Skocz do zawartości

Xiaomi MI Note 10 Lite - duplikaty zdjęć w Google Zdjęcia


jetadv

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Problem raczej nie dotyczy konkretnie Mi Note 10 Lite tylko całego systemu MIUI i połączenia tego z google. Rok temu to samo miałem z Mi 9. Zwróciłem telefon po 2 dniach jak zobaczyłem, że pełno jest wątków w Internecie a nikt nic nie wie. Zaufałem drugi raz, kupiłem tym razem Mi Note 10 Lite i to samo. Po zrobieniu zdjęcia i przy odpowiednim scenariuszu, google zdjęcia wyświetla podwójnie to samo zdjęcie - jedno to, które wylądowało w chmurze (nie jest fizycznie na telefonie), a drugie to, które znajduje się na dysku telefonu. 


Ten problem opisany jest tutaj: https://support.google.com/photos/thread/19285414?hl=en

Przeszukałem już sporo informacji w Internecie i nikt nic nie wie. Wszystkie wątki ucinane są w połowie. Chyba to już ostatni raz kiedy skorzystałem z telefonu marki Xiaomi. Nie rozumiem jak to możliwe, że tak dużo ludzi posiada telefon tej marki i tak wielu osobom ten problem nie przeszkadza.  
Korzystanie z GCamów lub innych obejść mnie nie interesuje. 

Edytowane przez jetadv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jetadv napisał:

Nie rozumiem jak to możliwe, że tak dużo ludzi posiada telefon tej marki i tak wielu osobom ten problem nie przeszkadza.

Może tylko nieliczni ten problem mają. Osobiście nie widziałem takiego problemu na żadnym Xiaomi, a trochę w ręku miałem i konfigurowałem. Na Mi Note 10 Lite niestety tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego problemu nie mam, a zdjęć w chmurze mam z 10 000. Część w telefonie na wszelki wypadek, ale świadomie je zostawiam. Powinieneś skupić się konfiguracji apartu i archiwizacji zdjęć, a nie marce telefonu. Wersja w chmurze może mieć jak najbardziej 500k a kopia lokalna 7M, bo pewnie jest ustawiona opcja "wysoka jakość" (ja tak mam ustawione). Było coś jeszcze że miui wybierze zdjęcie najlepsze. Pojawia się taki żółty róg na fotce. Tu gdzieś bym szukał problemu.

Piszesz że wiele osób ma ten problem. Skąd to wiesz? Tu nikt tego nie ma

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem link, w którym ktoś opisuje ten problem (https://support.google.com/photos/thread/19285414?hl=en), więc to nie jest odosobniony przypadek. Z mojej perspektywy dzieje się to wtedy gdy po zrobieniu zdjęcia wejdę w google zdjęcia by je zobaczyć i ono jest wyświetlane z telefonu, natomiast po czasie zostaje wysłane do chmury i google zdjęcia nie ogarnia, że to jest to samo zdjęcie i są dwa. 

Jedno jest podpisane jako IMG_20201225_153707.jpg - i to jest zdjęciem które jest w chmurze a nie jest w telefonie.

Drugie zdjęcie jest podpisane jako /storage/emulated/0/DCIM/Camera/20201225_153707.jpg i to jest zdjęcie, które fizycznie jest w telefonie. 

 

I pytanie co powoduje, że /storage/emulated/0/DCIM/Camera/20201225_153707.jpg to zdjęcie nie ląduje do chmury jak we wszystkich innych telefonów innych producentów. Mam ustawione aby do chmury lądowała oryginalna wersja zdjęcia bez żadnych kompresji.

Edytowane przez jetadv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest was dwóch :) Po drugiej stronie dziesiątki jak nie setki milionów użytkowników xiaomi, którzy mają dobrze...

Jak zdjęcie może nie lądować do chmury skoro piszesz że jest w chmurze. Są święta. Na pewno ma trzeźwo piszesz?

