Skocz do zawartości

Google Camera / GCam


Baczeekk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Korzystacie, zamierzacie korzystać? Ostatnio ktoś mi to polecał i mówił, że jest wyraźnie lepiej. Chętnie więc zacząłbym używać tego zamiast stockowej aplikacji. Pytanie tylko jaka wersja i jaki config dla naszego Poco X3?

Edytowane przez Baczeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Baczeekk napisał:

@michal_gie Mam, ale to właśnie skrót od stockowego aparatu.

 

 

Chyba nie? 

Pobrałem Gcam, ustawiłem tak jak Ty próbowałeś i faktycznie otwiera się aparat systemowy. Jutro pobawię się i jak znajdę rozwiązanie, to dam znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal_gie napisał:

Pobrałem Gcam, ustawiłem tak jak Ty próbowałeś i faktycznie otwiera się aparat systemowy. Jutro pobawię się i jak znajdę rozwiązanie, to dam znać.

Próbowałem innymi skrótami uruchomić Gcam jako domyślny aparat, ale się nie udało. Może gdyby roota mieć i odinstalować aparat systemowy, to może Gcam uruchamiały się że skrótu. Roota nie mam, więc nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Piotrek, ja raz folder "Configs" nazwałem "Config" przez nieuwagę i miałem zagadkę.

 

Dwa pytania:

- Od czego jest ta ikonka w prawym dolnym rogu? Wykropkowany kwadrat z czterema większymi w środku. Po kliknięciu aparat jakby uruchamia się na nowo, ale nie widzę zmiany.

- Rozdzielczość zdjęć. Koniecznie na pełną czy średnia też jest ok? Bardzo dużo traci się na jakości czy nieodczuwalna różnica? U mnie każde zdjęcie z HDRem (nie +) waży co najmniej 10/11MB a czasem jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2021 o 01:01, Baczeekk napisał:

Czyli HDR - zawsze. A Google AWB? Co to jest?

//Nie mogę znaleźć opcji z ustawieniem klatek. Gdzie się znajduje?

Wchodzisz w ustawienia> HDR+ Enhanced Frames> ustawiasz 24.

Co do AWB to raczej i tak nie działa na naszym POCO.

18 godzin temu, Baczeekk napisał:

- Od czego jest ta ikonka w prawym dolnym rogu? Wykropkowany kwadrat z czterema większymi w środku. Po kliknięciu aparat jakby uruchamia się na nowo, ale nie widzę zmiany.

- Rozdzielczość zdjęć. Koniecznie na pełną czy średnia też jest ok? Bardzo dużo traci się na jakości czy nieodczuwalna różnica? U mnie każde zdjęcie z HDRem (nie +) waży co najmniej 10/11MB a czasem jeszcze więcej.

1. Nic nie zmienia na razie. Chodzi o składanie 4 pikseli w jeden.

2. Nie do końca rozumiem. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jakość jest dla Ciebie zadowalająca. Ja używam pełnej w proporcjach w 4:3 (Czyli 16MP, 3472x4624)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy wam też zdjęcia nocne robi tak długo ? 

a raczej przetwarza niż robi, po zrobieniu zdjęcia zaczyna nad nim myśleć i nie wiem ile myśli bo średnio po 3 minutach chowam telefon do kieszeni bo zimno, a zdjęcie jeszcze nie zrobione, po jakichś 10 minutach mogę nowe zdjęcie zrobić ale poprzednie nie pojawia się w galerii, dopiero po paru godzinach pojawia się w galerii...

już chciałem wywalać Gcama bo myślałem że ma jakiś problem i nie zapisuje nocnych fot, ale on je robi i do galerii trafiają po paru godzinach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, soniczek napisał:

czy wam też zdjęcia nocne robi tak długo ? 

a raczej przetwarza niż robi, po zrobieniu zdjęcia zaczyna nad nim myśleć i nie wiem ile myśli bo średnio po 3 minutach chowam telefon do kieszeni bo zimno, a zdjęcie jeszcze nie zrobione, po jakichś 10 minutach mogę nowe zdjęcie zrobić ale poprzednie nie pojawia się w galerii, dopiero po paru godzinach pojawia się w galerii...

już chciałem wywalać Gcama bo myślałem że ma jakiś problem i nie zapisuje nocnych fot, ale on je robi i do galerii trafiają po paru godzinach :/

To jest chyba problem nie z aplikacją, a z aparatem. U mnie czasem potrafi długo robić fotki, które wymagają dłuższego czasu naświetlania lub większego ISO na automacie, mieli, mieli i czasem po 10-15 sekundach zrobi fotę, a czasem nie. Ale u mnie sprawdza się zmiana obiektu do sfotografowania i ponownie ustawienie ostrości i robi już fotki normalnie. Korzystam z standardowej aplikacji do foto i Open Camera, na obu są podobne objawy. Miałem też jeszcze dwie inne apki, których nazw nie pamiętam i też pojawiały się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o czzs naswietlania bo to rozumiem, tylko o przetwarzanie zdjecia (składanie z paru ujęć) czy co on tam robi po pstryknięciu, jako galerie mam google photos, jako ciekawostke powiem że w GCam po naswietlaniu jest ikonka z miniaturką i możliwością wysłania ale tam jest zdjęcie które nie wygląda jak z trybu nocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj wejść w podgląd fotek z poziomu aplikacji fotograficznej, a potem sprawdź w galerii czy się pojawia. U mnie to pomaga kiedy nie ma fotek w galerii, tylko ja nie korzystam z GCam. Zdarza się, że w galerii fotek nie ma, wchodzę przez aparat do podglądu i za chwilę się pojawiają w galerii i innych aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...