Skocz do zawartości

MIUI 21.1.6/7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Mi 9SE, pomijam kłopoty z TWRP ale jest problem i powoli kończą się pomysły.

Nie rejestruje telefonu do sieci. Brak WIFI (nie można włączyć). Internet działa - o dziwo.

Jakaś sugestia. Powrót do którejś wersji? Coś wyczyścić w TWRP? Czy wersja TWRP ma tu jakiś wpływ? Oczywiście testuję na różnych, bo na nowych Error 7 podczas instalacji.

Próbować wersję wcześniejszą niż 28.12?

Z tego co widzę xiaomi.eu_multi_MI9SE_20.12.2_v12-10.zip 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
58 minut temu, DarioB napisał:

Jakaś sugestia. Powrót do którejś wersji? Coś wyczyścić w TWRP? Czy wersja TWRP ma tu jakiś wpływ? Oczywiście testuję na różnych, bo na nowych Error 7 podczas instalacji.

Słyszałem o podobnych problemach na Mi 9, ale tylko u niektórych osób. Pomagało wgranie persist.img z globala. Problem polega na tym, że po wgraniu persista tracisz Widevine L1 (czyli m.in. Netflixa w HD)... kopię co prawda powinieneś mieć w pamięci, ale miej to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Orjon napisał:

Słyszałem o podobnych problemach na Mi 9, ale tylko u niektórych osób. Pomagało wgranie persist.img z globala. Problem polega na tym, że po wgraniu persista tracisz Widevine L1 (czyli m.in. Netflixa w HD)... kopię co prawda powinieneś mieć w pamięci, ale miej to na uwadze.

Ok ale ten persist to dedykowany na grusa? Aż tak dobry nie jestem by wiedzieć jak to ogarnąć i gdzie go znaleźć. 

Co mam rozumieć z tym (Widevine L1) że go tracę. To już na zawsze czy do czasu naprawienia probelu z twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DarioB napisał:

Ok ale ten persist to dedykowany na grusa? Aż tak dobry nie jestem by wiedzieć jak to ogarnąć i gdzie go znaleźć. 

 

Tak, dedykowany. Jest w każdej paczce do wgrywania ROM-u przez Fastboot, np. tu https://bigota.d.miui.com/V12.0.3.0.QFBMIXM/grus_global_images_V12.0.3.0.QFBMIXM_20201209.0000.00_10.0_global_1ace4e2832.tgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9t pro

Strasznie długo włączają się wszelkie aplikacje, zajmuje im to dobre 2 sekundy a chrome to już w ogóle po włączeniu ze 4 sekundy widzę pusty ekran zanim zaskoczy. We wcześniejszej wersji był ten problem, ale teraz jest gorzej.

Jestem po czystej instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DarioB napisał:

Jakaś sugestia. Powrót do którejś wersji? Coś wyczyścić w TWRP? Czy wersja TWRP ma tu jakiś wpływ? Oczywiście testuję na różnych, bo na nowych Error 7 podczas instalacji.

Próbować wersję wcześniejszą niż 28.12?

Z tego co widzę xiaomi.eu_multi_MI9SE_20.12.2_v12-10.zip 

 

 

A próbowałeś po instalacji i podmianie TWRP format data w TWRP, skoro restartuje tobie do TWRP ciągle. Miałem tak podobnie w zeszłym tygodniu po instalacji na MI 9T Pro i poszło wszystko po zrobieniu format data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli miałem 12.5 i po kolejnych aktualizacjach zaczęły się te powyższe kłopoty, to mogę cofnąć do starszej wersji?

MI9SE

Powoli tracę pomysły. Testuję kilka różnych TWRP  i wersji ROM ale albo się stale zapętla albo jak uruchomi się 12.5 to nie działa część usług (nie loguje do sieci, nie działa WIFI, linie papilarne).

Czy pozostaje tylko ten persist? Jeśli tak to jak to bezpiecznie zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem po aktualizacji telefonu Redmi note 8 ostatnia aktualizacja rozwojowa na android 11
 
Po aktualizacji dziwnie zaszyfrowalo mi partycje
 
 
Uruchomiony telefon (dodatkowo pozniej byl robiony wipe ktory sie nie udal z braku dostepu do plikow) wisi ciagle na logo miui
 
Instalacja wczesniejszej wersji rozwojowej (dzialajacej) jak i stabilnej przerzuca z powrotem do twrp
 
Dodatkowo w trakcie instalacji jak i każdej operacji występują błędy o braku uprawnien (na czerwono)
 
Próbowałem 
Zmiany twrp na najnowsza ze strony twrp i wgranie ze strony miuipolsa wersji pod android 10 wszystkie pod wersje telefonu
Wgrywania romu najnowszego, ostatnio dzialajacego na android 10 oraz wersji stabilnej
Wipe, formtu i resetowania czy jakos tak (przez twrp) uprawnien
 
Lecz ciagle to samo.
 