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale to nie jest przypadek, w którym pisze użytkownik, który nie ma pojęcia o technologii. Bardzo bym prosił o zaufanie na temat tego co piszę, bo szukanie tego co ja zrobiłem źle jest raczej stratą czasu. 
Nigdzie nie napisałem, że zdjęcie nie ląduje do chmury. Napisałem, że w Google Zdjęcia na telefonie widzę dwie miniaturki tego samego zdjęcia. Jeżeli wejdę sobie w google zdjęcia na PC/Laptopie - w przeglądarce to widzę jedno zdjęcie. Jak wejdę w Galerie na telefonie to widzę też jedno zdjęcie. Tu się cały czas rozchodzi o to, że w aplikacji na telefonie Google Zdjęcia są dwa te same zdjęcia. 

 

Dlaczego aplikacja Google Zdjęcia na każdym innym telefonie innego producenta służy jako przeglądanie zdjęć z telefonu jak i chmury jednocześnie (z jednej miniaturki)? Jeżeli zdjęcie jest tylko na telefonie to również jest ono w google zdjęcia z możliwością wysłania go do chmury. Natomiast jeżeli jest tylko w chmurze to mogę to zdjęcie pobrać. Dlaczego w Xiaomi jest to rozdzielone? 

Edytowane przez jetadv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą na wszelki wypadek. U mnie jest dobrze. Tak jak ma być. Pokazuje w google zdjęcia jedno zdjęcie, nawet jak drugie zostawiłem w telefonie. Czasami zostawiam i tu i tu, a czasami kasuje z telefonu a zostawiam w chmurze, a czasami kasuje w chmurze i zostawiam w telefonie. i w każdym przypadku google zdjęcia pokazują jedną fotkę. Nie wiem kiedy zrozumiesz że to nie wina urządzenia, a któregoś oprogramowania lub ustawień googla zdjęć. Nie wiem jak i co masz poustawiane i ci inni co mają źle. A ty uparłeś się od pierwszego postu że to wina urządzenia...

Acha. Dodam. Jak podglądam fotki w aplikacji Galeria to fotki pokazuje z telefonu. Jak wejdę w aplikację Google zdjęcia, to ta aplikacje też pokazuje fotkę z telefonu jeśli jest w telefonie! Jeśli nie ma, bo wykasowałem to pokazuje z chmury... To też normalne, bo skoro fotka jest w telefonie, to nie ma potrzeby "doić" jej z sieci i marnować dane.

 

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co ustawiłeś Ty co spowodowało, że jest w porządku? Bo ja właściwie nie ustawiałem nic konkretnego i nic konkretnego nie ustawiam w tej samej aplikacji na innych telefonach i taka sytuacja nigdy na innych telefonach nie występowała.

Edytowane przez jetadv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jetadv napisał:

Wkleiłem link, w którym ktoś opisuje ten problem (https://support.google.com/photos/thread/19285414?hl=en), więc to nie jest odosobniony przypadek.

Raptem kilka starych wpisów dotyczących Miui11. Wszystkie zdjęcia zapisane lokalnie masz bez przedrostka IMG? U mnie wszystkie w pamięci mają przedrostek IMG. Masz, miałeś włączoną synchronizację galerii z chmurą Mi? Te zdjęcia w chmurze Googla i lokalne są podobnej jakości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kabla? Jakiego kabla? A możesz zrobić jakiś zrzut ekranu takiej sytuacji jak opisujesz? Zrób kilka fotek testowych jakichś bzdetów, bo prywatne nie są potrzebne, wyślij do chmury i pokaż jak to wygląda po tej operacji w google zdjęcia. Czasami piszesz tak, że nie wiem o co chodzi.

