Skocz do zawartości

syfMIUI na telefonie - jaki bootloader, jak zmienić?


tot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Parę lat temu kupiłem córce telefon MI 5X ze znanego warszawskiego sklepu, a teraz chciałem go dać mamie. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że nie można przywrócić telefonu do ustawień fabrycznych, bo po zatwierdzeniu komendy przywróć do ustawień fabrycznych telefon się zrestartował i tyle. Chciałem podłączyć telefon do komputera w trybie fastboot i zainstalować sterowniki eby sprawdzić czy to oxygen, tiffany czy inne cudo ale po ukazaniu się na ekranie obrazka z robotem i podpięciu telefonu do komputera ten po chwili się zrestartował.

Pytanie do Was koledzy/koleżanki - co robię źle?

Chciałbym sprawdzić jaki bootloader mam w tym telefonie i czy dam radę przejść na oficjalny soft, bo jestem laikiem więc może się okazać, że trzeba będzie wysłać telefon do ACIDA.

Oczywiście o ile będzie to miało sens z finansowego punktu widzenia, bo telefon jest wiekowy już.

Dodam tylko że używałem laptopa z WIN10 i oryginalnego kabla dołączonego do telefonu.

Załączam screeny z telefonu i z góry dziękuję za pomoc.

Screenshot_2021-01-10-12-17-41-223_com.android.settings.png

Screenshot_2021-01-10-12-17-09-498_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kacper Skrzypek zmienił(a) tytuł na syfMIUI na telefonie - jaki bootloader, jak zmienić?
57 minut temu, tot napisał:

Pytanie do Was koledzy/koleżanki - co robię źle?

 

Procesor w laptopie? Na Ryzenach są jakieś problemy z fastbootem, trzeba ogarniać to fixem: Usb3fix.bat

Niemniej wersja którą masz, po krótkim researchu wskazuje, że bootloader jest od Mi A1. https://c.mi.com/thread-1423839-1-0.html

Tytuł wątku został skorygowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tot napisał:

czy dam radę przejść na oficjalny soft

Niestety nie ma dla tego telefonu oficjalnego romu global. Był sprzedawany tylko w Chinach i jedyne oficjalne romy tylko chińskie. Dlatego wgrali syfmiui udające globala. Musisz wgrać oficjalny chiński rom, a potem xiaomieu. Albo skorzystać z pomocy serwisu Acida. Fix jest tylko dla Ryzenów.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tot napisał:

Czy ten fix pomoże też w tym przypadku czy jest przeznaczony tylko dla Ryzenów?

Tego nie wiem, być może jest jakiś problem w twoim przypadku z fastbootem. Sprawdziłbym na innym kompie, może to kwestia kompa, a nie telefonu. Fix o ile pamiętam tylko dla Ryzenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie.

Sprawdzę jeszcze na innym laptopie.

Obawiam się że jeśli nie jestem w stanie sprawdzić wersji bootloadera, bo telefon się resetuje to w trakcie kolejnych operacji też może się to zdarzyć i będzie po temacie...

 

Panowie, zmieniłem port USB i pomogło. Poniżej załączam screeny z ADB.

Teraz pytanie - jeśli bootloader jest odblokowany jak w tym przypadku to mogę przejść do zmiany bootloadera na Tiffany zgodnie z linkiem podanym przez Orjona?

Czy coś pominąłem?

Tissot.jpg

Bootloader status.jpg

Edytowane przez tot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pewności nie ma że masz twrp Tiffany, ale prawdopodobnie tak.  Nie wiem czy nie lepiej, bezpieczniej było by najpierw wgrać MiFlashem (bez blokowania bl z zaznaczonym clean all) w fastboot stockowy chiński rom fastboot ( https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.ODBCNXM/tiffany_images_V11.0.3.0.ODBCNXM_20191118.0000.00_8.1_cn_5d2553470e.tgz )  Potem dopiero twrp i rom xiaomieu. Ale może takie rozwiązanie też w tym przypadku jest ryzykowne. Telefon i temat trochę stary. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie,

Coś poszło nie tak bo po instalacji TWRP nie ma żadnych plików w telefonie ale od początku...

