Skocz do zawartości

Zapętlony po aktualizacji


greck

Rekomendowane odpowiedzi

Problem leży gdzie indziej, powoli nadchodzi Redmi Note 10 a między nim a naszym jest 9-tka która jest słaba i zalega w magazynach, więc trzeba jakoś zniechęcić nas do RN8 PRO. Tak działali zawsze, kto pamięta to wie o czym pisze. W rn2 gdzie wszystko chodziło jak trzeba i był mały popyt na 3-kę, nagle po aktualizacjach zaczęły się dziać cuda np lecąca bateria z 90% do zera w ciągu 4 minut i nagrzewanie telefonu że każdy go odkładać na bok myśląc że zaraz wybuchnie :D

tak tylko głośno myślę :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, focusik09 napisał:

Problem leży gdzie indziej, powoli nadchodzi Redmi Note 10 a między nim a naszym jest 9-tka która jest słaba i zalega w magazynach, więc trzeba jakoś zniechęcić nas do RN8 PRO. Tak działali zawsze, kto pamięta to wie o czym pisze. W rn2 gdzie wszystko chodziło jak trzeba i był mały popyt na 3-kę, nagle po aktualizacjach zaczęły się dziać cuda np lecąca bateria z 90% do zera w ciągu 4 minut i nagrzewanie telefonu że każdy go odkładać na bok myśląc że zaraz wybuchnie :D

tak tylko głośno myślę :/

 

Straszne to co piszesz... Mam ten telefon nieco ponad pół roku. Z drugiej strony po co będą w takim razie pchali w niego androida 11...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, greck napisał:

Straszne to co piszesz... Mam ten telefon nieco ponad pół roku. Z drugiej strony po co będą w takim razie pchali w niego androida 11...?

Jak będą ,chyba że kosmetyka i numerek. Szkoda że w ogóle aktualizowałem do 12 , mogłem pozostać na 11 a nie chcę się bawić w bootloadery i wgrywanie systemu.

Edytowane przez saataniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już coś z tą nową aktualizacją co posypała nam telefony, jest jakiś sposób żeby wyjść z redmi recovery 3.0 w kółko mi zapętla to samo i ni jak wyjść z tego nie można. Problem leży po stronie producenta który wypuścił wadliwą aktualizację, a przywracanie telefonu do stanu fabrycznego nie wchodzi w grę, mam na nim zbyt ważne aplikacje i nie tylko, żebym mógł je stracić. Można to gdzieś reklamować w MIUI Polska

48 minut temu, saataniel napisał:

Jak będą ,chyba że kosmetyka i numerek. Szkoda że w ogóle aktualizowałem do 12 , mogłem pozostać na 11 a nie chcę się bawić w bootloadery i wgrywanie systemu.

Kto to mógł wiedzieć że tak się wydarzy. Sam jestem wściekły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz69 napisał:

Można to gdzieś reklamować w MIUI POLSKA

Na pewno nie w Miui Polska. To niezależny twór nie związany z Xiaomi. Możesz reklamować u sprzedawcy i w autoryzowanym serwisie. Problem wcześniej czy później rozwiążą, ale jak każda inna firma za utratę danych, aplikacji nie odpowiadają. Zawsze jest o tym wzmianka w Umowie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że pomoże 

Pobieracie ten soft : https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QGGEUXM/miui_BEGONIAEEAGlobal_V12.0.2.0.QGGEUXM_7b0e08bd84_10.0.zip
PAMIĘTAJCIE ŻE TO JEST PACZKA DO SOFTU EUROPEJSKIEGO CZYLI EEA
Wrzuca się go programem MiFlashPro : https://www.mediafire.com/file/cwcupkfp7x0t3sq/MiFlash_Pro_v5.3.1104.39_EN_Setup.zip/file
Jeżeli już pobraliśmy soft i zainstalowaliśmy program , uruchamiamy telefon w trybie recovery i podłączamy go do komputera. 
Gdy program się uruchomi każe nam wybrać region więc wybieramy odpowiedni dla swojego smartfona.
Musimy się zalogować na konto xiaomi. 
Wyświetli się nam menu głowne aplikacji. Wchodzimy w zakładkę recovery.
Wyświetli się okno wyszukiwanie telefonu. W telefonie klikamy na opcje connect with MiAssistant
Powinno nam wyskoczyć takie okno : https://zapodaj.net/b2dff91e9ed43.png.html
klikamy na 3 kropki i wskazujemy paczkę z softem
PAMIĘTAJCIE ŻE TO JEST PACZKA DO SOFTU EUROPEJSKIEGO CZYLI EEA
klikamy flash i powinno pójść flashowanie przez recovery pełnej paczki softu bez utraty danych. Robiłem tak wielokrotnie i nie straciłem żadnych danych.
Jeżeli to nie pomoże zostaje tylko wipe i nic więcej. W serwisie zrobią to samo tylko że przez fastboot i z pewną utratą danych