Nie trzeba niczego ściągać żeby dowiedzieć się jaką nazwę i wielkość mają pliki oraz gdzie plik jest zlokalizowany i wiele innych opcji zobaczyć. Wystarczy wejść w dane zdjęcie i kliknąć 3 kropki. Żeby zobaczyć wszystko trzeba paluchem pociągnąć od dołu do góry. Fajna opcja. Mówię o telefonie.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link z nagraniem w telefonu. https://drive.google.com/file/d/1nKGkZ1GM0J0Yermo82LmH18c-gApD2LH/view?usp=sharing

Plik o wielkości 720x960 nie występuje nigdzie w telefonie. W chmurze jest pełna rozdzielczość i na telefonie również. I pewnie to jest jakiś powód problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że na telefonie nie zostaje miniatura po wysłaniu oryginału do chmury? Nie pokazałeś jakie dane fotki pokazują się w galerii. A próbowałeś zmienić archiwizowanie zdjęć w wysokiej jakości? Zamiast oryginalnej.

Z tego co widać z aplikacji google foto to oryginał jest w chmurze, a na telefonie jest miniatura fotki.

Jeszcze jedno. Czy w aplikacjach domyślnych masz wybraną jakąś aplikację dla zdjęć ("galeria" się nazywa- nie mylić z aplikacją galeria) ?

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


udalo mi sie ustawic domyślną aplikację google zdjecia oraz galeria. Zrobiłem to na zresetowanym telefonie do ustawien fabrycznych. 
Problem dalej występuje - dalej tworzą się duplikaty w google zdjęcia.

Moze dajmy sobie z tym spokoj bo juz mi sie nie chce nawet z tym walczyc. Tym bardziej trudno coś tutaj osiągnąć jak podobno tylko u mnie ten problem występuje. Tymczasem stało to się na zresetowanym telefonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jetadv napisał:

Plik o wielkości 720x960 nie występuje nigdzie w telefonie

A Zdjęcia Googla twierdzą że istnieje, traktują to jako inne zdjęcie pomimo takiej samej nazwy. Nie dojdziemy o co chodzi. Po raz pierwszy spotykam się z takim problemem. Nie jest to coś z czym nie dało by się żyć, ale rozumiem że irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam włączonego oryginalnego przesyłania zdjęć. Podejrzewam, że ta miniaturka zostaje po to aby z chmury nie ciągnąć oryginalnego zdjęcia. A tu jest ściągana fotka. Gdzieś jest być może ustawienie żeby tego nie robiła aplikacja. Bo jednak niepotrzebnie jest ona ściągana do telefonu i żre dane. No ale mi się nie chce zmieniać ustawień. A zainteresowany średnio się garnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zakończmy już ten temat. Od początku prosiłem o zaufanie, aby podejść do tego co pisze, jako do osoby, która wie co klika w tym telefonie. Dopiero nagrany filmik udowodnił, że ”oj faktycznie gość piszę prawdę”. Jak mam czytać czy aby na pewno jestem trzeźwy i nie wypisuje głupot podczas gdy wiem, że u innych ludzi ten problem również występuje to mi się już trochę nie chcę prowadzić tej dyskusji wiedząc, że problem jest nieco większy niż jakaś opcja w aplikacji bo takowej po prostu nie ma.

Edytowane przez jetadv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jetadv napisał:

problem jest nieco większy niż jakaś opcja w aplikacji bo takowej po prostu nie ma.

Nie ma. A Zdjęcia Googla mają powszechne problemy z podwójnym pokazywaniem zdjęć. Nawet na iPhonach. Tu wystarczy że masz dwa urządzenia ze Zdjęciami Googla zalogowane na to samo konto i już jest taki efekt jak u Ciebie. Postów o duplikatach w Zdjęciach Googla w sieci cała masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jetadv napisał:

Jak to nie ma problemu?

Pisałem o opcji w zdjęciach że nie ma. Problem masz, jako jeden z nielicznych. Inni częściej miewają taki problem z innymi markami. Przykłady pierwsze z brzegu https://m.youtube.com/watch?v=LUxG3NJtB94 https://www.twit.community/t/google-photos-backing-up-ios-photos-makes-duplicates/479