Wrzuciłem plik z systemem do katalogu głównego telefonu, skopiowałem plik twrp.img do folderu "Programy files x86" do folderu z ADB, uruchomiłem telefon w fastboot, podpiąłem do komputera, uruchomiłem wiersz poleceń jako administrator w folderze gdzie skopiowałem twrp.img i wkleiłem poniższe komendy:

fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

Po chwili uruchomił się TWRP, odpiąłem telefon od komputera, kliknąłem instal ale Internal storage pokazuje 0MB i nigdzie nie ma skopiowanego wcześniej systemu.

podpiąłem telefon do komputera jeszcze raz, ponownie uruchomiłem wiersz poleceń  i wpisałem komendę fastboot devices.

Poniżej zdjęcie z odpowiedzią.

1586761261_MI5Xfastboot.thumb.jpg.36191b5f594d718e58ba9814eb78198c.jpg

Coś zrobiłem źle ale nie wiem co i jak to naprawić o ile się da.

Możecie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę zobaczył, niby zainstalował soft z karty i w All spec pokazuje Android version 8.1.0 i MIUI stable 11.0.3.0.ODBCNXM ale nie ma sklepu Google, nie ma j. polskiego i wygląda jak chiński soft, który zainstalowałem przed odblokowaniem bootloadera.

Masz pomysł o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś jakiegoś chińczyka. Prawdopodobnie oficjlany, bo na ten telefon nie było chyba global. 

Tu masz polski ROM. Wrzuć na sd. Zainstaluj. 

 https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv11/

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś robię nie tak, bo TWRP zostało zastąpione stockowym recovery, więc żeby zainstalować MIUI z powyższego linka musiałem powtórzyć procedurę instalacji TWRP.

wrzuciłem na kartę ściągnięte MIUI ale po instalacji i restarcie telefon nadal ma chińskie oprogramowanie. Przed restartem zrobiłem zdjęcie ekranu i dopiero teraz widzę, że jest error.

Czy plik z MIUI powinien być skopiowany na kartę jako .zip czy wypakowany?

Error.thumb.jpg.c432115c74457a01cdf594b87d01fe39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki.

Źle zrozumiałem frrancuza, bo użyłem pliku który był do ściągnięcia na samej gorze strony zamiast wyszukać soft dla MI5X.

 

Panowie dalej coś robię źle. Załączam zdjęcie ekranu po próbie instalacji MIUI.

MIUI.thumb.jpg.5987c3d82ab742bcc1da8e4413984fc1.jpg

Ma ktoś pomysł dlaczego nie mogę zainstalować MIUI ?

Robię to wg tego poradnika ale może jest coś o czym poradnik nie wspomina, a powinienem zrobić czy zaznaczyć jakąś opcję w TWRP.

Czy przed instalacją powinienem wyczyścić dane jak na poniższym filmie?

https://www.youtube.com/watch?v=ysGV_WaVw20

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez tot
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP nie wykrywa poprawnie nazwy urządzenia. Zedytuj na kompie plik META-INF/com/google/android/updater-script, usuń z niego linijkę (jedna z pierwszych) sprawdzającą nazwę urządzenia. Zapisz i skopiuj z powrotem do paczki a paczkę do telefonu i wgrać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tot napisał:

Gdzie znajdę ten plik i jak rozpoznać która to linijka powinna być usunięta?

Plik znajdziesz w paczce zip z ROM-em xiaomi.eu, w tej lokalizacji, w której podałem. Otwierasz go jakimś edytorem tekstu, najlepiej notepad++ albo o ile masz visual studio code.

To będzie prawdopodobnie pierwsza linijka na górze, ona sprawdza nazwę kodową "tiffany". Tę linijkę usuwasz. Plik zapisujesz i dodajesz do paczki w tym samym miejscu, w którym był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper,

Tam są dwie linijki z nazwą Tiffany:

ota-required-cache=0
ota-type=BLOCK
post-build=xiaomi/tiffany/tiffany:8.1.0/OPM1.171019.019/V11.0.3.0.ODBCNXM:user/release-keys
post-timestamp=1574087206
pre-device=tiffany

Którą usunąć?

