Skocz do zawartości

Redmi 2 - 2014813 z 1 Gb RAM?...


pelligro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pogubiłem się kompletnie w oznaczeniach Xiaomi. Według tego, co piszecie na forum, Redmi 2 występuje zasadniczo w odmianie 2 Gb RAM (wtedy końcówka numeru modelu to 813), albo 1 Gb (wtedy końcówka to 811).

Ja natomiast, jak w tytule - mam model 2014813 z 1 Gb RAM... Przez TWRP recovery bez problemu zainstalowałem MIUI 6 (polskie) ze strony MIUI Polska.

Ale - nie wiem już, czy mój telefon to podróbka?...

Nie mogę sprawdzić po IMEI, bo na chińskiej stronie cwaniaki ustawili Capcha po chińsku i nie wiem, jak to przepisać :)

 

Ma ktoś może podobny model?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak sprawdzić oryginalność telefonu Xiaomi?

Ważność numerów IMEI/SN sprawdzimy tutaj. Natomiast drugi sposobem jest sprawdzenie 20-cyfrowego kodu spod zdrapki z tyłu pudełka naszego telefonu. Kod wpiszemy tutaj.

Na podane strony warto udać się spod przeglądarki Chrome, która automatycznie przetłumaczy nam treść na angielski lub polski.

Cytat z FAQ ze strony MIUIPolska.

 

U mnie numery się zgadzają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pogubiłem się kompletnie w oznaczeniach Xiaomi. Według tego, co piszecie na forum, Redmi 2 występuje zasadniczo w odmianie 2 Gb RAM (wtedy końcówka numeru modelu to 813), albo 1 Gb (wtedy końcówka to 811).

Ja natomiast, jak w tytule - mam model 2014813 z 1 Gb RAM... Przez TWRP recovery bez problemu zainstalowałem MIUI 6 (polskie) ze strony MIUI Polska.

Ale - nie wiem już, czy mój telefon to podróbka?...

Nie mogę sprawdzić po IMEI, bo na chińskiej stronie cwaniaki ustawili Capcha po chińsku i nie wiem, jak to przepisać :)

Ma ktoś może podobny model?...

A skąd masz telefon? Gdzie masz napisane ze to 813 i 1GB ramu?

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pogubiłem się kompletnie w oznaczeniach Xiaomi. Według tego, co piszecie na forum, Redmi 2 występuje zasadniczo w odmianie 2 Gb RAM (wtedy końcówka numeru modelu to 813), albo 1 Gb (wtedy końcówka to 811).

Ja natomiast, jak w tytule - mam model 2014813 z 1 Gb RAM... Przez TWRP recovery bez problemu zainstalowałem MIUI 6 (polskie) ze strony MIUI Polska.

Ale - nie wiem już, czy mój telefon to podróbka?...

Nie mogę sprawdzić po IMEI, bo na chińskiej stronie cwaniaki ustawili Capcha po chińsku i nie wiem, jak to przepisać :)

 

Ma ktoś może podobny model?...

 

Coś nie tak zrozumiałeś

 

Istnieją trzy modele różniące się obsługiwanymi częstotliwościami.

HM2014813, HM2014811 i HM2014815

 

Wszystkie trzy mają wersję z 1GB ale z 2GB ramu wypuścili tylko HM2014813 .Ty zapewne kupiłeś zwykłą, jedno gigową wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja natomiast zamowiłem telefon z xiaomiforsale. Wszystko okej, zakupilem wersje 1gb. Jednak pudelko i telefon przyszlo z oznaczeniami 2014813. I teraz nurtuje mnie pytanie czy ja mam pasmo umts 900. Bo xfs pisal na stronie ze zamawiam wersje z tym powyzszym pasmem. Ktos dostal taki telefon jak ja z xfs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zamowiłem telefon z xiaomiforsale. Wszystko okej, zakupilem wersje 1gb. Jednak pudelko i telefon przyszlo z oznaczeniami 2014813. I teraz nurtuje mnie pytanie czy ja mam pasmo umts 900. Bo xfs pisal na stronie ze zamawiam wersje z tym powyzszym pasmem. Ktos dostal taki telefon jak ja z xfs?

Zobacz na tyle pudełka... Masz tam wymienione wszystkie pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czyli 811 ma wcdma900 a 813 nie...

Dzisiaj też to sprawdziłem, dziwiło mnie trochę, że internet aero2 idzie w edge i przez to działa bardzo wolno... Dzisiaj sprawdziłem pudełko i też mam wsdma b5 a nie ma b8, czyli lipa. Teksty, że bez wcdma900 da się żyć, to mogą mówić ci którzy mają stały dostęp do 2100. Ja niestety nie mam tego komfortu. Także będę miał do sprzedania redmi2 1gb wraz z silikonowymi pleckami, kupiony na xfc. Zainteresowanych proszę o priv.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie do postu wyzej! 811 maja wcdma 900 a 813 z 2GB ramu do tej pory nie mialy, od niedawna wprawdzie mala dostepnosc 813 z 2GB ram maja tez wcdma 900. Trzeba poprostu patrzrc co sie kupuje. U @Burizy byly lub nadal sa dostepne 813 z 2GB ramu z wcdma 900.

Co do dalszej czesci wypowiedzi zgodze sie z tym ze w PL dalej wcdma 900 bardzo sie przydaje. Sam jezdze w takie miejwcowosci, ktore nie sa glusza! Gdzie nie ma ani lte ani wcdma 2100 a na trasie takze czesto sa takie miejsca. O tym ze wcdma 900 to przezytek i nie potrzebny badziew twierdza tylko Ci ktorzy tak naprawde trzymaja swoja dupke w duzych miastach i nie ruszaja w Polske!

Sprostowanie co do nr... 813 nie posiada 900hz nie ważne czy 1 czy 2Gb wersja, tylko wersje 811 posiadają pasmo 900hz (B8) i te także występują w wersji 1 i 2 Gb... Ilość Gb nie ma wpływu na nr urządzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie do postu wyzej! 811 maja wcdma 900 a 813 z 2GB ramu do tej pory nie mialy, od niedawna wprawdzie mala dostepnosc 813 z 2GB ram maja tez wcdma 900. Trzeba poprostu patrzrc co sie kupuje. U @Burizy byly lub nadal sa dostepne 813 z 2GB ramu z wcdma 900.

No właśnie, trzeba patrzeć co się kupuje. Ja niestety przy zakupie chyba się zawiesiłem... Choć na 90% jestem pewien, że zamówiony przeze mnie telefon miał obsługiwać wcdma900. Ale teraz to już płacz nad rozlanym mlekiem.

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował odblokowywać częstotliwości na tym snapie 410?

Aktualnie jestem na wakacjach i nie mam możliwości sprawdzenia tego dokładnie, nie chce zostać bez telefonu :D. Ale dobrałem się do portu COM i udało mi się sczytać config modemu (może uda się też go nadpisać). Jak ktoś chętny do pomocy w walce, to zapraszam do przeczytania wielu poradników na xda, szukając "unlocking bands qualcomm".

SXWte9V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...