Skocz do zawartości

xiaomi MI 10 5G - brak 5G


oskarpawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od lipca br. posiadam  Xiaomi MI 10 5G siec PLUS w abonamencie.  Problem w tym ze nie wyświetla mi się na pasku u góry że jestem o obrębie sieci 5G. Byłem w centrum Warszawy, Poznania, Łodzi, Konina, Wrocławia i w wielu innych miastach gdzie powinien być obszar 5G. Najwyżej co to wyświetla mi się tylko LTE+. Chciałbym zaznaczyć ze telefon kupowałem w euro rtv agd. Do tej pory nie zdawałem sobie z tego sprawy gdyż miła pani w obsłudze klienta w plusie twierdziła ze tak musi być, to samo powiedzieli mi w punkcie plusa. Moje wątpliwości się potwierdziły kiedy kupiłem drugi telefon tez w sieci euro rtv agd tj Xiaomi mi 10t PRO 5G dodatkowo wziąłem niższy abonament i siec 5G działa i się wyświetla na pasku górnym. W czym jest problem??? pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 hey , tak , mam ustawione na preferowane sieci 5G. Ustawienia są identyczne w obu telefonach, w MI 10  jak i w MI 10T PRO. Czytałem coś ze MI 10 nie obsługuje 5G, tylko po co by na obudowie wstawiali napis 5G i przy włączaniu telefonu wyświetla się również ikona 5G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartos napisał:

Przed zakupem trzeba było sprawdzić jakie częstotliwości których operatorów wspiera dany model.

Federacja konsumentów weźmie pod ochronę konsumenta. Konsument nie musi tego sprawdzać, bo nie musi mieć takiej wiedzy. To że producent "wielki" nie znaczy, że może wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe porównanie.

Na pudełku jest 5G i podczas włączania też, Więc jeśli producent kombinuje, to produkt jest niezgodny z umową i ja wcale nie muszę znać częstotliwości. Ile osób je zna i potrafi wymienić? Jak kupię samochód na benzynę to ją wleję i pojadę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kupiłeś telefon ze wsparciem dla danych częstotliwości. A, że operator sobie wymyślił taką a nie inną częstotliwość a ty nie dopilnowałeś by była kompatybilna to o co pijesz. 5G "pięciu gie" nie równe tak jak z LTE. Nie wszystkie obsługują wszystkie częstotliwości, agregację, VoLTE i inne bajery. O to masz zadbać ty jako konsument jeśli to chcesz. Po to jest podawana specyfikacja techniczna.

Chyba, że Ci sprzedawca zagwarantował, że ten telefon będzie działał w danej sieci. Co w sumie też będzie ci ciężko cokolwiek ugrać bo prawowitego 5G w Polsce nie ma a licytacje na częstotliwości dopiero mają się odbyć. I to, że teraz nie wspiera (bo każdy operator aktualnie wydziela to z ich częstotliwości LTE) nie oznacza, że w przyszłości nie będzie. Bo aktualnie niby 5G jest ale tak naprawdę go nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@browarmistrzPL  Trochę cię rozumiem, ale nie każdy producent odblokowuje wszystkie częstotliwości danej sieci. Np pocof2pro ma tylko dwie częstotliwości 5G.

W Polsce 5G jeszcze kuleje, więc zapewne dojdą jeszcze inne pasma, które mi10 obsługuje. Ponoć na początku startów 5G korzystali z częstotliwości LTE, i to jest dopiero pokręcone, operator kombinuje i to nie wina producenta telefonu. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartos napisał:

@browarmistrzPL  Trochę cię rozumiem, ale nie każdy producent odblokowuje wszystkie częstotliwości danej sieci. Np pocof2pro ma tylko dwie częstotliwości 5G.

W Polsce 5G jeszcze kuleje, więc zapewne dojdą jeszcze inne pasma, które mi10 obsługuje. Ponoć na początku startów 5G korzystali z częstotliwości LTE, i to jest dopiero pokręcone, operator kombinuje i to nie wina producenta telefonu. 

