Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 9 Pro, problem z połączeniami przychodzącymi/wychodzącymi (nie można się do mnie dodzwonić, ja też nie mogę dzwonić)


Anna81

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem z moim telefonem, ale pozostajemy w temacie połączeń telefonicznych. Tym razem, bywa, że nie można się do mnie dodzwonić, ani ja nie mogę się nigdzie dodzwonić, po prostu wybija numer i mi, i komuś. Co ciekawe, sms można normalnie mi w tym czasie napisać. Do tego, nie mam żadnego ostrzeżenia, więc dopóki ja nie próbuję gdzieś zadzwonić, to nie wiem, że mi się znowuż coś zablokowało. Aby pozbyć się problemu, trzeba uruchomić ponownie telefon (no ale wypadałoby wiedzieć, że coś jest nie tak, a jak czekam na telefon, a tu mi się zblokuje, to nie wiem dlaczego ten ktoś nie dzwoni). Nie wiem, czy to problem karty SIM, czy problem z oprogramowaniem telefonu. I powiem szczerze, że głupia byłam, że pozwoliłam telefonowi zainstalować MIUI 12, z 11 nie było ŻADNYCH problemów. Już mi w poprzednim temacie radzono przejście na wersję europejską (mam global), ale ja nie umiem tego zrobić, poza tym, boję się utraty gwarancji. Może znowu ktoś mi napisze po prostu "wejdź w takie a takie ustawienie i zrób to i tamto" i telefon zacznie działać. Bo mam ochotę to wywalić przez okno. Nigdy więcej telefonu tej firmy. Pomocy, da się coś zmienić w temacie mojego problemu?

Screenshot_2020-12-23-14-10-37-809_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-12-23-14-11-48-207_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Anna81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam ten sam problem jak wpr. Zmiana slotu karty, wymiana karty na nową nic nie pomaga. Co jakieś czas losowo trzeba telefon wyłączyć i włączyć. A o tym że problem wystąpił informuje SMS że ktoś próbował się że mną połączyć bądź jak sam chcę zadzwonić i się nie da. Czy ktoś potrafi rozwiązać ten problem? Może da się cofnąć  aktualizacje miui do poprzedniej wersji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 16.04.2021 o 20:15, WD40 napisał:

Źródło - piunikaweb

Większość tekstów z tego portalu to domysły oparte na skrawkach wypowiedzi osób bardziej lub mniej związanych z tematem, a ostatni termin aktualizacji z tego źródła to ostatni tydzień kwietnia. Xiaomi nie podaje dokładnych terminów aktualizacji. Ostatnia aktualizacja EU jaka wyszła niestety nie dotarła nawet do Polski (i pewnie nie dotrze), na antka 11 pewnie przyjdzie poczekać parę ładnych miesięcy.

Co do tematu sprawdźcie, czy macie włączony roaming krajowy i międzynarodowy oraz czy macie włączone przesyłanie danych w roamingach, przy sieci play jest to dość istotne. Jeśli jest ok, to pewnym rozwiązaniem może być ustawienie jakieś sieci roamingowej na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2021 o 10:50, Rower górski napisał:

Co do tematu sprawdźcie, czy macie włączony roaming krajowy i międzynarodowy oraz czy macie włączone przesyłanie danych w roamingach, przy sieci play jest to dość istotne. Jeśli jest ok, to pewnym rozwiązaniem może być ustawienie jakieś sieci roamingowej na sztywno.

Ale włączyć, wyłączyć czy tylko sprawdzić? Dla minie to wszystko chore jest, powinno działać zawsze i wszędzie ale mogę przetestować.

Dane, roaming krajowy - włączony, międzynarodowy - nigdy, 

Połączenia, roaming włączony - wybieraj sieć automatycznie (Preferowana PLAY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wpr napisał:

Ale włączyć, wyłączyć czy tylko sprawdzić? Dla minie to wszystko chore jest, powinno działać zawsze i wszędzie ale mogę przetestować.