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na siłę chcecie wybronić, że z Xiaomi jest wszystko ok pomimo tego, że ja klikam raz aby wykonać zdjęcie i w zdjęciach google widzę zdjęcie podwójnie? Czy ja rozmawiam tutaj z fanboyami z podejściem "u mnie działa, problemu nie widzę", czy z osobami, które wiedzą co kliknąć aby taki problem nie pojawiał się u mnie? Były wyzwiska, że jestem pijany, było niedowierzanie i konieczność nagrywania tego o czym mówię a jak już doszliśmy, ze faktycznie tak się dzieje to mam w sumie olać ten problem, bo przecież google zdjęcia jest w ogóle do niczego i ma inne problemy na innych urządzeniach też. Przykład z linku powyżej to kompletnie inna sytuacja i wyszukiwanie słów "iphone + duplicates" jest po prostu na siłę. Mam zarówno iphonea, samsunga a tylko na xiaomi (na dwóch xiaomi) miałem problem z jakimiś duplikatami. 

Jestem przekonany, że w Waszych xiaomi, ten problem również by się pojawił w odpowiednim scenariuszu, w którym najwyraźniej ja działam zawsze a Wy nigdy i po prostu Wasze działanie nie wywołują takiej sytuacji. Ale to nie oznacza, że problemu nie ma i to nie oznacza, nie jest to takie złe, że w google zdjęcia może robić się bałagan z duplikatami no bo w sumie "można z tym żyć". 

Edytowane przez jetadv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo ty piszesz tym jadem?

Piszesz bzdury. Jeszcze raz powiem, że zdjęcie w chmurze i te na telefonie to nie te same zdjęcia. Czego nie rozumiesz? I sam to pokazałeś właśnie na filmie. Do tego doszliśmy, a nie do tego że to są te same zdjęcia. Co to oznacza "odpowiedni scenariusz"? Zmień scenariusz. Ty go znasz, a my nie. Używam tej chmury odkąd istnieje i nie mam takiego problemu bez względu na używany telefon. A Xiaomi miałem tylko jedne w życiu. Te ostatnie :)  Pięciocyfrowa liczba fotek i filmów zarchiwizowanych w tej chmurze. Uważam ją za najlepszą istniejącą w połączeniu innymi usługami, które oferuje Google. Tak. U mnie działa i nie mam z tym problemu. Jak byś raczył zauważyć, to poza tobą chyba nikt tu nie ma problemu z tym, bo jakoś nie ma odzewu. Tyle ode mnie w tym temacie. Powodzenia w pisaniu scenariuszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jetadv napisał:

Jestem przekonany, że w Waszych xiaomi, ten problem również by się pojawił w odpowiednim scenariuszu, w którym najwyraźniej ja działam zawsze a Wy nigdy i po prostu Wasze działanie nie wywołują takiej sytuacji

Cóż to za działania? Sam nie potrafisz dokładnie opisać o co chodzi. Raz piszesz że te zdjęcia mają ten sam rozmiar, potem z filmu wynika ze jednak nie. Wklejasz nazwy plików które niby się od siebie różnią, a na filmie są identyczne. Nie wiem czy to z linku to kompletnie inna sytuacja, efekt końcowy jest taki sam. Wyświetlają się podwójne zdjęcia w Zdjęciach Googla. Do stwierdzenia ze taki problem nie występuje nie trzeba być fanbojem. Są różne inne mniej lub bardziej powszechne problemy z tel Xiaomi. Mógłbym Ci parę podrzucić jeżeli sam ich jeszcze nie odkryłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jetadv Zrestartuj telefon (włącz i wyłącz). Te pseudo duplikaty powinny zniknąć przy pierwszej synchronizacji zdjęć googla z chmurą. Udało mi się twój problem odtworzyc na S10 i to samo powtórzyć na Mi9Lite. Dzieje się tak po zmianie jakości przesyłanych zdjęć w Zdjęciach Googla. Z bezstratnej na wysoką jakość, lub odwrotnie. Po restarcie problem znika. Pojawi się jak ponownie zmienisz tą jakość, a po restarcie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, FromWP napisał:

@jetadv Zrestartuj telefon (włącz i wyłącz). Te pseudo duplikaty powinny zniknąć przy pierwszej synchronizacji zdjęć googla z chmurą. Udało mi się twój problem odtworzyc na S10 i to samo powtórzyć na Mi9Lite. Dzieje się tak po zmianie jakości przesyłanych zdjęć w Zdjęciach Googla. Z bezstratnej na wysoką jakość, lub odwrotnie. Po restarcie problem znika. Pojawi się jak ponownie zmienisz tą jakość, a po restarcie zniknie.

