Skocz do zawartości

Brak możliwości instalowania plików apk.


DMK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu trochę szperałem w telefonie, gdyż chciałem zablokować dostęp poszczególnych aplikacji do kamery, pamięci wewn. i tego typu rzeczy. Dokładnie nie pamiętam wszystkich opcji, ale poprzez te zmiany mam problem z instalacją zewnętrznych aplikacji (plików apk.).

Przy próbie instalacji pliku apk wyskakuje komunikat: "Nie znaleziono aplikacji  do otworzenia tego pliku".

Walczyłem z tym jakiś czas, ale nie jestem w stanie znaleźć opcji, która uniemożliwia instalację zewnętrznych plików.

Opcję przy menadżerze plików dotyczącą "Zgody na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł" mam włączoną.

Nie przywracałem ustawień domyślnych telefony i wolałbym tego uniknąć jeśli to możliwe.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc zmierzającą do rozwiązania problemu.

Edytowane przez DMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że ten plik masz w menadźerze plików. Trzymamy paluchem na ikonie tej aplikacji, wyskakuje "Informacje o aplikacji", klikamy w to. Trzeba wyszukać Zezwolić na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł i zmienić na Tak. Ale jak plik masz gdzie indziej np. w przeglądarce, to takie uprawnienia trzeba nadać dla przeglądarki w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Solid Explorer i dla tej aplikacji mam włączoną zgodę na instalowanie z nieznanych źródeł. To sprawdziłem w pierwszej kolejności i napisałem o tym w pierwszym poście.

Wydaje mi się, że problem tkwi gdzieś głębiej, ale nie mogę się doszukać opcji, która sprawiłaby, że miui nie rozpoznaje pliku apk. jako instalatora aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DMK napisał:

Jakiś czas temu trochę szperałem w telefonie, gdyż chciałem zablokować dostęp poszczególnych aplikacji do kamery, pamięci wewn. i tego typu rzeczy.

Jeśli pamiętasz jakie to aplikacje to nie pozostaje nic innego jak przywracać poszczególne uprawnienia i testować czy w końcu zadziała. Skoro instalator pakietów ma wszystkie uprawnienia tzn. że któraś aplikacja się gryzie, w której odebrałeś uprawnienia i blokuje instalacje.

Modyfikowałeś uprawnienia też w aplikacjach systemowych? Czy były to raczej jakieś aplikacje użytkowe typu messenegry, opery, twitery, chrome itp. itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

46 minut temu, kamillm napisał:

Jeśli pamiętasz jakie to aplikacje to nie pozostaje nic innego jak przywracać poszczególne uprawnienia i testować czy w końcu zadziała. Skoro instalator pakietów ma wszystkie uprawnienia tzn. że któraś aplikacja się gryzie, w której odebrałeś uprawnienia i blokuje instalacje.

Modyfikowałeś uprawnienia też w aplikacjach systemowych? Czy były to raczej jakieś aplikacje użytkowe typu messenegry, opery, twitery, chrome itp. itd.?

Aplikacje systemowe, które pozwoliły by mi na ograniczenie dostępu do telefonu z zewnątrz także modyfikowałem, ale że pamięć dobra lecz krótka to nie pamiętam które.

Po tym jak się zorientowałem, że nie mogę instalować apek z zewnętrznych źródeł, przejrzałem ustawienia i poprzełączałem te które pamiętam, że modyfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DMK zmienił(a) tytuł na Brak możliwości instalowania plików apk.
5 minut temu, DMK napisał:

Aplikacje systemowe, które pozwoliły by mi na ograniczenie dostępu do telefonu z zewnątrz także modyfikowałem

No i masz odpowiedz, coś za mocno ograniczyłeś. Tak jak wspominałem możesz tylko po kolei nadawać uprawnienia i zobaczyć kiedy odblokuje się możliwość instalowania apk, ewentualnie factory reset - to na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to ręcznie w telefonie? Nie przez adb(bądź jakiś program) na kompie?

Dla mnie to wygląda jak byś w trakcie instalacji miał do wyboru kilka aplikacji, wybrałeś złą(która nie instaluje) i teraz przez nią ci próbuje instalować. Sprawdź dobrze instalator pakietów (pkt. 4), moje sugestie co zrobić zanim wykonasz factory reset.

1. Wejdź do opcji programisty. Na samym dole wyłącz optymalizację miui. Sprawdź czy działa instalowanie.

2. Wejdź do zarządzania aplikacjami, i teraz zobacz co masz włączone/wyłączone.

Możesz sobie włączyć ponownie optymalizację miui.

3. Wejdź do panel sterowania - prywatność. Tu masz wszystkie uprawnienia.

4. Wejdź do zarządzania aplikacjami. Znajdź instalator pakietów. Kliknij, na dole masz opcję wyczyść domyślne. Wyczyść dane i wymuś zatrzymanie.

5. Zarządzanie aplikacjami - 3 kropki prawogóra - zresetuj uprawnienia.

 

 

Edytowane przez frrancuz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępowałem wg. wskazówek od frrancuz i nadal nie było poprawy,

Zmieniłem menadżera plików na systemowego i on zaczął rozpoznawać pliki apk. i pozwala na ich instalację. Wcześniej nie pozwalał, więc wskazówki coś jednak dały.

Menadżer, którego używałem do tej pory, po wszystkich krokach nadal nie rozpoznawał plików apk. Odinstalowałem go i zainstalowałem ponownie i nadal to samo.

Ustawienia tego mojego menadżera przejrzałem bardzo dokładnie i wydaje mi się, że ma wszystkie potrzebne ustawienia.

Niemniej jednak przesiadłem się na systemowego i jest ok.

Problem jednak nadal występuje gdyż po wejściu na dropbox i próbie instalacji z jego poziomu nadal jest komunikat, że nie rozpoznano pliku apk. Dopiero zapisanie pliku w pamięci telefonu i dostanie się do niego poprzez systemowy menadżer umożliwia instalacje.

Póki co to musi mi wystarczyć.

Dziękuję wszystkim za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałem, że używam Solid Explorer (niesystemowego), co nie znaczy, że nie mam systemowego.

Oczywiście zanim założyłem temat możliwość instalowania sprawdzałem na oby dwóch.

Dropbox ma nadane uprawnienia, o których piszesz, co także sprawdziłem w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

dopnę się do tego tematu , mam Mi11t pro - potrzebuję zainstalować  starszą wersję aplikacji , i nie chce mi tego system przepuścić .

menadżer plików w oryginale - ściągam aplikację - odpalam w menadżerze plików - informacja , że ze względów bezpieczeństwa nie można instalować nieznanych aplikacji - wchodzę w ustawienia instalacja nieznanych aplikacji-  zezwalam z tego źródła - następnie odpalam apkę i instaluję , no i wyskakuje info aplikacja nie została zainstalowana .

Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ??

dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Netoper napisał:

A odinstalowałeś najpierw tę apkę która chcesz postarzyć?
Tylko przed odinstalowaniem wyczyść jej pamięć podręczna i dane

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

tak zrobiłem , niestety dalej d*pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , dzięki za próbę pomocy 

Ogólnie to powiem Wam , że ten Mi11T pro od samego początku mnie drażni i pewnie już go więcej nie kupię , problemy z instalacją apek , do tego aparat to jakaś porażka , wcześniej miałem samsungi i nigdy z nimi problemów nie  miałem .

brak słów mi na taki flagowiec !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...