Dane, roaming krajowy - włączony, międzynarodowy - nigdy, 

Połączenia, roaming włączony - wybieraj sieć automatycznie (Preferowana PLAY)

jakby to zadziałało to byłbym naprawdę mocno zdziwiony, bo telefon mi się psuje nawet wtedy jak siedzę przy biurku w domu. O 11:00 normalnie dzwonię o 11:05 pyk dudududupa i reset telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WD40 napisał:

@alelis92 Być może to nie kwestia telefonu, tylko Playa. Kiedyś z dnia na dzień siadł mi net a połączenia mogłem wykonywać tylko na zewnątrz domu. Wskaźniki zasięgu były na full. Okazało się, że Play wypowiedział umowę firmie od masztów przekaźnikowych i "priorytet" dla użytkowników Play spadł na samo dno. Kilka kilometrów dalej miałem połączenia i net idealnie a domu kicha. Musiałem migrować numery do innej sieci bo Play nie był w stanie nic z tym zrobić. 

Zrób sobie test i przez chwilę użyj karty innego operatora. Może być nawet jakiś prepaid.

Ale wtedy byłby problem z zasięgiem a nie z zawieszaniem telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2021 o 11:13, alelis92 napisał:

jakby to zadziałało to byłbym naprawdę mocno zdziwiony, bo telefon mi się psuje nawet wtedy jak siedzę przy biurku w domu. O 11:00 normalnie dzwonię o 11:05 pyk dudududupa i reset telefonu.

To nie jest wątek poświęcony restartom tylko wypadaniu zasięgu.

Być może problemem jest usterka telefonu, ale też przy sieci Play telefon może zmieniać operatorów i korzystać z roamingu krajowego. Może się zdarzyć, że postanowi zmienić operatora w momencie gdy ktoś próbuje się do nas dodzwonić, pomimo wskazywania dobrego zasięgu nastąpi przerwa w łączności i dostajemy powiadomienia, dlatego pewnym rozwiązaniem może być ustawienie sieci na sztywno. Stanie się tak gdy ma ustawioną preforowaną sieć i jednocześnie jej nadajnik jest na granicy zasięgu a w pobliżu znajduje się nadajnik roamingowy. Każdy telefon, nie tylko chiński wtedy głupieje, i też w wielu przypadkach trzeba restartować urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Rower górski napisał:

To nie jest wątek poświęcony restartom tylko wypadaniu zasięgu.

Być może problemem jest usterka telefonu, ale też przy sieci Play telefon może zmieniać operatorów i korzystać z roamingu krajowego. Może się zdarzyć, że postanowi zmienić operatora w momencie gdy ktoś próbuje się do nas dodzwonić, pomimo wskazywania dobrego zasięgu nastąpi przerwa w łączności i dostajemy powiadomienia, dlatego pewnym rozwiązaniem może być ustawienie sieci na sztywno. Stanie się tak gdy ma ustawioną preforowaną sieć i jednocześnie jej nadajnik jest na granicy zasięgu a w pobliżu znajduje się nadajnik roamingowy. Każdy telefon, nie tylko chiński wtedy głupieje, i też w wielu przypadkach trzeba restartować urządzenie.

Rozumiałbym jakby to był problem Play, jakby to występowało na moim drugim telefonie, ale to dzieje się tylko i wyłącznie na Redmi. Jakoś też nie się nie chce wierzyć, że 2 tyg mam zasięg na biurku i nagle znika i po resetowaniu telefonu znowu mam magicznie zasięg na kolejne 2-3tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam,

trafiłem na ten wątek szukając rozwiązania problemu, który wydaje się mocno zbieżny z opisywanym tutaj.
co prawda, mój telefon to mi 8 lite, ale poza tym większość symptomów jest podobna.
zaczęło się od wielu prób zainstalowania custom romów z xda opartych na androidzie 11(nie jakieś chałupnicze, oficjalne kanały jak lineage czy havoc). każda możliwa instalacja (a kombinowałem praktycznie na wszystkie możliwe sposoby) kończyła się brakiem transmisji danych. wyczerpałem wszystkie możliwe działania opisane w sieci. jestem w play (a konkretnie red bull mobile), ale próbowałem też z kartą z orange od znajomego - też nie było transmisji danych.
po pewnym kolejnym podejściu do lineage i powrocie do romu xiaomi.eu nagle okazało się, że nie można się do mnie dodzwonić (dowiedziałem się o tym próbując uruchomić apkę bankową - dzwoni wtedy automat podając kody). po chwili przychodzi sms z informacją o poczcie głosowej itd. to samo się działo, jak poprosiłem znajomych o próby połączenia się do mnie.
zaczęło się kolejne kombinowanie, które zakończyłem po kolejnym flashowaniu miui (eu) z kartą sim w drugim slocie - tylko z taką konfiguracją można się do mnie dodzwonić. 