Zresetowalem telefon do ustawien fabrycznych. Ustawilem jakosc oryginalna. Zrobilem zdjecia - mam duplikaty. Wylaczylem i wlaczylem telefon. Duplikaty pozostaly. Kolejne robienie zdjec tworzy kolejne duplikaty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi po zrobieniu zdjecia robi jakas miniaturową wersje zdjecia i google zdjecia wyswietla ja. W momencie kiedy zostaje wyslana do chmury wersja oryginalna z telefonu, w google zdjecia wyswietlane sa dwa zdjecia, poniewaz ta miniturowa nie znika. Inne telefony nie robia miniaturowych wersji zdjecia dlatego takiego problemu nie ma. Niestety ale wlaczenie i wylaczenie telefonu nie kasuje tych minitur, reset synchronizacji rowniez nie. Dopiero skasowanie danych z aplikach googe zdjecia kasujw miniatury. 
Bardzo dziwi mnie fakt, ze u innych uzytkownikow takie cos się nie pojawia. Podejrzewam jednak, ze znacząca czesc ludzi po prostu odpala telefon i w nim zbytnio nie grzebie. Przy takim scenariuszu u mnie zawsze problem duplikacji wystepuje, wobec tego u innych rownież powinien wystepowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fanboy Xiaomi ;-) z bólem serca muszę potwierdzić problem @jetadv również u siebie (Mi 9, MIUI Global 12.0.3, Zdjęcia Google 5.23.3.348108244). I niestety usuwanie danych aplikacji, zmiana jakości przesyłanych zdjęć, wyłączenie/włączenie synchronizacji z chmurą, restart telefonu, kasowanie folderu /DCIM/Camera, usuwanie/przyznawanie uprawnień dla Google Photos nie rozwiązują problemu lub rozwiązuje na chwilę. Nowo wykonane zdjęcia znów się dublują. Problem u mnie pojawił się niedawno, ok. 1-2 tygodni temu, a ostatnia aktualizacja Zdjęć Google jest z 21.12.2020, więc podejrzewam, że ona stworzyła problem, choć zauważyłem, że zgłoszenie do supportu Google zacytowane w pierwszym poście jest z 11.11.2019. W każdym razie u mnie dzieje się to od niedawna, a wcześniej używałem regularnie Zdjęć Google i problemu nie było.
Podsumowując:
- po wykonaniu zdjęcia i otwarciu Google Photos pojawia się jedno zdjęcie, uruchamia się synchronizacja i po jej ukończeniu wskakuje drugie takie samo wyglądające zdjęcie,
- wg informacji w Google Photos jedno z tych zdjęć ma lokalny adres /DCIM/Camera/IMG...jpg i ma zawsze rozdzielczość 720x960 i ok.100 kB,
- po otwarciu folderu /Camera/ znajduje się tam zdjęcie o podanej wcześniej nazwie, ale już z faktyczną (większą) rozdziałką i wagą,
- oczywiście w Google Photos otwartej w przeglądarce widnieje tylko jedno zdjęcie.
Jeśli macie jakieś pomysły, to chętnie przetestuję. 
 

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dopiero teraz wypowiedziałeś się w tym wątku @wolf Od samego początku poprosiłem aby wziąć to co piszę na poważnie, gdyż jestem świadom tego, że wiem co klikam w telefonie. Telefon już sprzedałem wiedząc, że rok temu miałem to samo w Mi9 (tamten zwróciłem) uznałem, że po prostu Xiaomi tak ma. Sądząc po tym co piszesz może to mieć coś wspólnego z aktualizacjiami MIUI/Google Zdjecia. Niefortunnie się wydarzyło, że zarówno rok temu jak i teraz miałem w ręku telefon xiaomi gdy ten problem był obecny.

Edytowane przez jetadv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...