To też nie tak, że producent blokuje czy nie. Zazwyczaj sprzętowo nie posiadają wsparcia dla danej częstotliwości przez zastosowany modem co wiąże się z niższą ceną lub po prostu z jego dostępnością. Mi10 to jeden z pierwszych telefonów z 5G to nie dziwię się, że nie wspiera wszystkich. Przecież to i tak nie jest pierwszy raz. Starsze modele lub te wydane na chiński rynek nie obsługują np. 800MHz na LTE. Ludzie pruli się? Pruli się. Ale czyja to wina? Ale nie było tak źle bo reszta częstotliwości jest wspierana i takie 1800MHz praktycznie wszędzie jest. A tu operatorowi zamarzyło się wydzielić takie pasmo, że Mi10 nie obsługuje i ścisk pośladków. Ja tu bym bardziej patrzył na widzimisię operatora. Bo reszta operatorów w tym momencie jest wspierana przez Mi10. No ale operator też nie będzie każdemu dogadzał i działają na tym co mają.

I powtórzę, w Polsce jeszcze nie było licytacji na częstotliwości 5G. To czy Mi10 będzie w pełni kompatybilne z danym operatorem czy też nie to się dopiero okaże bo aktualnie to taka samowolka jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, browarmistrzPL napisał:

Na pudełku jest 5G i podczas włączania też, Więc jeśli producent kombinuje, to produkt jest niezgodny z umową

Plus kombinuje, przynajmniej na razie. Generalnie żaden z naszych operatorów nie korzysta z częstotliwości 5G które docelowo mają być w użyciu, bo sprawa koncesji jest jeszcze nie zakończona. Obecne 5G naszych operatorów to jakieś protezy. Nie widzę tu żadnej niezgodności, tel jak najbardziej obsługuje 5G, ale przynajmniej na razie nie w Plusie. Nigdzie nie jest napisane że obsługuje wszystkie możliwe częstotliwości 5G. Obsługujących wszystkie chyba nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@browarmistrzPL idź i walcz. Z brakiem wsparcia LTE 800MHz było głośno i co wyszło? Bo tu można powiedzieć o podobnej praktyce.

Walczyć o swoje prawa można. Ba, a nawet trzeba. Ale walczyć trzeba mieć o co i czym. Bo w tym momencie nie masz o co i czym. Kupując radio samochodowe z wyjściem AUX też będziesz walczył o brak wsparcia Bluetooth? W końcu na pudełku było napisane, że można puszczać własne piosenki z telefonu. A, że masz telefon bez auxa i radio bez wsparcia BT to nie będzie grało.

To jest zwykła dezinformacja którą nikt nigdzie nie ukrywa bo wszystko można sprawdzić w specyfikacji poszczególnych urządzeń.

Kolejny przykład? Telewizja. Za niedługo wyjdzie kolejna wersja DVB-T i sporo telewizorów nie będzie go wspierać. A z czasem aktualna wersja będzie wygaszana. Też będziesz miał pretensje, że kupiłeś "nowy" ale stary telewizor i nie będzie mógł odbierać telewizji bo nie obsłuży DVB-T2 a obsługuje DVB-T? Inne częstotliwości, podobna nazwa a jednak coś innego. Z tym, że Mi10 aktualnie nie obsługuje a najprawdopodobniej będzie obsługiwał co daje lepszą sytuację. Nikt tu nikogo nie oszukał a to tylko ty nie wiesz co kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pietr napisał:

@browarmistrzPLbędziesz miał pretensje, że kupiłeś "nowy" ale stary telewizor i nie będzie mógł odbierać telewizji bo nie obsłuży DVB-T2 a obsługuje DVB-T?

A tak na marginesie, telewizory Mi obsługują jako nieliczne w swojej klasie cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP tylko szkoda, że matryca ma wysoki imput lag, za dużo koloru czerwonego, słabe możliwości konfiguracyjne obrazu, skomplikowane przełączanie kanałów. Zostaje jeszcze przy swojej starej plazmie.