szczerze to nie wiem czy to kwestia play, telefonu czy też samego romu - pewne wnioski z kombinowania na wzajem się wykluczało (np. karta sim play działała poprawnie, jak włożyłem ją do starego redmi 4x; dalej - przy karcie sim w mi 8 lite w slocie 1 nie można się dodzwonić ale transmisja danych działa; dalej - do niedawna karta sim w slocie 1 nie stwarzała żadnych problemów, ostatnia aktualizacja romu była 2 miesiące temu a problemy pojawiły się później). wątpię, że częste flashowanie może jakoś uszkodzić coś odpowiedzialnego za transmisję danych czy dzwonienie, karty sim też często nie wyjmuję - nie jest 'zajechana'. trafiłem na podobny wątek na forach - dotyczyły virgin mobile (w sumie też play) czy też orange.
nie wiem czy jest jakieś wyjście poza kupieniem nowego telefonu - moje mi 8 lite skończyło jakiś czas temu 2 lata. obecnie działam na miui xiaomi.eu 12.0.2 (android10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak telefon się zawiesza wystarczy przełączyć preferowany typ sieci na - Preferowane sieci 3G. Powraca sieć i możliwość dzwonienia, po powrocie do preferowanej sieci LTE ponownie telefon "automatycznie" się zawiesza. Na dłużej pomaga tylko restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim starym telefonie miałem podobnie, z tym że ten zaczęłem się bawić ustawieniami modemu :P , zmiana na wymuszenie pasma LTE i tym podobne, zaczęło się dziać jak wyżej ludziki piszą , restart do fabrycznych nic nie dawał , okazało się że padła antena, oddany na gwarancji , wymienili ja i działał jak nowy :D , na chwilę obecną tel działa bez zarzutu jeśli chodzi o dzwonienie , ale mam xiaomi.eu ROM , jest dużo lepszy niż global imho, spróbuj użyć innej apki do telefonu, może tutaj coś się zmieni, jak nie , to moim zdaniem serwis z naciskiem na tą wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

W takim razie po co funkcja VoLTE ? 

Moim skromnym zdaniem jeśli mam wyłączac opcje lepszej jakości rozmów, szybszego łączenia się z ludźmi czy rozmawiania z kimś i w tym czasie latania po necie z LTE a nie 3g - to już lepiej przyznać że telefon jest zepsuty bo jego funkcja nie działa i ludzie powinni to masowo zgłaszać, Xiaomi olewa problemy bo poszedł w stronę zysków a nie supportu. Wypuścić pierdylion urządzeń by później nie naprawiać w nich błędów z softem, kpina z użytkownika.

U mnie na 12.5.6 działa VoLTE i voWiFi i nie mam tych problemów. Może też kwestia operatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy znalazł ktoś może inne rozwiązanie tego problemu? No moim note 10 lite dalej nie mogę dzwonić i odbierać połączeń. Wersja 12.5.3. Wszystkie porady zastosowałem i dalej nic. Czekam 7 dni na mi unlocka. Może wersja miui polska coś pomoże, ale byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Może ktoś się borykał z podobnym problemem i jakimś cudem udało mu się go rozwiązać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 5.09.2022 o 22:19, szymoncud napisał:

Czy znalazł ktoś może inne rozwiązanie tego problemu? No moim note 10 lite dalej nie mogę dzwonić i odbierać połączeń. Wersja 12.5.3. Wszystkie porady zastosowałem i dalej nic. Czekam 7 dni na mi unlocka. Może wersja miui polska coś pomoże, ale byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Może ktoś się borykał z podobnym problemem i jakimś cudem udało mu się go rozwiązać.

 

Ja niestety kombinuję od ponad pół roku i nic. Redmi Note 9 pro, MIUI 12.0.3, sieć Play. Średnio 2 razy dziennie muszę restartować, coraz bliższy jestem rzucenia o ścianę bo jakoś nie wierzę że w serwisie coś poradzą na to.

Edytowane przez michal777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie. Czy udalo sie komus rozwiazac ten problem? 

Moja wersja androida 11, miui 12.5.5.

Co kilka dni pojawia mi sie ten sam problem. Niewazne czy to karta play czy lycamobile. Jest to bardzo irytujace bo czesto czekam na wazne telefony i dostaje tylko powiadomienia a jak chce oddzwonic to pomaga tylko wlaczenie na chwile trybu samolotowego (max 4 razy) a pozniej tylko restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...