Skocz do zawartości

MIUI 21.1.6/7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21.1.7.png

  • Aktualizacja do Androida 11 (Mi 9 Pro 5G, Mi 9 Lite, Redmi Note 8). Redmi Note 8 nie otrzymało MIUI 12.5 jeszcze – aktualizacje dla tego urządzenia opierają się na MIUI 12
  • Poprawki pewnych błędów, np. zepsutych ikon w Spotify czy niedziałających płatności NFC na Mi 9/Mi 9T Pro
  • ROM-y będą wtedy, gdy będą gotowe – opóźnienie wynika ze wstrzymania wydania bet przez Xiaomi, wciąż czekamy na niektóre ROM-y. Linki aktualne: 21.1.5, 21.1.6, 21.1.7
  • Brak aktualizacji w tym tygodniu dla: Redmi Note 9 4G (u nas Redmi 9T), Redmi Note 9 Pro 5G (Mi 10T Lite). Te urządzenia otrzymają betę MIUI 12.5 z Androidem 11 w środku bądź pod koniec stycznia
  • INFORMACJA DLA URZĄDZEŃ ZE SNAPDRAGONEM 865: Po aktualizacji niektóre ustawienia, takie jak automatyczna jasność czy dzwonek, mogą zostać zresetowane do ustawień domyślnych.
  • INFORMACJA DLA MI 9 SE: Po aktualizacji do Androida 11 z poprzedniego tygodnia uruchomienie telefonu w trybie Recovery powoduje restart telefonu do trybu Fastboot – TWRP znika po aktualizacji. Aby ją wykonać, należy uruchomić obraz TWRP z trybu Fastboot, wgrać paczkę z aktualizacją i uruchomić ponownie system.
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP

6 grudnia pojawiły się działające TWRP pod Androida 11 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro – linki poniżej:

Podobna aktualizacja pojawiła się także na Mi 10, lecz niestety z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że nie działa ona z nową wersją xiaomi.eu. Pozostaje więc czekać. Aktualizacje trzeba instalować na tym modelu nadal z USB-OTG.

Działające TWRP zostanie podmienione w trakcie instalacji ROM-u na powyższych urządzeniach.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21.2 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
9 minut temu, chrzonas napisał:

U mnie też do tego znalazłem jeszcze 2 inne rzeczy: 

1. Ucina czcionkę w pogodzie w centrum powiadomień jak na zdjęciu

2. W ustawieniach znikła możliwość przypisania przycisku si

IMG_20210108_184807.jpg

mi w pogodzie ucina trochę mniej ale ja mam mniejszą czcionkę niż Ty.

5 minut temu, Tomequ123456 napisał:

Na Mi9 działa jak gówno. Wolno i słabo.

Poza tym czarna tapeta, nie można zmienić. Cache czyszczone.

Coraz gorsze te aktualizacje!

Czemu jesteśmy cholernymi beta testerami zbugowanych wersji?! 

Tym charakteryzuje się beta nie wszystko jest idealne, nie musisz instalować ... poczekaj na wersję stable i wtedy narzekaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, miałem zaznaczone, ale rozwijałem część z kafelkami. 

U mnie  pogoda jest ok. Może u Ciebie się rozjeżdża, bo masz dwuczłonową nazwę miejscowości.

Dymki działają już na zwykłej tapecie, jeszcze żeby ogarnąć zapamiętanie ustawień i będzie dobrze.

Ja ogólnie uważam, że beta działa bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chrzonas napisał:

1. Ucina czcionkę w pogodzie w centrum powiadomień jak na zdjęciu

 

Rozmiar czcionki? trochę one się różnią u ciebie na screenie...

1 godzinę temu, Tomequ123456 napisał:

Czemu jesteśmy cholernymi beta testerami zbugowanych wersji?! 

1. bo to beta, którą zainstalowałeś na własne życzenie?

2. bo Xiaomi nie zawsze wszystko ogarnia, co widać?

3. bo xiaomi.eu to 6-osobowa ekipa, która - trochę niegrzecznie się wyrażę - choćby skały srały, nie ma szans sprawdzić wszystkiego, na każdym urządzeniu, na każdej wersji?

Nie mam Mi 9. Nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego, changelog, który piszę, też nie opisuje wszystkiego, bo nie da się wszystkiego opisać. Opisuję to, o czym wiem. Nie wiem o wszystkim. I tak, na pewno jest sporo zepsute. Ale do cholery, tym charakteryzuje się beta... Chociaż w przypadku Xiaomi czasem nawet stable to istna beta, tak jak ostatnio na Mi A3, gdy aktualizacja do 11-stki uwaliła wszystkim telefony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon  tą autolokalizacją w pogodzie to jest tak, że ja np jak w mi10 robiłem update z poprzedniej wersji to autolokalizacja nie działała, ale jak wgrałem na czysto ROM to autolokalizacja działała.

 

Znalazłem taki bug na mi10.

- rozwijając pasek powiadomień (ale tylko gdy nie mamy powiadomień) pasek z stanu z godziną, ikonami, zasięgiem itp oraz ten niżej z dużą godziną datą i pogodą przesuwa się lekko w dół, potem w górę znów w dół i znów do góry i tak już zostaje. Chyba ma problem z pozycjonowaniem. Jeśli mamy jakieś powiadomienie w to nie skaka góra dół. 

- Ustawienia> konta i synchronizacja> xiaomi> synchronizowane elementy> sms   (raczej wpływa na wygląd) jest ikonka aplikacji telefon, a nie jak dawniej ikonka aplikacji wiadomości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, xiaomi_lepsze napisał:

Wywala mi się ta aktualizacja przy instalacji, ktoś wie o co chodzi?

TWRP spieprzone, oficjalne nie rozpoznaje poprawnie nazwy urządzenia, przy okazji dzięki na zwrócenie uwagi że trzeba je podmienić.

Musisz pobrać inne twrp np. od redispade, ono rozpoznaje poprawnie nazwę, ale niestety zniknie po aktualizacji.

34 minuty temu, Erikt65 napisał:

Po aktualizacji na Mi 9 lite przestały mi działać gesty nawigacji systemowej. Ktoś ma podobny problem? Jakieś pomysły żeby to naprawić?

Jaki launcher?

33 minuty temu, Bartos napisał:

- rozwijając pasek powiadomień (ale tylko gdy nie mamy powiadomień) pasek z stanu z godziną, ikonami, zasięgiem itp oraz ten niżej z dużą godziną datą i pogodą przesuwa się lekko w dół, potem w górę znów w dół i znów do góry i tak już zostaje. Chyba ma problem z pozycjonowaniem. Jeśli mamy jakieś powiadomienie w to nie skaka góra dół. 

Słyszałem o tym, Igor Eisberg miał podobnie. Nie wiemy czemu się tak dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Nie znam się, ale chyba w pozycjonowanie jest wpisana niewłaściwa wysokość. 

Jak mamy powiadomienie to te 2 paski z zasięgiem data i ten dolny z datą i pogodą są niżej. Chyba tak jak powinny być. Usuwając powiadomienie automatycznie przesuwają się o linię w górę. W ten sposób, że nazwa operatora w mi10 zachodzi lekko na oczko kamery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Orjon napisał:

Jesteś w stanie sprawdzić czy nie znika ono po instalacji? w sensie czy jak teraz uruchomisz telefon w recovery to nie odpali ci się fastboot zamiast twrp?

Znika niestety, ale fastboot się nie odpala zamiast TWRP, po prostu telefon się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...