@Pietr  Dobrze, że nikt nie zgłasza roszczeń z powodu, że  kupił telefon z obsługą 5G, a jego operator w danej taryfie nie oferuje tej usługi.  (kuźwa ja tak mam  :D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji Xiaomi MI 10 5G powinien obsługiwać częstotliwości    n1 (2100), n3 (1800), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500)

 wysyłam zdjęcie tylnej obudowy mojego xiaomi MI 10 5G, w kółeczku zaznaczyłem ze jest to urządzenie które powinno wspierać 5G, tak samo rzecz się ma podczas odpalania urządzenia, . Niestety jest inaczej. szkoda tylko ze tak późno na to zwróciłem uwagę ale tylko dlatego ze kupiłem drugi telefon xiaomi, tańszy i ktory ma ta opcje. Będzie to przestroga dla innych którzy będą chcieli kupić z drugiej ręki telefon i ktoś będzie próbować wcisnąć im kit z 5G ze telefon posiada taka opcje....

1609-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, oskarpawel napisał:
Według specyfikacji Xiaomi MI 10 5G powinien obsługiwać częstotliwości    n1 (2100), n3 (1800), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500)

 wysyłam zdjęcie tylnej obudowy mojego xiaomi MI 10 5G, w kółeczku zaznaczyłem ze jest to urządzenie które powinno wspierać 5G, tak samo rzecz się ma podczas odpalania urządzenia, . Niestety jest inaczej. szkoda tylko ze tak późno na to zwróciłem uwagę ale tylko dlatego ze kupiłem drugi telefon xiaomi, tańszy i ktory ma ta opcje. Będzie to przestroga dla innych którzy będą chcieli kupić z drugiej ręki telefon i ktoś będzie próbować wcisnąć im kit z 5G ze telefon posiada taka opcje....

1609-1.jpg

Ale Mi10 wspiera główne częstotliwości 5G tylko u nas ciemnogród i nie mają jeszcze dyspozycji do docelowych dla 5G częstotliwości i trzeba czasu by Mi10 zaczął łapać u nas zasięg. I to jest niedoprecyzowane bo tylko z Plusa nie obsługuje. Z reszty operatorów łapie 5G. Sprawdzałem w Play. No ale obwinianie producenta. ;)

2 minuty temu, oskarpawel napisał:

 jest taka strona KIMOVIL wpisujesz to w wyszukiwarkę i model telefonu jaki cię interesuje i i tam wszystko można wyczytać, i właśnie to ze siec PLUS nie obsługuje tego modelu telefonu...

I w TYM momencie nie obsługuje, nie że nie będzie obsługiwał. Aktualnie u nas 5G to protoplasta na bazie LTE. To nie ma co się dziwić, że część telefonu w tym momencie nie działa z 5G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oskarpawel  Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to tez czujesz się oszukany bo tel obsługuje mniej pasm niż wyczytałeś. Przepraszam ale specyfikacje  sprawdza się na stronie producenta a nie komercyjnej. Poza rym KIMOVIl podaje specyfikacje pasm dokładnie taka jak xiaomi, czyli to co napisałem wyżej. Sam jesteś sobie winien. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, sam jestem sobie winien, sugerowałem się tym ze jest w nim modem 5G. i kupiłem go w sklepie z wolnej ręki. Plus tez oferował ten model telefonu, i gdybym kupił go w punkcie PLUSA to nie zawahał bym się teraz robić u nich reklamacji, a tak każdy teraz umywa ręce.... a w sklepie tez to nie przejdzie gdyż już minęło prawie poł roku od zakupu.

W Polsce jest już siec 5g, w większych miastach. Wiem bo sam sprawdzałem trzymając dwa telefony obok siebie. Oba w Plusie, w abonamencie , oba Xiaomi , tylko jeden MI 10 5g a drugi MI 10t pro 5G. i własnie w tym drugim sie wyswietlało na pasku ze jestem w obszarze 5G , natomiast w tym pierwszym ze jest LTE+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że te aktualne 5G oferuje prędkości do LTE-A. Pomijam już fakt, że tego zasięgu jest tyle co kot napłakał i w pomieszczeniach jest słaby.

