Skocz do zawartości

Yanosik - pływające okna


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie mogę wyłączyć tych głupich wyskakujących okienek w Yanosiku. Odpowiadająca za to opcja w ustawieniach aplikacji jest OFF. Wyłączyłem także stosowne uprawnienie w ustawieniach uprawnień aplikacji (kiedyś to pomogło, teraz nie pomaga).

Jakieś pomysły?
Strasznie mnie wkurzają te okienka, bo np. zasłaniają mapę i trzeba w nie ręcznie "klikać", aby zniknęły, co nie wpływa korzystnie na bezpieczeństwo jazdy. Sprawa więc nie jest błaha.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to z łapkami właśnie. Tzn. dwa typy - większe i małe. Oba mi przeszkadzają, ale te większe szczególnie (zakrywają prawie 1/3 ekranu). Tu jest jakaś subtelna niekompatybilność pomiędzy Yanosikiem a MIUI, bo na Samsungach ta opcja w Yanosiku (wyłączenie tych wyskakujących) - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem czasami sa one denerwujące szczególnie na stojących fotoradarach  ale pamiętaj że system informacyjny działa dzięki użytkownikom jak by wszyscy wyłączali to tak na prawdę by to nie działało i nie ostrzegało prawidłowo więc ja tam naciskam  potwierdzając jak i zaprzeczając że jest jakieś zagrożenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia - powiadomienia - powiadomienia aplikacji sprawdzałeś?

Tapnięte przez MiPad

Tak.. Tam mam: ON, ON, OFF, ON, ON. Ta trzecia to właśnie "pływające okna".

 

@Eru: tak, wiem jak to działa, ale nie w tym problem. Jeśli nie używam mapy, albo gdy telefon trzyma i "obsługuje" w czasie jazdy ktoś inny, to zawsze klikam(y). Są jednak sytuacje, gdy mi to naprawdę przeszkadza. Jest opcja wyłączenia tego, a nie działa ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Od dawna (wiele miesięcy) walczę z tzw. pływającymi/wyskakującymi powiadomieniami Yanosika. Zmieniają sie wersje Yanosika, zmieniają się wersje MIUI, zmieniłem nawet telefon w tym czasie, ale problem pozostał. Chcę je po prostu wyłączyć, ale nie udaje się to. Yanosik zdaje się drwić sobie z uprawnień nadawanych mu przez system, a także olewa własne opcje.

 

Jak widać na obrazku, wyłączyłem lub zablokowałem te pływające powiadomienia w trzech różnych miejscach - bezskutecznie!

 

yanosik.jpg

 

Może komuś się udało i podpowie mi, co mam zrobić?

 

Dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy na 3 screenie napisy są szare? Na pewno masz włączone zarządzanie uprawnieniami?

Tak, szare, ale widać przecież, że uprawnienie o które chodzi (pływające okna) ma status "zabronione" (czerwone kółko z białym X w środku).

Zarządzanie uprawnieniami można włączyć, przestawić ręcznie, co się chce i znów wyłączyć. To co się ręcznie ustawiło - zostaje tak i jest respektowane. Testowałem to nie raz dla innych apek i mam tu 9o% pewności, że tak jest. Tylko w przypadku Yanosika nic nie pomaga. Dodam też, że oczywiście testowałem zachowanie Yanosik przy włączonym ręcznym zarządzaniu uprawnieniami aplikacji. Bez różnicy.

 

Swoją drogą (abstrahując od Yanosika) tak do końca to nie rozumiem jak działa to automatyczne przyznawanie uprawnień. Bo nie jest tak, że apli dostają jak leci to, czego "chcą". Tam działa jakiś algorytm, nie zawsze trafny.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu za dużo kombinujesz i mieszasz w MIUI i może stad problemy :D

Ha, no właśnie nie. Wręcz odwrotnie! Używam MIUI w bardzo prosty, minimalistyczny, asekuracyjny sposób. Żadnych tam WSP Tools czy Xposed. Nawet motywów nie używam innych niż domyślny. Żadnych godzin ciszy, czy profili zarządzania energią. Trzymam też liczbę zainstalowanych apek na minimalnym poziomie koniecznych mi na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy na 3 screenie napisy są szare? Na pewno masz włączone zarządzanie uprawnieniami?