Edytowane przez deco164
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, deco164 napisał:

Mam nadzieję że pomoże 

Pobieracie ten soft : https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QGGEUXM/miui_BEGONIAEEAGlobal_V12.0.2.0.QGGEUXM_7b0e08bd84_10.0.zip
PAMIĘTAJCIE ŻE TO JEST PACZKA DO SOFTU EUROPEJSKIEGO CZYLI EEA
Wrzuca się go programem MiFlashPro : https://www.mediafire.com/file/cwcupkfp7x0t3sq/MiFlash_Pro_v5.3.1104.39_EN_Setup.zip/file
Jeżeli już pobraliśmy soft i zainstalowaliśmy program , uruchamiamy telefon w trybie recovery i podłączamy go do komputera. 
Gdy program się uruchomi każe nam wybrać region więc wybieramy odpowiedni dla swojego smartfona.
Musimy się zalogować na konto xiaomi. 
Wyświetli się nam menu głowne aplikacji. Wchodzimy w zakładkę recovery.
Wyświetli się okno wyszukiwanie telefonu. W telefonie klikamy na opcje connect with MiAssistant
Powinno nam wyskoczyć takie okno : https://zapodaj.net/b2dff91e9ed43.png.html
klikamy na 3 kropki i wskazujemy paczkę z softem
PAMIĘTAJCIE ŻE TO JEST PACZKA DO SOFTU EUROPEJSKIEGO CZYLI EEA
klikamy flash i powinno pójść flashowanie przez recovery pełnej paczki softu bez utraty danych. Robiłem tak wielokrotnie i nie straciłem żadnych danych.
Jeżeli to nie pomoże zostaje tylko wipe i nic więcej. W serwisie zrobią to samo tylko że przez fastboot i z pewną utratą danych

Hej, dzieki za instrukcje, czy trzeba tam dodatkowo zaznaczac jakies opcje, aby przy flashowaniu nie usuwalo danych? Czy po prostu recovery flash jest sam w sobie rozumiany jako flash bez usuwania danych? Mam nadzieje, ze dobrze to wytlumaczylem, jestem laikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, deco164 napisał:

Nic nie trzeba ustawiać i nic się nie usuwa. Komuś już ten sposób pomógł i nie wykasowało danych

Spoko :) Zanim odpale flashowanie, czy moglbys mi jeszcze potwierdzic, ze moj soft bedzie kompatybilny? Z tego co czytalem, flash recovery romem przeznaczonym dla innego regionu niz moj mogloby sie skonczyc zle dla telefonu. Moje aktualne oprogramowanie:

133792806_1339841559747581_5314049133941838497_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, deco164 napisał:

Tak jest kompatybilny ten soft

Niestety nie pomoglo. Aktualizacja sie zainstalowala poprawnie, ale po ukonczeniu znowu zaczyna sie zapetlac. Co wiecej, po podlaczeniu do MiFlashPro dalej pokazuje najnowsza wersje. Moze zejscie do MIUI 11 by pomoglo?

 

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, deco164 napisał:

To byś musiał odblokować bootloader żeby się cofnąć. A spróbuj zainstalować tą najnowszą wersję przez recovery

Na c.mi.com nie moglem znalezc najnowszej wersji (pewnie ja zdjeli), sciagam stad: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/begonia/stable/V12.0.3.0.QGGEUXM/

Sprobuje wgrac i dam znac czy przeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deco164 napisał:

Mam nadzieję że pomoże 

Pobieracie ten soft : https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QGGEUXM/miui_BEGONIAEEAGlobal_V12.0.2.0.QGGEUXM_7b0e08bd84_10.0.zip
PAMIĘTAJCIE ŻE TO JEST PACZKA DO SOFTU EUROPEJSKIEGO CZYLI EEA
Wrzuca się go programem MiFlashPro : https://www.mediafire.com/file/cwcupkfp7x0t3sq/MiFlash_Pro_v5.3.1104.39_EN_Setup.zip/file
Jeżeli już pobraliśmy soft i zainstalowaliśmy program , uruchamiamy telefon w trybie recovery i podłączamy go do komputera. 
Gdy program się uruchomi każe nam wybrać region więc wybieramy odpowiedni dla swojego smartfona.
Musimy się zalogować na konto xiaomi. 
Wyświetli się nam menu głowne aplikacji. Wchodzimy w zakładkę recovery.
Wyświetli się okno wyszukiwanie telefonu. W telefonie klikamy na opcje connect with MiAssistant
Powinno nam wyskoczyć takie okno : https://zapodaj.net/b2dff91e9ed43.png.html
klikamy na 3 kropki i wskazujemy paczkę z softem
PAMIĘTAJCIE ŻE TO JEST PACZKA DO SOFTU EUROPEJSKIEGO CZYLI EEA
klikamy flash i powinno pójść flashowanie przez recovery pełnej paczki softu bez utraty danych. Robiłem tak wielokrotnie i nie straciłem żadnych danych.
Jeżeli to nie pomoże zostaje tylko wipe i nic więcej. W serwisie zrobią to samo tylko że przez fastboot i z pewną utratą danych