Idźcie do UOKiK i dajcie znać czy za niewiedzę użytkowników podejmą się wyzwania podjęcia postępowania wobec Xiaomi.

20 minut temu, oskarpawel napisał:

Masz racje, sam jestem sobie winien, sugerowałem się tym ze jest w nim modem 5G. i kupiłem go w sklepie z wolnej ręki. Plus tez oferował ten model telefonu, i gdybym kupił go w punkcie PLUSA to nie zawahał bym się teraz robić u nich reklamacji, a tak każdy teraz umywa ręce.... a w sklepie tez to nie przejdzie gdyż już minęło prawie poł roku od zakupu.

Ale kto ci umywa ręce? Podejrzewam, że nikt by nawet nie podejmował się dyskusji. Plus nawet nie oferował i oznaczał tego telefonu do 5G. W innej sieci już tak.

Tutaj po prostu trzeba czekać aż dostaną pozwolenia na resztę częstotliwości i operatorzy rozbudują swoją infrastrukturę.

I pytanie. Jak byś miał reklamować towar to z jakiej przyczyny i jak byś go argumentował? Bo argument "jest napisane 5G a u mnie nie działa" to nie przejdzie. Bo u ciebie nie działa a nie u wszystkich. 

Teraz jeszcze ciekawostka. Praktycznie u każdego z naszych operatorów jest ruter który nie agreguje wszystkich pasm na LTE a tylko konkretne. I nie w każdej lokalizacji złapiesz to LTE-A. Więc czy nie składają nieprawdę? No nie. Bo działa to LTE-A ale nie w pełni sprawne (bo np. agreguje 2 zamiast 3 częstotliwości lub BTS którego masz pod domem tego nie wspiera lub ma inne częstotliwości). 

Nie ma tak, że kupisz telefon i musi on wszystko wspierać. Bo absolutna większość nie wspiera wszystkiego na raz. I dlaczego tu nie wojujesz? Spora część Redmi i innych średniaków nie potrafi w pełni korzystać nawet u nas z LTE bo nie zaagregują wszystkich dostępnych częstotliwości.

 

Teraz najzwyczajniej w świecie możesz traktować to jakbyś nie był w zasięgu i tyle. Czy to, że na tamtych zobaczyłeś magiczny znaczek 5G to odczuwałeś znaczącą różnicę niz to, że masz słabszy zasięg względem 5G? Drastycznie większe prędkości były niż na LTE?

Edytowane przez Pietr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość fizycznie jest taka sama na każdym telefonie bez znaczenia czy się wyświetla LTE+ czy 5G , jest taka jaka daje dany router czy jak kto woli nadajnik w przestrzeni. osobiście to sprawdzałem. Tylko w moim przypadku nie jest to wina telefonu tylko sieci PLUS GSM. Wcześniej tego nie wiedziałem tylko dopiero dowiedziałem się jak utworzyłem ten post, i zacząłem się w to zagłębiać. Mówi się trudno, nic na to nie poradzę, zmienię najwyżej sieć pozostawiając sobie numer telefonu, lub komuś komu nie zależy na tym czy jest czy nie ma 5G  odsprzedam telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, oskarpawel napisał:

Prędkość fizycznie jest taka sama na każdym telefonie bez znaczenia czy się wyświetla LTE+ czy 5G , jest taka jaka daje dany router czy jak kto woli nadajnik w przestrzeni. osobiście to sprawdzałem. Tylko w moim przypadku nie jest to wina telefonu tylko sieci PLUS GSM. Wcześniej tego nie wiedziałem tylko dopiero dowiedziałem się jak utworzyłem ten post, i zacząłem się w to zagłębiać. Mówi się trudno, nic na to nie poradzę, zmienię najwyżej sieć pozostawiając sobie numer telefonu, lub komuś komu nie zależy na tym czy jest czy nie ma 5G  odsprzedam telefon.

Nie musisz zmieniać telefonu bo prędzej czy później Mi10 będzie wspierać 5g w plusie. Tylko teraz dostępu do docelowych częstotliwości nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...