Skocz do zawartości

MIUI 21.1.6/7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SzczufFun napisał:

Polecam, zawsze instaluje na czysto i zero problemów, zwłaszcza bez przywracania kopii z chmury. A przy okazji wcześniejszej aktualizacji pisałem o zauważalnie mniejszym drenażu baterii w 12.5 względem 12. Więc może pomóc. 

Reset telefonu po aktualizacji był? 

Reset do ustawień fabrycznych? Robiłem przed pierwszą wersją 12.5 i wtedy już był ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
2 godziny temu, wojtekadams napisał:

Sprawdzałem 20.12.28 i na tym sofcie też teraz mam TWRPloopa... a mam dokładnie te same objawy co Ty: WiFi nie widzi mi sieci, nie działa skan linii papilarnych o ile ROM wstanie. Soft pobierałem z androidfilehost , teraz pobieram  sourceforge, ale idzie jak krew z nosa... 300 KB/s

kilkanaście godzin walki ale jest sukces. Tak szczerze to nam powinni dać słuchawki do testów. Człowiek działa jak automat. Co tydzień aktualizacja i zawsze wszystko śmiga a tu niespodzianka. Dobrze, że kopia w chmurze bo niestety tylko wyczyszczenie do zera pomogło ale o dziwo działa najnowsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2021 o 21:42, Bartos napisał:

 Chyba ma problem z pozycjonowaniem. Jeśli mamy jakieś powiadomienie w to nie skaka góra dół. 

- Ustawienia> konta i synchronizacja> xiaomi> synchronizowane elementy> sms   (raczej wpływa na wygląd) jest ikonka aplikacji telefon, a nie jak dawniej ikonka aplikacji wiadomości 

U mnie na Mi10 skakania brak a ikonka jest prawidłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10T Pro
Telefon mam od 3 tygodni, ale już udało mi się trochę nim pobawić i poużywać stabilnego MIUI12.
Kilka dni temu przeniosłem się na MIUI12.5 i jedno co udało mi się zauważyć, że bateria trochę krócej trzyma.
SOT zmniejszył się o jakąś godzinę, z ponad 8 do trochę ponad 7 godzin.


Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DarioB napisał:

kilkanaście godzin walki ale jest sukces. Tak szczerze to nam powinni dać słuchawki do testów. Człowiek działa jak automat. Co tydzień aktualizacja i zawsze wszystko śmiga a tu niespodzianka. Dobrze, że kopia w chmurze bo niestety tylko wyczyszczenie do zera pomogło ale o dziwo działa najnowsza wersja.

U mnie wyczyszczenie od zera też nie pomogło - ciągle TWRP Loop. Koniec końców zainstalowałem Stable od MIUIpolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mars28 napisał:

Podpowie ktoś, jak przenieść kopię sms-ów z telefonu z MIUI 10 / Android 9 na telefon z najnowszym wydaniem eu? Robię kopię na starym, przenoszę na nowy telefon, niby przywracanie idzie, ale w apce sms pusto. Zmienił się format bazy danych sms czy co?

chmura google?

1 godzinę temu, wojtekadams napisał:

U mnie wyczyszczenie od zera też nie pomogło - ciągle TWRP Loop. Koniec końców zainstalowałem Stable od MIUIpolska.

u mnie dalej walka. roma postawiłem na starszym twrp, no i po wgraniu twrp z działu download znowy brak wifi, itd.
Jadę dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adammo napisał:

Czy po tej aktualizacji na androidzie 11 + Nova 7 beta działają gesty? Aktualnie siedzę na miui 12 global i jestem wkurzony ich brakiem w jakimkolwiek launcherze

Odpowiedź na to pytanie była już przez kogoś udzielana wcześniej - nie.

Generalnie za problem gestów należy podziękować Xiaomi, to oni zaimplementowali to idiotycznie w ramach launchera, a nie frameworka czy apki od interfejsu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj dwóch kart, jedna to Nju (czuli Orange właśnie), druga to T-Mobile. Na żadnej na zauważyłem problemów z zasięgiem w porównaniu ze wczesniej używanymi telefonami.

Co jeszcze zauważyłem to to, że zniknęła opcja czyszczenia głośnika. Ani razu nie zdążyłem z niej skorzystać a już mi ją zabrali

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na czysto na Mi 10T Pro z globalnego. Na ten moment widzę kilka drażniących rzeczy i zastanawiam się nad przejsciem do stabilnej eu. Kilka pytań:

1. Na ekranie głównym można uruchomić wyszukiwarka przeciągając od dołu do góry - jak to wyłączyć? 

2. Messenger - czcionka nowych wiadomości nie jest pogrubiona prze co trudno odróżnić nowa od starej wiadomości 

3. Panel powiadomień (zdjęcie) - ucina nazwę miejscowości. Dość nieestetycznie to wygląda. 

4. Płynność definitywnie spadła. 

Pytanie - jak wygląda aktualizacja weekly? Bootowalem twrp, czy musi być zainstalowany? Jak przejdzie na wersję stabilna to aktualizacja będzie zawsze przez twrp? 

IMG_20210111_205622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mareczkovate napisał:

1. Na ekranie głównym można uruchomić wyszukiwarka przeciągając od dołu do góry - jak to wyłączyć? 

Ustawienia > Pulpit > Układ pulpitu > Przeciągnięcie w górę na pulpicie

1 godzinę temu, Mareczkovate napisał:

3. Panel powiadomień (zdjęcie) - ucina nazwę miejscowości. Dość nieestetycznie to wygląda. 

Już chyba jest poprawione na następną aktualizację

1 godzinę temu, Mareczkovate napisał:

Pytanie - jak wygląda aktualizacja weekly? Bootowalem twrp, czy musi być zainstalowany? Jak przejdzie na wersję stabilna to aktualizacja będzie zawsze przez twrp? 

Nie wiem jak wygląda sytuacja z TWRP na Mi 10T/Pro na Androidzie 11. Na pewno musi być zainstalowany, bo jak nie masz zainstalowanego to będziesz miał recovery od xiaomi zamiast naszego i aktualizacje nie przejdą. Aktualizacje niezależnie od tego czy masz betę czy stable idą przez TWRP, chyba że jakieś urządzenie go nie ma (jeszcze) to wtedy jest wersja fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za wiadomość. Po kilku godzinach przekonałem się do romu, choć przeraża mnie bateria. Wiadomo, musi się poukładać po instalacji ale mam nadzieję na 7h które udało mi się wyciskać na globalu. 

Muszę Wam powiedzieć że po 11 latach z iOS jestem zachwycony tym telefonem i miui. Co prawda brakuje mi oleda (czytanie książek w nocy na czarnym tle w Legimi daje się we znaki) nie mniej myślę że kolejny będzie mi 11/11pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10 t pro używam 2 kart SIM jako druga jest karta z Play nie wiem czy to ma znaczenie że to Play ale problem polega na tym że po zainstalowaniu tego romu nie wyświetla się numer osoby dzwoniącej jeśli ktoś dzwoni na kartę 2 czyli play przedtem na zwykłym sofcie eea wszystko było normalnie ma ktoś podobnie czy to błąd softu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kloosek napisał:

U mnie dwie karty działają bez najmniejszego problemu. Pierwsza karta Orange, konkretnie Nju a druga karta z T-Mobile.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO
Działać działają też tylko chodzi o to że jak ktoś dzwoni na kartę 2 to zamiast numeru jest napis nieznany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...