Dane uratowane, telefon działa bez zarzutów. Dziękuję i kłaniam się nisko panie deco164!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co uratowali telefon, mieliście zapętlony telefon na recovery czy uruchamiał się? Ja mam pętlę na recovery. W tej chwili nie mam dostępu do kompa, ale jak będę miał to na pewno spróbuję. Niech inni którym się udało dają znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deco164 napisał:

To byś musiał odblokować bootloader żeby się cofnąć. A spróbuj zainstalować tą najnowszą wersję przez recovery

Niestety przy probie wgrania najnowszego romu pojawil sie blad, ze ROM jest w wersji Beta, a moje konto nie jest autoryzowane do instalacji tej wersji (mimo, ze pobralem wersje stable/recovery).

Zastanawiam sie, czy jak wypuszcza jeszcze nowsza wersje to bede mial opcje wgrania jej przez MiFlashPro bez utraty danych? Nie spieszy mi sie, mam telefon zapasowy i moge poczekac na poprawki.

PS. Fajnie, ze u innych zadzialalo, pamietajcie zeby robic backupy :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, greck napisał:

Do tych co uratowali telefon, mieliście zapętlony telefon na recovery czy uruchamiał się? Ja mam pętlę na recovery. W tej chwili nie mam dostępu do kompa, ale jak będę miał to na pewno spróbuję. Niech inni którym się udało dają znać. 

Pętla i samoczynny reset co kilkadziesiąt sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krystian0201 napisał:

U mnie telefon włączał się ale nie działała żadna aplikacja. Połączyć z komputerem też się nie dało.

Wgrałem v.12.0.2.0 ale telefon niestety już nie wstał.

To rób wipe i wgraj 12.0.2.0 przez fastboot i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, greck napisał:

Do tych co uratowali telefon, mieliście zapętlony telefon na recovery czy uruchamiał się? Ja mam pętlę na recovery. W tej chwili nie mam dostępu do kompa, ale jak będę miał to na pewno spróbuję. Niech inni którym się udało dają znać. 

Tak, u mnie też była pętla. I nawet rozładowanie baterii do zera nic nie zmieniło. Teraz działa elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również u mnie wystąpił bootloop, robiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Aktualizowanie MIUI na ekranie telefonu doszło do końca, na recovery flash do jakichś 65%, po czym wyskoczył komunikat "flashed succesfully". Telefon zaczął się uruchamiać, lecz po chwili znowu znalazłem się w menu gdzie do wyboru jest: Reboot, Wipe Data, Connect with MIAssistant. Reboot znowu zapętla. Macie jakiś pomysł co mogę dalej zrobić? Bardzo zależy mi na danych, które zostały na telefonie. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Edytowane przez bonkers89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bonkers89 napisał:

Również u mnie wystąpił bootloop, robiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Aktualizowanie MIUI na ekranie telefonu doszło do końca, na recovery flash do jakichś 65%, po czym wyskoczył komunikat "flashed succesfully". Telefon zaczął się uruchamiać, lecz po chwili znowu znalazłem się w menu gdzie do wyboru jest: Reboot, Wipe Data, Connect with MIAssistant. Reboot znowu zapętla. Macie jakiś pomysł co mogę dalej zrobić? Bardzo zależy mi na danych, które zostały na telefonie. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Dokładnie mam to samo.. do 65% dochodzi i nagle ze finish a na telefonie masz też coś takiego, że lecą procenty i na 4,99% zatrzymuje się potem wskakuje na 20pare % dalej leci leci dobija prawie do 80%(w tym czasie jest może 62% na programie) i nagle z tych prawie 80% wskakuje do 90pare % i zaraz po tym juz leci do końca to pare sekund może mija na programie jest 65% i pokazuje, że finish telefon się restartuje i wraca do Recovery ? 