I jeszcze jedno pytanie - czy wystarczy, że otworzę archiwum i wypakuję potrzebny plik i po usunięciu linii podmienię na zmodyfikowany czy trzeba całe archiwum wypakować zmodyfikować plik i spakować z powrotem?

Edytowane przez tot
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytujesz zły plik. META-INF/com/google/android/updater-script.

Dnia 19.05.2021 o 16:01, tot napisał:

I jeszcze jedno pytanie - czy wystarczy, że otworzę archiwum i wypakuję potrzebny plik i po usunięciu linii podmienię na zmodyfikowany czy trzeba całe archiwum wypakować zmodyfikować plik i spakować z powrotem?

Wystarczy, że wypakujesz plik i go potem podmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, chyba za późno się za to wziąłem.

w tym pliku są 2 linijki z tiffany. skasować tylko pierwszą czy obie?

 

getprop("ro.product.device") == "tiffany" || abort("E3004: This package is for \"tiffany\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");
ui_print("Target: xiaomi/tiffany/tiffany:8.1.0/OPM1.171019.019/V11.0.3.0.ODBCNXM:user/release-keys");
show_progress(0.200000, 10);
package_extract_file("boot.img", "/dev/block/bootdevice/by-name/boot");

# ---- radio update tasks ----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem ale po instalacji po kliknięciu Wipe cash/dalvik pokazał się error jak poniżej i po uruchomieniu systemu ekran jest czarny i wyskakują okna Aplikacja przywracania wziąż przestaje działać, google play tak samo. Można rozsunąć belkę i wejść w ustawienia telefonu ale po zakończeniu nie ma pulpitu tylko czarny ekran i komunikaty jak powyżej.

974499726_RaportBug.thumb.jpg.a4fa23b89bfc4e9421275786437bccf6.jpgError.thumb.jpg.dfe250e124ed5de3329d38d12cd361de.jpg

Masz może pomysł co z tym zrobić?

może wrzucić starsze Miui, a potem aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu error. wiedziałem, że łatwo nie będzie ale tu chyba trzeba doktorat mieć... :)

Przypuszczam, że skoro dwa softy nie chcą się zainstalować to znaczy że mogę mieć złe TWRP albo źle coś zaznaczone w którejś zakładce lub nie zaznaczone.

Możesz podpowiedzieć co powinno być zaznaczone w zakładce Mount?

Znalazłem zdjęcie z zaznaczonymi opcjami ale nie wiem czy takie powinny być zaznaczone i czy jeszcze w którejś zakładce są opcje, które powinny być zaznaczone.

TWRP.thumb.jpg.67e617d7ea6a03887123b8ef40515432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to co najważniejsze to nie wkleiłem.

Załączam zdjęcie z ekranu po instalacji.

Error1.thumb.jpg.f964a838fe3f96d35c0f5b5c69560f79.jpg

Kacper, bardzo Ci dziękuję, że poświęcasz czas na rozwiązanie problemów z bądź co bądź starym urządzeniem.

Mimo wieku szkoda mi go wyrzucić, bo jeśli uda się go zrobić to może jeszcze trochę posłuży mojej mamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięta, niestety po instalacji telefon wraca do TWRP zamiast uruchomić system. Nie próbowałem go uruchomić jeszcze raz po tym jak wrócił do TWRP, bo może coś jeszcze da się zrobić...

Poniżej 3 zdjęcia zrobione z ekranu po instalacji.

Czy to już cegła czy jeszcze coś można zrobić?

1621708946401.thumb.jpg.38477c2a8ad81d37702d983341c86467.jpg1621708946409.thumb.jpg.b0053609f0a46e883907bfa382e13eae.jpg1621708946415.thumb.jpg.afe8cd21413621a10263de6835c27e2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...