Skocz do zawartości

MIUI 20.12.28/29


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

201228.png

  • Aktualizacja do MIUI 12.5
  • Aktualizacja do Androida 11 (Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T Pro, Mi 10T/Pro).
    Obecnie istniejące najnowsze wydania TWRP prawdopodobnie będą działać poprawnie po aktualizacji (potwierdzone w przypadku Mi 9), aktualizacja nie wymaga czyszczenia danych
  • Zmiany w Galerii
  • Poprawki bezpieczeństwa z grudnia 2020 r. (większość urządzeń) bądź stycznia 2021 r. (Redmi Note 7)
  • Drobne zmiany wizualne, nowe supertapety
  • Dodane dźwięki zwierząt z różnych stron świata
  • Poprawki pewnych błędów, np. problemów z usunięciem więcej niż jednego e-maila naraz w systemowej aplikacji Poczty czy braku możliwości wklejenia zawartości w aplikacjach systemowych
  • Przywrócony rozmiar czcionki M przez ekipę xiaomi.eu
  • ROM-y trafiają na serwery wtedy, gdy są gotowe – aktualne linki: 20.12.28, 20.12.29 (tylko Snapdragon 865). Pytanie o to, kiedy będzie dany model, będzie ignorowane
  • Brak aktualizacji w tym tygodniu dla: Mi 9 Lite, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G (u nas Redmi 9T), Redmi Note 9 Pro 5G (Mi 10T Lite). Te urządzenia otrzymają betę MIUI 12.5 z Androidem 11 w środku bądź pod koniec stycznia
  • Koniec wsparcia xiaomi.eu dla urządzeń z architekturą 32-bitową, które i tak otrzymywały jedynie wersję stabilną: Redmi 7A, Redmi 8A, Redmi S2
  • Jako, że to ostatnia aktualizacja w 2020 roku, życzymy spokojnego (i oby lepszego) Nowego Roku
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP

6 grudnia pojawiły się działające TWRP pod Androida 11 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro – linki poniżej:

Podobna aktualizacja pojawiła się także na Mi 10, lecz niestety z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że nie działa ona z nową wersją xiaomi.eu. Pozostaje więc czekać. Aktualizacje trzeba instalować na tym modelu nadal z USB-OTG.

Działające TWRP zostanie podmienione w trakcie instalacji ROM-u na powyższych urządzeniach.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21.2 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
4 godziny temu, Bartos napisał:

Pierwsze wrażenie pozytywne dla mi 10. Ok google działa, gesty działają, po zakończeniu nawigacji google gesty nie zamrażają się. 

Zobaczymy co będzie dalej. 

Jedyny na razie bug jaki zauważyłem to brak trybu ciemnego dla Messenger lite. 

Czy gesty działają z 3rd party Launcher?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mi10 nie działa chyba automatyczne dostosowanie w notatkach. Rysuje kółko czy trójkąt i nie poprawia się jak na filmiku z reprezentacji. 

Edit:Jednak działa :)

 

W Messenger że dymki musisz włączyć w ustawieniach, ale niie na razie nie pisze do mnie więc nie wiem czy działają. 

Używam tylko stock launchera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum funkcji można wywołać ale trzeba przesuwać od samej prawej góry, a nie od środka.

53 minuty temu, piter69pan napisał:

Po aktualizacji na Mi 9t pro system się uruchomił,potem chciałem wejść do recovery i już niestety się nie udało.Po restarcie obojętne czy do systemu czy do recovery system restartuje się do trybu fastboot.Jakieś porady byłyby mile widziane.

Możesz wgrać jakieś inne twrp? może to tego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Orjon napisał:

Centrum funkcji można wywołać ale trzeba przesuwać od samej prawej góry, a nie od środka.

Możesz wgrać jakieś inne twrp? może to tego problem.

Próbowałem,po wpisaniu fastboot devices wykrywa urządzenie ,a przy próbie wgrywania recovery pisze,że nie można załadować recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marcin19883 napisał:

Wyjaśni mi ktoś dlaczego nie można ustawić uprawnień dla aplikacji systemowych? Tylko zainstalowane mozna ustawiać jak sie chce. Na Globalu i każdym custom romie idzie ustawić wszystko. Tutaj na xiaomi eu coś skopane z uprawnieniami :(

Nie "skopane", tylko tak ma być.

39 minut temu, piter69pan napisał:

Próbowałem,po wpisaniu fastboot devices wykrywa urządzenie ,a przy próbie wgrywania recovery pisze,że nie można załadować recovery.

Ale jaki konkretnie masz błąd? Może masz nazwę twrp nie taką jaką rzeczywiście masz w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kruczysko napisał:

Może to przypadek, ale w nju (orange) zaczęło po aktualizacji działać vowifi i volte :-) przy okazji wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :-)

To chyba prezent od Orange na nowy rok, bo mi na 20.12.9 też zaczęło działać. Zobaczymy jak długo, bo aż nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, piter69pan napisał:

Próbowałem,po wpisaniu fastboot devices wykrywa urządzenie ,a przy próbie wgrywania recovery pisze,że nie można załadować recovery.

Wgrałem najnowsze TWRP i system się uruchomił,teraz jeszcze tylko muszę rozwiązać problem z magiskiem i rootem bo niestety nie działa.Dzięki

52 minuty temu, Orjon napisał:

Centrum funkcji można wywołać ale trzeba przesuwać od samej prawej góry, a nie od środka.

Możesz wgrać jakieś inne twrp? może to tego problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michalm83 napisał:

może pierdoła ale na głównym pulpicie i na ekranie blokady w dacie nie ma roku ?

Pierdoła, tak na niektórych zegarach mialo być.

2 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Mi 9t pojawil sie problem z czciinka roboto. Pamietam, ze po ktorejs pazdziernikowej aktualizacji bylo to samo. W niektorych appkach czcionka jest b.cienka i nie wyswietlaja sie niektore elementy. Ponizej slack:

O tym problemie z ikonami wiemy, nie wiemy, co za to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zenon napisał:

aermo360

Zadajesz pytania które są wyjaśnione w opisie tego romu,ech


Nie czytasz ze zrozumieniem, a innym to samo zarzucasz. Informacja w tym opisie jest z 6 grudnia, mamy 01.01.2021. Ja zadałem pytanie czy DALEJ, miesiąc później ten problem występuje. Opis robiony metodą kopiuj-wklej nie jest dla mnie wyjaśnieniem. Poza tym - Twoja odpowiedź nic nie wnosi do tematu. Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

Gdyby problem został rozwiązany, to byłaby o tym stosowna informacja. Jeśli jej nie ma to tak, problem dalej istnieje. Nie mamy informacji o żadnym działającym TWRP na Mi 10 które nie wymagałoby instalacji przez OTG.

Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź na pytanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon ten, w sensie grubości czcionki. @PurpleHaze zdaje się, pisał w swoim poście o tym w kontekście Mi9T, a ja nadmieniłem że problem z czcionką też występuje na Mi10Lite5G w ostatniej Stabilnej odsłonie na dany model (tak, wiem nie ten wątek ale skoro coś takiego się dzieje to mniemam że ciągnie się to od Chińskich wydań etc.

Ten problem objawia się np. tym, że teksty wytłuszczone w aplikacjach jak Messenger przy nieodczytanych wiadomościach nie są na tyle pogrubione by zauważyć ten fakt)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...