Skocz do zawartości

Problemy ze smartfonem poco m3 po odblokowaniu bootloadera i wgraniu romu global oraz oddanie do naprawy na gwarancję.


Maciejos82

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w sprawie problemu z M3 gdyż po odblokowaniu bootloadera, dostałem zgodę telefon nie odpalił się normalnie tylko zrobił ustawienia fabryczne. Miałem potrzebę wgrać od nowa globala więc to zrobiłem przez Xiaomitoola, i po wgraniu fon dochodzi do loga poco i się ciągle resetuje da się wejść do fastboota i tyle tylko, próbowałem zainstalować rom z włączonym edl przez mi flash toola ale się nie udało. Więc fon muszę na serwis dać, który serwis xiaomi jest oficjalny by zadzwonić po kuriera by zabrał smartfona oraz co powiedzieć jak będę miał podać usterki żeby naprawili bądź wymienili mi na nowy egzemplarz, żeby mi gwarancji nie unieważnili bo odblokowany bootloader oraz, że z winy użytkownika uszkodzony i koszt naprawy np 500 zł ??

Edytowane przez Maciejos82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maciejos82 zmienił(a) tytuł na Problemy ze smartfonem poco m3 po odblokowaniu bootloadera i wgraniu romu global oraz oddanie do naprawy na gwarancję.

Do, którego serwisu oficjalnego zadzwonić w sprawie wysłania na gwarancję Mi Center, CSS czy inny, fon kupiony w RTV euro AGD w Łodzi ale od jutra nie czynny jest więc tam nie da rady. ? 

 

Więc tak serwis css z Pruszkowa, czynności serwisowe aktualizacja oprogramowania to ja z pytaniem czy po tej ich aktualizacji tel nadal będzie miał odblokowany bootloader czy raczej zablokowali po aktualizacji oraz czy w przyszłości gdybym wgrywał oprogramowanie od nowa to nie wpadnie w bootlopa ?

 

Edytowane przez Maciejos82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, Maciejos82 napisał:

wgrywałem przez Xiaomitool

Xiaomitool to chyba nie jest oficjalny program Xiaomi. Xiaomi Flash Tool (MiFlash) tak. A jakim cudem? Nie wiem, wystarczy że masz złe, albo niepoprawnie zainstalowane sterowniki, jakieś konflikty portów com, nieodpowiedni rom, lub źle rozpakowany, umieszczony w jakimś katalogu ze spacją w ścieżce dostępu. Problemy z portami USB (z 3.0 bywały), albo  kiepski kabel USB. Przyczyn może być wiele. Zgoda na odblokowanie zadziałała (chyba), skoro wgrywałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2021 o 23:03, FromWP napisał:

Xiaomitool to chyba nie jest oficjalny program Xiaomi. Xiaomi Flash Tool (MiFlash) tak. A jakim cudem? Nie wiem, wystarczy że masz złe, albo niepoprawnie zainstalowane sterowniki, jakieś konflikty portów com, nieodpowiedni rom, lub źle rozpakowany, umieszczony w jakimś katalogu ze spacją w ścieżce dostępu. Problemy z portami USB (z 3.0 bywały), albo  kiepski kabel USB. Przyczyn może być wiele. Zgoda na odblokowanie zadziałała (chyba), skoro wgrywałeś.

któreś z tych musiało zawinić, rom pobierałem zgodny sprawdzałem sumy kontrolne i się zgadzały fon podpinany pod wejście usb 2.0 w każdym razie na przyszłość lepiej lecieć mi flash toolem.

 

 

 

Piszę znowu, przyszła mi na ota aktualizacja do wersji 12.0.6.0 według google jest to stabilna wersja beta i po instalacji aktualizacji mam 2 problemy. 1 problem jest  z apką radia jak ustawie obojętnie jaką stacje bez zapisywania jej to po kilku minutach radio samoczynnie resetuje się do 87.5Mhz i muszę znów ustawiać stacje i tak w kółko. 2 problem mniejszy ale jak naciskam na dole po lewej kwadracik czyli podgląd aplikacji to jedna z nich obojętnie, która  nie wyświetla mi czasami podglądu apki, przesyłam fotkę o co mi chodzi ?. I teraz pytanie czy cofnąć się do poprzedniej wersji romu 12.0.5.0 stabilna wersja wgrać na czysto mi flashem czy czekać na stabilną wersję 12.0.6.0 gdyż wersji beta nie da się zainstalować przez fastboot jest tylko recorvery do pobrania ?. Ktoś coś

 

Screenshot_2021-01-25-10-36-59-512_com.android.systemui.jpg

 

Ktoś poradzi

Edytowane przez Maciejos82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciejos82 Jak masz oficjalny EEA to nie musisz go wgrywać od nowa MiFlashem. Wystarczy zablokować komendą w fastboot. "fastboot oem lock" będąc w katalogu minimaladb&fastboot tools z tel podłączonym do pc w trybie fastboot. Niestety to też czyści dane (przywraca do ustawień fabrycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciejos82 napisał:

nie widzę opcji wybierz paczkę ZIP

Kliknij kilka (chyba 10x) w logo wersji Miui w aktualizacjach to się pojawią zaawansowane opcje i możliwość wyboru lokalnej paczki. A to info jest stare. Każda "niby" beta tam opisana zmienia status na stable o ile nie wycofają i nie ma za dużo zgłoszeń o błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeszcze tylko takie zapytanie wgrałem rom stabilny eea 12.0.6.0 fastboot tym razem przez mi flash z wybraniem opcji clean all, i po wgraniu Roma pojawiło mi się dodatkowo 5 preinstalowalnych gier a wgrywając wcześniej wersję recorvery nie było gier dodatkowych, oraz mimo wyboru clean all nie usunęło mi notatek. Skąd jest  różnica datowania romu recorvery a fastboot przesyłam fotkę celem pokazania ? Ktoś coś

IMG_20210208_102605.jpg

Edytowane przez Maciejos82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...