Co moge w tej sytuacji zrobic
 
 
Dziekuje za odpowiedz
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9 

Dalej problem z dymkami, brak jakiejkolwiek reakcji po zminimalizowaniu, zauważyłem że prócz niedziałających gestów, nie działają także przyciski głośności I SI. 

Większych problemów nie ma jak narazie, wydaje mi się że problem z dymkami tkwi w aplikacji "Interfejs" i nie za dużo możecie zdziałać póki Xiaomi tego nie poprawi. 

Na ekranie blokady po czasie ucinia powiadomienia, akurat w tym przypadku zauważyłem problem z powiadomieniem messengera przy korzystaniu z dymków A11(screen poniżej) 

W informacjach o telefonie brakuje tłumaczenia o MAC adresie Wi-Fi. Za chwilę wrzucę screen do odpowiedniego wątku. 

Screenshot_2021-01-08-12-45-11-961_lockscreen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Orjon napisał:

 

Słyszałem o tym, Igor Eisberg miał podobnie. Nie wiemy czemu się tak dzieje.

Problem skakających linii w panelu powiadomień na razie rozwiązany. 

Pomogła czysta instalacja miuipolska, ale prosto na wersję global. No ale co tydzień tak nie będę robił. 

Zastanawiasz gdzie leży problem, że po update nie wszystkie pliki systemu się nadpisują, bo chyba w tym problem. Może to wina recovery, albo partycji tylko do odczytu. 

Tak czy inaczej czysta instalacja na wcześniejszy global pomogła i w obszarze powiadomień paski statusu i pogody już nie skaczą. Co więcej są teraz ustawione pod oczkiem kamery, czyli linijkę niżej niż po update. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, SzczufFun napisał:

Mi9 

Dalej problem z dymkami, brak jakiejkolwiek reakcji po zminimalizowaniu, zauważyłem że prócz niedziałających gestów, nie działają także przyciski głośności I SI. 

Większych problemów nie ma jak narazie, wydaje mi się że problem z dymkami tkwi w aplikacji "Interfejs" i nie za dużo możecie zdziałać póki Xiaomi tego nie poprawi. 

Na ekranie blokady po czasie ucinia powiadomienia, akurat w tym przypadku zauważyłem problem z powiadomieniem messengera przy korzystaniu z dymków A11(screen poniżej) 

W informacjach o telefonie brakuje tłumaczenia o MAC adresie Wi-Fi. Za chwilę wrzucę screen do odpowiedniego wątku. 

Screenshot_2021-01-08-12-45-11-961_lockscreen.jpg

Mialem podobnie ale z powiadomieniami. 

 

Mam wrażenie że na mi 9 bateria mocno ucieka. Na 12 3-4h dawało rade na SOT. Teraz 4 h wyciągnąć jest niemożliwe..

 

Instalować na czysto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 21.1.6 i smartfon normalnie załadował system, jedynie co to trochę dłużej się włącza i animacja MIUI jakby zniknęła, jest sam dźwięk podczas włączania, no ale to beta. A tak to reszta działa poprawnie, krzaczki zniknęły z Spotify i Edge, w sklepie Play też widzę, że urządzenie jest certyfikowane, karty do GPay mogę dodać, żadnej nie odpięło.

Xiaomi Mi 9T

@Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wampiros6 napisał:

Instalować na czysto?

Polecam, zawsze instaluje na czysto i zero problemów, zwłaszcza bez przywracania kopii z chmury. A przy okazji wcześniejszej aktualizacji pisałem o zauważalnie mniejszym drenażu baterii w 12.5 względem 12. Więc może pomóc. 

52 minuty temu, MatixYo napisał:

Na Mi 9 ładowanie bezprzewodowe się co chwilę przerywa.

Reset telefonu po aktualizacji był? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DarioB napisał:

Czy jeżeli miałem 12.5 i po kolejnych aktualizacjach zaczęły się te powyższe kłopoty, to mogę cofnąć do starszej wersji?

MI9SE

Powoli tracę pomysły. Testuję kilka różnych TWRP  i wersji ROM ale albo się stale zapętla albo jak uruchomi się 12.5 to nie działa część usług (nie loguje do sieci, nie działa WIFI, linie papilarne).

Czy pozostaje tylko ten persist? Jeśli tak to jak to bezpiecznie zrobić? 

Sprawdzałem 20.12.28 i na tym sofcie też teraz mam TWRPloopa... a mam dokładnie te same objawy co Ty: WiFi nie widzi mi sieci, nie działa skan linii papilarnych o ile ROM wstanie. Soft pobierałem z androidfilehost , teraz pobieram  sourceforge, ale idzie jak krew z nosa... 300 KB/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzczufFun napisał:

Polecam, zawsze instaluje na czysto i zero problemów, zwłaszcza bez przywracania kopii z chmury. A przy okazji wcześniejszej aktualizacji pisałem o zauważalnie mniejszym drenażu baterii w 12.5 względem 12. Więc może pomóc. 

Reset telefonu po aktualizacji był? 

Czyszczenie masz na myśli wipe data,davik,cache?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...