnie TWRP - ja korzystam z wersji TWRP-3.4.2b-0623 by wzsx150. Inne TWRP mi nie działały, tzn poza TWRP by wzsx150 i littleturtle. Co ciekawe TWRP pytał przy andku 10 o hasło z andka. Po wpisaniu wszystko działało. Obecnie, po wgraniu MIUI 12.2.8 TWRP również pyta o hasło, z tą różnicą, że poprawne hasło "nie wchodzi". Jednak bez problemu wystarczy nacisnąć CANCEL i mamy dostęp do telefonu bez wpisywania hasła. Niestety telefon nie jest w żaden sposób zabezpieczony. Przez TWRP jest pełny dostęp do plików telefonu bez wpisywania hasła. Poziom bezpieczeństwo = PONIŻEJ ZERA! Dlatego wracam do 12.0.8. Innymi słowy, jak ktoś sobie pożyczy nasz telefon, to bez problemu ma dostęp do naszych danych. Nie można jednak wykasować telefonu, bo pyta o hasło, którego nie rozpoznaje. Pozostaje znowu tylko Mi Flash i zabawa od początku.

Klonowanie apek działa. Przynajmniej dla apki Yi Home.

Safetytest przechodzi. Należy wgrać safenet fix. Pisałem o tym w dziale pomocy technicznej. Można ściągnąć fixa dla androida 10 i 11. Niedawno pojawił się właśnie SafetyNet fix na 10. Wcześniej go nie było i przesiadłem się na nowsze MIUI. Już po przygodach z 12.2.2 zarzekałem się, że pozostanę przy 12.0.8. Jednak coś mnie podkusiło...

Po wgraniu Safenet fixa, w telefonie działa G Pay.

Działa apka McDonald. W tym celu należy włączyć w Magisku Magisk Hide i ukryć Magiska. Jest to jedyna apka, która po prawidłowym przejściu testu SafetyNet nie działa bez ukrycia Magiska.

EDIT: Możliwe, że wersja 0623 TWRP nie współgra z tym romem. Można zainstalować ten rom za pomocą wersji 0623, może jednak dopiero wersja 1206 jest go wstanie "odhasłować". Przywróciłem wersję MIUI 12.0.8. Nie miałem siły już testować, więc do przetestowania dla cierpliwych. Wcześniej również skorzystałem z TWRP littleturtle. Obydwa TWRP dostępne są na xiaomi.eu. Ten drugi odpala się po chińsku. Wystarczy zmienić język na polski. Nim też poczyściłem telefon. Po przywróceniu 12.0.8 jeszcze raz sformatowałem dane. Nowe MIUI ma ewidentnie problem z pamięcią, stąd problemy z aplikacjami, później z zapisem i odczytem. Dodam, że nawet po idealnie czystej instalacji, najpierw działa, później zaczynają się problemy z pamięcią, aplikacjami, odczytem i zapisem. W efekcie TWRP nie przyjmuje hasła. To, że nie przyjmuje hasła to pół biedy. Jednak to, że TWRP daje dostęp do plików na urządzeniu bez wprowadzenia hasła, to już kompromitacja.

Dodam, że dopuszczałem uszkodzenie pamięci. Wgrałem jednak 12.0.8 i nie ma żadnych problemów z aplikacjami, hasłem do pamięci, zapisem i odczytem. Nie wiem jak to było na 12.2.2, jednak tutaj porażka. W jakiś tylko sobie znany sposób wersja 12.2.8 prowadzi zapis w pamięci. W pewnym momencie sama się "gubi", stąd zapewne problemy z apkami i hasłem. Co ciekawe, nawet jak hasło nie działa w TWRP to działa po odpaleniu systemu. Możliwe, że jest to problem z szyfrowaniem danych i późniejszym kłopotem z ich odczytem. Możliwe, że jak ktoś nie ustawi hasła to wszystko działa.

Dodam, że w wersji 12.2.8 miałem również problem z przywróceniem danych z pozycji USTAWIENIA - O TELEFONIE - KOPIOWANIE I PRZYWRACANIE. Przywracanie zawieszało się na przywracaniu właśnie aplikacji. Co ciekawe, zawsze się zwieszał na 11% i np. aplikcji xxxx. Nawet jeśli modyfikowałem plik descript.xml i wyrzucałem z niego formułę dotyczącą przywrócenia aplikacji xxxx, to i tak dalej zawieszał się na 11% na kolejnej aplikacji. Zaznaczę, że kopia była z 12.0.8. Przywrócenie z chmury xiaomi odbywało się bez problemu.

 

Edytowane przez biiingoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kopański ArkadiuszMasz dwie opcje - zmiana urządzenia na takie, które natywnie obsługuje dual-SIM albo każdorazowe oddawanie do Mi Center w celu aktualizacji MIUI. Bo raczej Ci nie polecę wiecznego siedzenia na starej wersji, skoro sam nie umiesz tego zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak podtrzymuje zdanie, że klonowanie w tej wersji nie działa. Tzn apki dadzą się sklonować, ale potem wywala np. galerię i menedżera plików. 

Oby w następnej było OK. Z tego co pisali inni, to może być jakiś błąd przy tworzeniu xiaomieu, bo na czystej chińskiej klonowanie działa bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartos napisał:

Jednak podtrzymuje zdanie, że klonowanie w tej wersji nie działa. Tzn apki dadzą się sklonować, ale potem wywala np. galerię i menedżera plików. 

Oby w następnej było OK. Z tego co pisali inni, to może być jakiś błąd przy tworzeniu xiaomieu, bo na czystej chińskiej klonowanie działa bez problemu. 

Na becie również bez problemu, więc prawdopodobnie już to naprawili, tylko stable jest nieco do tyłu :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartos napisał:

@Antyhaker jakiej wersji używasz? Bo wcześniej chyba Global.

Ostatnia beta ba trochę problem z głośnością wideo. Wersja z 13tego to już w ogóle. 

W zeszły poniedziałek przeskoczyłem z EEA na EU i jestem zadowolony. Problemów z dźwiękiem nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...