 

Kurcze, Numb, może tak być, ze masz tu rację. Wczoraj to testowałem w terenie i faktycznie te pływaki przestały wyskakiwać po tym jak po prostu włączyłem zarządzenie uprawnieniami aplikacji (tylko je włączyłem, nic więcej). Jeszcze muszę to dokładniej potestować (wyłączyć to z powrotem itp), bo pewnosci nie mam.

Ale jeśli masz rację, to wniosek jest taki, że przy wyłączonym ręcznym zarządzaniu uprawnieniami, apki dostają każde uprawnienie, jakie chcą, nawet gdy jest ono oznaczone tam (na wyszarzonym ekranie) czerwonym zakazem. Z praktyki jednak wiem, że czasem byłą sytuacja odwrotna - jakaś apka nie dostawała potrzebnego uprawnienia przy aktywnym automacie. Pokręcone to trochę jest. I nie zmienia faktu, że Yanosik ma buga, skoro olewa własne wewnętrzne ustawienie dotyczące tych pływających okienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie odnośnie samego Yanosika a nie powiadomień ale nie chcę nowego wątku zakładać.

Otóż, drodzy Użytkownicy tego programu, powiedzcie mi jak jest z drenażem baterii- bo jak się domyślam program żeby hulał to musi cały czas w tle pracować plus jeszcze włączony GPS, tak? I sprawa druga jak z poborem danych pakietowych? Lecę na pakiecie 2gb i na samo przeglądanie internetów i czytanie forum swobodnie wystarcza. Czy po dwóch czy trzech dniach używania (jestem kierowcą, u mnie pracowały po conajmniej 8h dziennie) nie będę miał niespodzianki w postaci skończonego pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, to o pakiet jestem spokojny tylko teraz ciekawe czy jeśli aplikacja będzie hulać w tle, do tego cały czas dane + GPS włączone to czy w południe nie będzie brakować baterii =P... Czy jak apka chodzi w tle a ekran jest wygaszony i nadejdzie jakaś informacja z dróg to telefon się wzbudza czy tylko np piszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, santos napisał:

E, to o pakiet jestem spokojny tylko teraz ciekawe czy jeśli aplikacja będzie hulać w tle, do tego cały czas dane + GPS włączone to czy w południe nie będzie brakować baterii =P... Czy jak apka chodzi w tle a ekran jest wygaszony i nadejdzie jakaś informacja z dróg to telefon się wzbudza czy tylko np piszczy?

Mi na trasie ok. 5-godzinnej z Yanosikiem cały czas schodziło tak mniej więcej od 100% do 65% baterii. Pamiętaj też, że Yanosika można różnie skonfigurować jeśli chodzi o zapalanie ekranu (normalnie, ściemnione, wcale, z zapalaniem w przypadku powiadomień lub bez).

Z ciekawości – czy ktoś testował działanie Yanosika za granicą? W szczególności w miejscach, gdzie mieszka i porusza się wielu Polaków?

Czy istnieje inna tego typu apka popularna poza Polską?

Rozmawiałem niedawno w zawodowym kierowcą z UK (gość jeździ na co dzień po całej EU) – zrobił TAKIE oczy, jak mu opowiedziałem o możliwościach Yanosika, normalnie nie mógł uwierzyć, że coś takiego jest, działa i nie jest nielegalne :) Dla niego komunikaty nawigacji o stałych fotoradarach i korkach to aktualny szczyt osiągnięć technologicznych.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy wie ktoś jak włączyć w Yanosiku żeby nie łaczył się z Bluetooth audio tylko komunikaty wypowiadał przez swój głośnik? W iOS była taka opcja, w Andku nie widzę.

Mam tak, że tel. mi się automatycznie łączy po bluetooth z samochodem i jak słucham np radia to nie mam komunikatów z yanosika, bo próbuje je odgrywac przez BT audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

w końcu  mi się udało... włączyć pływające okno... od kilku miesięcy szukałem rozwiązania..bo nie mogłem włączyć tej pływającej ikonki na pulpicie

Ustawienia>> Zainstalowane >> Yanosik >> Inne uprawnienia>>  Wyświetlanie wyskakujących okien po zaznaczeniu tego pojawiła mi się w końcu pływająca ikonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...