LUDZIE PLIS wykombinujcie coś :( już drugi dzien z tym siedze i d*pa :( 

Ten pomysł od @deco164 niestety w moim przypadku nie działa..(to jeszcze z innego forum dyskusja) 

Mam jeszcze jedno pytanie :

image.thumb.png.bbf63acfed053e8fc6bdd657d641fed1.png

Co jeśli tutaj w tym momencie klikne Flash wróci do jeszcze starszej wersji oprogramowania z utrata danych czy bez utraty danych ? jest napis na CZERWONO, ale nie da się tego rozwinąć, aby zobaczyć co jest po "will" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kikohooz tego co widzę to masz aktualnie wgraną v12.0.2.0, próbowałeś wgrywać tą samą wersję? Mi wyświetlało v12.0.3.0, więc v12.0.2.0 nie chciało ruszyć, a v12.0.3 nie da się wgrać. Musiałem zrobić wipe data i wgrać v12.0.2 od nowa przez recovery flash. Wgrywało się dokładnie tak jak u Ciebie tzn. w programie doszło do 65% i zakończył aktualizację, a telefon po chwili się włączył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krystian0201 napisał:

@kikohooz tego co widzę to masz aktualnie wgraną v12.0.2.0, próbowałeś wgrywać tą samą wersję? Mi wyświetlało v12.0.3.0, więc v12.0.2.0 nie chciało ruszyć, a v12.0.3 nie da się wgrać. Musiałem zrobić wipe data i wgrać v12.0.2 od nowa przez recovery flash. Wgrywało się dokładnie tak jak u Ciebie tzn. w programie doszło do 65% i zakończył aktualizację, a telefon po chwili się włączył. 

Tak to właśnie przy tej samej wersji 12.0.2.0 mam ten problem przy 12.0.3.0 wgl nie chce wystartować dlatego jeszcze pomyślałem nad wcześniejszą, ale nie wiem co sie stanie jak spróbuje kliknąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I just call XIAOMI French this morning : they are aware of the problem and are already working on a patch.
They tell me not to send the phone to the after sale service because they are going to wipe everything.

Cytat z oficjalnego forum Xiaomi. Problem jest globalny i ponoc pracuja nad patchem, wiec jest szansa ze to naprawia. Jak nie zalezy Wam na szybkim odblokowaniu telefonu to mysle, ze warto poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Felix5k napisał:

Cytat z oficjalnego forum Xiaomi. Problem jest globalny i ponoc pracuja nad patchem, wiec jest szansa ze to naprawia. Jak nie zalezy Wam na szybkim odblokowaniu telefonu to mysle, ze warto poczekac.

Mam taką nadzieje, że zrobią coś z tym, bo szkoda mi po prostu tych danych m.in z wakacji, narodzin dziecka.. :( no nic.. czekam i mam nadzieję, że coś w tym kierunku ruszy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kikohoo napisał:

Mam taką nadzieje, że zrobią coś z tym, bo szkoda mi po prostu tych danych m.in z wakacji, narodzin dziecka.. :( no nic.. czekam i mam nadzieję, że coś w tym kierunku ruszy  

Bede obserwowal temat na forum Xiaomi, dam znac jak cos bedzie wiadomo :) Poki co wstrzymajcie sie z resetami telefonow ;)

Edytowane przez Felix5k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stronka na biezaco informuje nad postepem prac (na dole strony): https://piunikaweb.com/2020/12/29/redmi-note-8-pro-bootloop-issue-after-miui-12-in-europe-being-looked-into/

Xiaomi pracuje nad poprawieniem bledow, tutaj mozna podrzucic programistom cache ze swojego telefonu, aby przyspieszyc prace: https://c.mi.com/thread-3515374-3-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Felix5k napisał:

Ta stronka na biezaco informuje nad postepem prac (na dole strony): https://piunikaweb.com/2020/12/29/redmi-note-8-pro-bootloop-issue-after-miui-12-in-europe-being-looked-into/

Xiaomi pracuje nad poprawieniem bledow, tutaj mozna podrzucic programistom cache ze swojego telefonu, aby przyspieszyc prace: https://c.mi.com/thread-3515374-3-1.html

Super dzieki za info.. ja twardo czekam, bo nie moge pozwolić na utrate danych nawet jakby to miało czekać i miesiąc.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu nie wytrzymałem i spróbowałem sposobu od kolegi @deco164 i po dłuższej chwili ogromnego stresu... Udało się :smile:. W MiFlashPro wyświetlała mi się wersja V12.0.2.0 i taką też wersję wgrałem ponownie. Telefon miałem zapętlony na Recovery. Wgrywanie robiłem na naładowanej na maxa baterii. Radość po sukcesie nieopisana. Od razu wszystko pozgrywałem i porobiłem kopie zapasowe. Telefon śmiga normalnie jak przed awarią. Wielkie dzięki i chylę czoło @deco164. Trzymam kciuki, żeby reszcie też finalnie się udało.

Edytowane przez greck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...