Skocz do zawartości

Viomi SE - dyskusja ogólna


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, raaalf napisał:
Hmm, ja do tej pory nie mam tej wersji. Są jakieś zauważalne różnice w pracy? Lepiej sprząta albo mopuje? Może szybciej to robi?


U mnie też nie widać nowej wersji.

Screenshot_20211007-151253_Mi Home.jpg

W dniu 11.01.2021 o 09:19, rezmus napisał:
4.0.9_0012

Coś Ci wiadomo na temat nowej wersji firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal brak. Może dlatego że używam modowanej apki i korzystam z odkurzacza na regionie China.
 

W dniu 11.01.2021 o 09:19, rezmus napisał:
4.0.9_0012

Czy istnieje jakiś sposób na instalacje nowego firmware v4.0.9_0017 bez zmiany regionu z China na Polska? Używam Viomi SE na regionie China na Twoim Xiaomi Home Mod i nowy firmware nie jest widoczny. Chciałbym uniknąć zmiany regionu i ponownej konfiguracji robota celem pobrania aktualizacji. Czy jest jakiś inny sposób na jej zainstalowanie na regionie China i Twoim Xiaomi Home?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma problemu, ja przenosze go miedzy regionami i nie musze konfigurowac za kazdym razem. Usuwa go w jednym regionie, dodaje w drugim i pojawia sie ze wszystkimi mapami. Automatyzacja sie nie przeniesie, ale po powrocie do bazowego regionu i nadaniu takiej samej nazwy wszystko powinno dzialac.

Ja sprawdzilem ten scenariusz przy okazji nawilzacza i u mnie dzialalo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma problemu, ja przenosze go miedzy regionami i nie musze konfigurowac za kazdym razem. Usuwa go w jednym regionie, dodaje w drugim i pojawia sie ze wszystkimi mapami. Automatyzacja sie nie przeniesie, ale po powrocie do bazowego regionu i nadaniu takiej samej nazwy wszystko powinno dzialac.
Ja sprawdzilem ten scenariusz przy okazji nawilzacza i u mnie dzialalo.
Rozumiem, że zmieniasz region np. z China na Polska, uruchamiasz tryb parowania we Viomi SE, dodajesz go do aplikacji Xiaomi Home w nowym regionie i po tej operacji odkurzacz doda Ci się już z zapamiętanymi mapami mieszkania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchamiam trybu parowania.

Moje kroki to:

- w xiaomi home usuwam odkurzacz w danym regionie

- zmieniam region

- w nowymr regione wyszykuje dostepne urzadzenia i pojawia sie odkurzacz, wiec go dodaje

- po dodaniu odkurzacz ma wszystkie mapy

Sprawdzilem ten scenariusz dzisiaj u siebie przelaczajac sie z chin na polske i w druga strone i nic nie stracilem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę u siebie. Mam nadzieję że będzie tak jak u Ciebie i nie stracę map.

 

W dniu 19.10.2021 o 15:44, raaalf napisał:
Nie uruchamiam trybu parowania.
Moje kroki to:
- w xiaomi home usuwam odkurzacz w danym regionie
- zmieniam region
- w nowymr regione wyszykuje dostepne urzadzenia i pojawia sie odkurzacz, wiec go dodaje
- po dodaniu odkurzacz ma wszystkie mapy
Sprawdzilem ten scenariusz dzisiaj u siebie przelaczajac sie z chin na polske i w druga strone i nic nie stracilem.

Zrobiłem wszystko zgodnie z Twoją instrukcją i jest ok, wgrałem nowy firmware na regionie Polska i wszystkie mapy mam zachowane. Dzięki serdeczne za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

Czy zdarza się Wam, że po dłuższym czasie nie używania, kiedy włączycie bazę okazuje się, że odkurzacz ma w xiaomi home bazę zlokalizowaną zupełnie gdzie indziej, niż była przy ostatnim odkurzaniu? U mnie tak się stało. Dodatkowo odkurzacz dość często mimo włączenia, w aplikacji widnieje jako offline.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...